Skocz do zawartości

WSBK 2013


songoku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna ta sprawa z Ducati. Po dominacji w BSB w zeszłym roku bałem się, że w tym pozamiata wszystko w WSBK, a już testy pokazały że będzie lipa. Ciekawe jak wyglądały zmiany w regulaminie w poszczególnych latach bo od pojawienia się Aprilli w WSBK dla Ducati to była równia pochyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż wstyd się przyznać, ale nie widziałem jeszcze Suberbajków z Assen, oglądałęm tylko Supersporty. Czy ktoś może podlinkować gdzie obejrzeć - pobrać?

 

Możliwe że wcześniej są linki ale nie znam wyników i nie chcę poznać aż nie obejrzę :)

Dziękuję.

...to nie motur, LECZ TWA BANIA
...WYMAGA... tuningowania!

https://www.facebook.com/pawel.rinas.przybylski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyścigi były super wreszcie było to do czego SBK nas przyzwyczaiło.

Moim zdanie w drugim wyścigu trzecie miejsce należało się jednak Guintoliemu Tom jedna ściął tę szykanę. Z resztą w parku zamkniętym nagle mieliśmy cztery moto Guintoli bez komisji uznał że to jemu sie należy trzecie miejsce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisja po zakończonym wyścigu na wskutek protestu Aprili odebrała Syksowi trzecie miejsce, jednak po odwołaniu Kawasaki i szczegółowym zbadaniu czasu okrazeń komisja przywróciła trzecie miejsce Tomowi.

Aprilia zapowiada jednak odwołanie do Międzynarodowego Sądu Dyscyplinarnego ma na to pięć dni i dopiero wtedy będzie jasna sprawa ostatniej pozycji na podium w drugim wyścigu.

 

Komisja FIM ma co robić w tym tygodniu - minęły trzy wyścigi i pozycja Ducati w stawce jest jaka jest, więc najprawdopodobniej komisja techniczna FIM zdejmie z zespołów startujących na 1199 Panigale nakaz stosowania z racji większej pojemności restrykcji dotyczących zwężek w układzie dolotowym. Ciekawe czy pozwolą na wielkość kanałów dolotowych zgodnych z seryjnymi czy pozwolą jedynie na zwiększenie aktualnego limitu.

 

Panigale jako jedyny motocykl w stawce posiada układ dolotowy (mowa o ilości powietrza) mniejszy niż posiada motocykl seryjny. Zdjęcie tego limitu wprost będzie wpływać na osiągi jednostki napędowej - więcej powietrza oznacza możliwość zwiększenia ilości paliwa.

 

Ciekawe jak będzie to wyglądać, według F.Batty (szef zespołu Ducati Alstar)zdjęcie tej restrykcji z Panigale zaowocuje zwiększeniem mocy motocykla tak, że powinien mieć on przewagę ok 4 koni nad najlepszymi jednostkami 4 cyl.

 

Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co oglądałem właśnie tylko wyścig nr 2 SBK i faktycznie sytuacja z Sykesem była trochę kontrowersyjna. Z drugiej strony miał rzeczywiście lepsze tempo i nawet gdyby oddał miejsce, to wkrótce potem pewnie by znowu odbił. Ale to wiadomo, gdybanie ...

 

Powalone te zasady WSBK. Niech dadzą limit pojemności V2 np. 1100 ccm, a zostawią w spokoju regulacje dotyczące airboxu itp. Przecież to chore, jeśli mówimy o klasie Superbike.

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jednostka napędowa Panigale została tak skonstruowana, że znacznie bardziej cierpi przez owe restryktory niż jednostka poprzednika 1198.

Ciekawe czy zostanie zdjęte ograniczenie całkowicie czy z 50mm na 52mm i ewentualnie stopniowo będę zwiększać, dla przykładu ta sama jednostka na tym samym obiekcie z restryktorem dopływu powietrza pozwalała osiągnąć prędkość 308 km/h a po zastosowaniu dolotu 62mm (taki jest seryjnie) prędkość wzrastała do 330km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już by było coś, niech zdejmą pozostałe restrykcje, lub nałożą takie same warunki na 4-cylindrówki, to sytuacja będzie nieco inna...

Mnie czasami się wydaje, że ktoś w FIM miał pałę z fizyki...ale raczej przewiduję głębokie kieszenie...ot co...

ale mam nadzieję, że się mylę..

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...