Skocz do zawartości

leci olej z pod kolanek wydechowych yamaha xt 600


osci
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle czy dla kogoś jeszcze olej kapiący z wydechu końcowego po spokojnej jeździe jest normalnym zjawiskiem? Jeśli to naprawdę olej?

 

to jest objaw zgonu silnika i tyle :D

 

ale mnie chodziło o fakt że moja chodzi i w sumie moc ma ale zdaje sobie sprawę że silnik jest w tragicznym stanie technicznym........i to na 100% leci olej bo olej się nie miesza z wodą i organoleptycznie sprawdzałem i to olej na 100%......zresztą zrobię fotę to wkleje......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na te foty :D Wiesz gdy silnik w XLce Jjanka zaczynał skrzypieć lub wydawać inne bardziej niepokojące dźwięki niż zwykle to był znak że woła o olej :]

U mnie coś dzwoni w silniku ale że nie bierze ani kapki oleju moc ma i cała reszta jest bez najmniejszych zarzutów to w zimie zrzucę górę i może wybadam co to jest, jak wymieniałem łańcuszek rozrządu myśląc że on jest przyczyną reszta rozrządu była w lepszym stanie niż w 6 lat młodszym dominatorze z mniejszym przebiegiem którego kiedyś miałem.

Edytowane przez Hipolit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej już powiedzieli co możesz sprawdzić, i ewentualnie poprawić. Ja tylko zapytam, czy robiąc górę silnika, a w szczególności zawory- czy sprawdziłeś luzy w prowadnicach zaworów?, bo wiesz jak luzy będą większe niż zalecane, to i nowe uszczelniacze nie pomogą. Jeżeli olej miałby być spalany w komorze (np: przez złe spasowanie tłoka), to przynajmniej na świecy zapłonowej (elektrodach) powinny być widoczne spalone grudki oleju (nagar). Ustal najpierw prawidłowo ilość oleju w silniku, i sprawdż co się będzie dalej działo. Przy zbyt dużej ilości oleju, silnik podczas pracy usiłuje zazwyczaj wypchnąć nadmiar oleju na zewnątrz, wszystkimi możliwościami.

Edytowane przez KARDAN-IN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest objaw zgonu silnika i tyle :D

 

Michoa - z calym szacunkiem, lubie Cie, ale... chędożysz... To co ktos tlumaczy zawsze dziel przez 4. Olej przy kolanku wydechowym - czyli moze to byc spod glowicy, spod cylindra itp itd. A najbardziej prawdopodobne jest ze uszczelka dekla puszcza przy otworze swiecy, przez co splywa po sciance i wylatuje kanalem odplywowym ktory ma ujscie... przy kolektorach. Tym bardziej ze swieca po wykreceniu jest w oleju od zewnatrz.

Raz tak nawet mialem droga nauczke wymiany uszczelki pod glowica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...