Skocz do zawartości

Szkolenia motocyklowe


tiger666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie szkolenia. Czy jest możliwość wynajęcia osobistego trenera (takiego który przez całe 20 minut sesji jeździ za tobą, obserwuje ciebie, a w przerwie miedzy sesjami omawia teoretycznie to co zaobserwował na np. jednym ze speddey-ów ?

Jeśli jest ktoś taki (trener) i świadczy takie usługi to nasuwa się drugie pytanie ile taki trener bierze za godzinę lekcyjną ?

 

Tak, jest taka możliwość. To się nazywa private coaching. Generalnie korzystają z tego zawodnicy, a cała impreza jest dosyć droga (co i tak jest taniochą w przypadku gdy ktoś się na poważnie ściga i chce się poprawić - np. zespoły GP, WSBK), cena do omówienia prywatnie, bo składa się na nią kilka kosztów. Koszt nie jest liczony za godzinę, ale za dzień pracy z kursantem. Najlepiej jest jednak zacząć od normalnej szkoły. Jest to o wiele tańsze, a dla osób które nie szkoliły się wcześniej - bardzo efektywne.

 

Co do sprzeczki kolegów to trochę tego nie rozumiem ale no cóż…

 

Nie ma żadnej sprzeczki. Ja po prostu dziwię się temu co opowiada Tomek, ot co... ;)

 

Pozdr,

Mariusz

 

Paweł Szkopek kiedyś powiedział mi podczas osobistej rozmowy że jest taka możliwosc u niego i kosztuje 1000 PLN za 30 minut jazdy.

Drogo, tanio, mało, dużo? Zależy.

 

Moim zdaniem kwota jest astronomiczna. W CSS za 1900 zł masz cały dzień kursu. Nie wiem jak i czego uczył Paweł, ale wiem, że trenerzy z CSS są na prawdę świetni w tym co robią.

Ścigacz.pl - www.scigacz.pl | California Superbike School w Polsce - www.sbkschool.pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak jestem zdania, że od nauczania to jest nauczyciel/trener.

Ostatnio byłem z moją dziewczyną w górach, chciała się nauczyć jeździć na desce, powiedziałem spoko - jeżdżę z 11 lat w miarę regularnie, damy radę.

Skończyło się na lekcjach z instruktorką ;) , bo coż z tego, że umiem skoro nie wiem jak to dobrze wytłumaczyć drugiemu.

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rinas, 1000zł za 0,5h to jest jakiś absurd no ale cóż wielcy mistrzowie się cenią.

Czekam na odpowiedź kolegów Tomka i Lovtzy jak również 3MM Racine mam nadzieję że jakieś konkrety rzucą. Jest również obcja że koledzy z forum Sikor, Sherman, Rinas będą świadczyć za pół darmo tego typu usługi, tylko nie odpisujcie mi po tym poście że jesteście jeszcze cienkimi Bolkami nie róbcie się tacy skromni większość z czytających chciałaby jeździć na przynajmniej takim poziomie jak Wy ale nie potrafią się przyznać. Ja jestem waszym fanem i mam nadzieję na jakieś konkretne rabaty od Was, ;) a i teorii w Waszych głowach multum. Czekam na konkretne propozycje. :) Piszę poważnie.

 

Matmax człowieku ogarnij się, nawet jak Ty sie nie nabijasz to zaraz inni się z nas będą nabijac :) jakim autorytetem moze byc ktoś kto był 5x w zyciu na torze i to 5x na tym samym ? pogadamy za 2-3 lata - jak będą postepy oczywiscie, miarą umiejętności jest progres ! no i pozycja of kors ;P

...to nie motur, LECZ TWA BANIA
...WYMAGA... tuningowania!

https://www.facebook.com/pawel.rinas.przybylski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można zrobić wszystkie cztery, czy musi być odstęp?

 

Yuby, Rosjanie mają takie powiedzonko: "Liubyj kapriz za vashiye dziengi" (czyli: za Twoje pieniądze zrealizujemy dowolny kaprys). ;) A już tak na poważnie: oczywiście możesz zrobić wszystkie levele. Najlepiej jednak rozdzielić to trochę. Dwa dni (czyli dwa poziomy) za jednym podejście to jest maksimum, co można zaabsorbować, więcej po prostu głowa nie jest w stanie przyjąć. Tam jest mnóstwo informacji i pracy, ludzie około 17.00 już ledwo zipią. Jeśli chcesz zrobić 4 poziomy w jednym roku, to możesz dwa pierwsze zrobić w maju, dwa kolejne zrobić w sierpniu. W tzw. międzyczasie będzie sporo czasu, aby ćwiczyć ;)

Ścigacz.pl - www.scigacz.pl | California Superbike School w Polsce - www.sbkschool.pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matmax człowieku ogarnij się, nawet jak Ty sie nie nabijasz to zaraz inni się z nas będą nabijac :) jakim autorytetem moze byc ktoś kto był 5x w zyciu na torze i to 5x na tym samym ? pogadamy za 2-3 lata - jak będą postepy oczywiscie, miarą umiejętności jest progres ! no i pozycja of kors ;P

 

No cóż, spoko MatMax jesteś, ale to święta prawda. Chyba nie miałeś okazji jeździć jeszcze po torze, nie zrozum mnie źle. Gdy się przyjeżdża na tor "z ulicy" to wtedy się okazuje, jak strasznie słabo się jeździ motocyklem, nie ważne czy się jeździło po ulicy 10 lat czy 0,5 roku. Tego nie zmienią 2-3 wizyty, lecz 2-3 sezony regularnego napie...nia to już prędzej.

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rinas prosiłem żeby nie pisać tego typów postów jak Twój.

Jeśli ktoś był tylko 5x na torze robi takie czasy na sprzęcie innej generacji niż obecne, na cieknących lagach i polepionym moturze taśmami, zdobywa trzecie miejsce w wyścigu w dodatku po ciekawej walce o trzecie miejsce, po gratulacjach od kolegów i szacunku za wyczyn (w innym temacie) nie można prosić kolegę o rady i wskazówki to człowieku ogarnij się i zdaj sobie sprawę że jesteśmy kompletnymi amatorami a nie zawodowcami. Tu szukamy porad na poziomie amator-amator i tyle w temacie, a kto się z tego będzie nabijał to niech pierwszy rzuci kamieniem(tak jak w jednej z przypowieści) i sam pokaże jaki jest orzeł.

Sikor pisałem tego posta nie widząc Twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2-3 sezony będziecie pierdo..... kolegów kręcących czasy np. 1,48 bo sami będziecie zapierd.... 1,38 i będziecie szukać porad od kolegów robiących 1,33 :)

 

Yuby poza tym użyłem tych samych wyrazów co Rinas :"człowieku ogarnij się" nic więcej czyli jeśli ktoś miałby się czuć pierwszy zjeba to chyba ja ;)

Edytowane przez MatMax78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto się z tego będzie nabijał to niech pierwszy rzuci kamieniem(tak jak w jednej z przypowieści) i sam pokaże jaki jest orzeł.

 

To nie tak szło.

W oryginale: "Kto choć raz nie przepałował Sławiniaka niech pierwszy rzuci kamieniem".

Pozdro :biggrin:

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rinas, 1000zł za 0,5h to jest jakiś absurd no ale cóż wielcy mistrzowie się cenią.

Czekam na odpowiedź kolegów Tomka i Lovtzy jak również 3MM Racine mam nadzieję że jakieś konkrety rzucą. Jest również obcja że koledzy z forum Sikor, Sherman, Rinas będą świadczyć za pół darmo tego typu usługi, tylko nie odpisujcie mi po tym poście że jesteście jeszcze cienkimi Bolkami nie róbcie się tacy skromni większość z czytających chciałaby jeździć na przynajmniej takim poziomie jak Wy ale nie potrafią się przyznać. Ja jestem waszym fanem i mam nadzieję na jakieś konkretne rabaty od Was, ;) a i teorii w Waszych głowach multum. Czekam na konkretne propozycje. :) Piszę poważnie.

 

Napisze jak to wygląda na naszym szkoleniu w dużym skrócie.Całe nasze szkolenie jest oparte na indywidualnym podejściu więc nie ma potrzeby robienia czegoś ponad to. Na szkoleniu jest maksymalnie 12 uczestników tak abym osobiście za każdym pojechał kilka okrążeń na początku i zobaczył jakie błędy popełnia, drugi instruktor patrzy na tego samego kursanta i po takim przejezdzie osoba dostaje indywidualne wskazówki oraz pokazujemy jakie błędy popełnia - zazwyczaj kazdy jest na zupelnie innym poziomie i dlatego na takich szkoleniach według nas najważniejsze jest indywidualne podejście do szkolonych osób. Gdy wyeliminujemy już te błędy zaczynamy uczyć nowych rzeczy, Ja osobiście jestem zawsze na torze. Jeździmy w dwóch maksylanie 6 osobowych grupach, sesje trwają 20 minut/ prakta trwa 5 godzin więc jazdy jest bardzo dużo.

Wyszylismy również z założenia że aby wszyscy mieli udokumentowane swoje postępy każdy z uczestników dosteje nagrany kamerą GOPRO swoj przejazd na początku oraz na koniec szkolenia..nagrywam to z mojego motocykla tuż przed szkolonym motocyklistą :) Ja osobiście zawsze ceniłem jak ktoś mi coś na torze podpowiedział patrząc na moją jazdę i na moje ułożenie w zakręcie więc teraz to my pomagamy aby nie utrwalać złych nawyków i co najważniejsze abyśmy wszyscy czerpali maksymalną frajdę z naszej motocyklowej pasji :))

szkolenie motocyklowe dla wszystkich

3MM Racing Academy

http://www.3mmracingacademy.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 no to są już konkrety i na pierwszy rzut mega szkolenie, jak możesz to napisz jakie to są pieniądze i na jakich torach takie szkolenia organizujecie ?

Czy jest także taka opcja, zrobienia takiego kursu np. w 12 chłopa na torze w Poznaniu ?

Oczywiście na np. speedayu a nie żeby wynajmować specjalnie tor.

Edytowane przez MatMax78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuby nie lubię jak się wcinasz, jak kolega 36 będzie chciał sam odpowiedzieć to odpowie jak nie to nie. Nie zdążyłem edytować postu żeby dopisać że nie chodzi mi o specjalne wynajęcie toru jest to dla mnie oczywiste ale nie zdążyłem bo pomyślałem że dla wszystkich to jest normalne ale jednak nie.

To że jesteś moderatorem to nie znaczy że wszystko ci wolno.

Edytowane przez MatMax78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 no to są już konkrety i na pierwszy rzut mega szkolenie, jak możesz to napisz jakie to są pieniądze i na jakich torach takie szkolenia organizujecie ?

Czy jest także taka opcja, zrobienia takiego kursu np. w 12 chłopa na torze w Poznaniu ?

 

bardzo lubimy tory kartingowe w Koszalinie i Bydgoszczy ponieważ nie są szybkie a za to są bardzo techniczne. Tor w Koszalinie ma duże różnice wysokości więc do szkolenie jest moim ulubionym jest na nim wszystko. W Toruniu z 1 miejsca nie widać całości toru a to jest spory minus tego obiektu. Mieszkam w Gdańsku więc torów na południu nie znam.

 

Szkolenie w Poznaniu nie jest realne poza astronomicznymi kosztami wynajęcia toru dochodzi aspekt naszego indywidualnego podejescia , jazda za każdym kilka okrążeń w Poznaniu była by bardzo trudna a jest nas tylko dwójka:)

 

szczegóły są na stronie cena jest stała nie zależna od Toru i wynosi 470zl za całość szkolenia.

szkolenie motocyklowe dla wszystkich

3MM Racing Academy

http://www.3mmracingacademy.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.3mmracingacademy.pl/terminarz-szkolen.html

 

Szkoda, że Koszalin - dla mnie daleko i tor kartingowy....

 

Sam sposób szkolenia - wygląda ciekawie i warto spróbować. Jak będzie w Poznaniu lub Radomiu - chętnie się zapiszę :).

 

@#36 - czy przewidujecie szkolenia w centralnej Polsce (choćby Radom właśnie)?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 bardzo dziękuję za konkretne odpowiedzi ja mam blisko do Bydgoszczy więc może się kiedyś spotkamy ale Poznań i szkolenie przy okazji speddaya radzę przemyśleć bo myślę że byłaby to super inicjatywa i alternatywa dla niektórych z nas. Jeszcze raz dziękuję za konkrety.

To czy jestem leniem czy nie to nie ci osądzać kolego Yuby więcej nie wchodzę z tobą w polemikę.

Edytowane przez MatMax78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...