Skocz do zawartości

Kawasaki ER-5 - chwilowy problem z uruchamianiem silnika


lookazh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Motocykl stał kilka tygodni bez odpalania. W takich przypadkach po kilku zakręceniach udawało mi się go na ssaniu odpalić i po rozgrzaniu silnika działał bez zarzutu.

 

Dzisiaj miałem natomiast o wiele większe problemy z odpaleniem moto. Na ssaniu musiałem długo kręcić rozrusznikiem, aby silnik zaskoczył. Bez ssania nie zaskakiwał w ogóle. Mimo maksymalnego ustawienia ssania, silnik ledwo się kręcił, koło 800 rpm. Z silnika wydobywało się dość głośne cykanie. Po chwili gasł. Pomagało jedynie niewielkie odkręcenie manetki gazu do ok. 2-3k rpm. Większe skutkowało zgaśnięciem silnika. Przy odkręconej manetce w tym samym ustawieniu obroty falowały, najczęściej spadały w dół, pomagało jedynie dodanie i odpuszczenie gazu. Uwaga: ciągle miałem przy tym wyciągnięte na maksa ssanie.

 

Ostatnia rzecz: ustawiłem kranik paliwa w pozycję grawitacyjną. Po minucie, dwóch utrzymywania obrotów silnika na 2-3k rpm strzeliło kilka razy z wydechu, a silnik zaczął pracować równo, mogłem odjąć gaz i zmniejszyć ssanie do połowy, silnik nie gasł i normalnie się rozgrzał. Przejechałem później kilkadziesiąt kilometrów i nie zaobserwowałem żadnych kłopotów.

 

Motocykl stał chwilę pod pokrowcem przykrytym śniegiem po ostatnich warszawskich opadach. Czyżby jakaś woda dostała się do układu paliwowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnym razem zalej gaźniki,

włącz ssanie

odpali za pierwszym

 

aha i nie oddawaj motocykla do serwisu kosiarek

 

Kolego co miałeś na myśli :) ? Piejesz do mnie?

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...