Skocz do zawartości

Szkolenia motocyklowe


tiger666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bydgoszcz jak dla mnie za daleko, chyba najbliżej będzie mi do Ułęża. Jedyny minus to taki, że dosyć późno szkolenia się odbywają, ale z drugiej strony to jeszcze zależy dla kogo, bo ja doliczam dojazd ponad 200km, samo szkolenie 5h i jeszcze powrót na kółkach. Godzine wczesniej lub dwie, napewno ułatwilyby życie osobom które z dalszej odleglosci planuja przyjechac, ale to tylko taka moja sugestia bo wiem żenie wszyscy mają czas wczesnym popoludniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, od razu składaj donos. Po co te podchody?

 

prawdę mówiąc to nic nie da, w Polsce wszystko działa tak, że opłaca się robić wszystko "na lewo"

kontroli podlegają ODTJ-oty a Ci, którzy prowadzą działalność nielegalnie są nietykalni - nie obowiązują ich przepisy, nie ma nad nimi organów kontrolnych i w konsekwencji nie grozą im kary

nie jest moim celem robić tutaj negatywnego PRu ale w tym temacie nikt nie jest święty z Automobilklubem Wielkopolskim włącznie, który organizuje zajęcia doskonalenia techniki jazdy bez zarejestrowanego ODTJ a także niezatrudniającego instruktorów (z tego co wiem to Jacek Molik oraz pan Wajda owszem mają uprawnienia instruktorskie ale w zakresie instruktora sportu motocyklowego, no chyba, że dostali glejt ITJ z przydziału ale to i tak nie zmienia postaci rzeczy)

także, kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem ;)

 

pierwszy z brzegu przykład omijania prawa to jazdy "doskonalące/przypominające", szkolenia z eco-drivingu itp., które prowadzi pewnie ponad 80% szkół nauki jazdy nie posiadając zarejestrowanego ośrodka ani ludzi z uprawnieniami

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dura lex sed lex - chcesz prowadzić szkolenie, to zrób uprawnienia i ubezpiecz się.

Ciekaw jestem jaki ubezpieczyciel sprzeda polisę, gdy uprawnień brak.

A nawet gdy sprzeda, bo został wprowadzony w błąd, to w razie wypadku i tak jest dupa blada...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zawod instruktora szkolenia techniki jazdy jest w PL zastrzezony ?

 

Rozumiem, ze zawod instruktora nauki jazdy jest zastrzezony, ale instruktora szkolenia techniki jazdy ?

 

W Niemczech kazd ymoze sie takowym nazwac i prowadzic zajecia. Co do ubezpieczenia sie nie wypowiem - czy jakas firma ubezpieczeniowa bedzie mogla / miala prawo sprzedawac polisy na takim doszkalaniu. Na moim w tym roku oferowano je, z tego co wiem, nie wykupil jej nikt, wszyscy doszkalali sie na wlasne ryzyko.

 

Tomek, wiem, ze Niemcy nie PL :icon_mrgreen: Pytam z ciekawosci.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia szkoleniowe związane z prowadzeniem pojazdów masz w Polsce następujące:

- instruktor nauki jazdy

- instruktor techniku jazdy

- instruktor sportu motorowego

- trener sportu o konkretnej specjalności motorowej (studia na AWF są potrzebne)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia szkoleniowe związane z prowadzeniem pojazdów masz w Polsce następujące:

- instruktor nauki jazdy

- instruktor techniku jazdy

- instruktor sportu motorowego

- trener sportu o konkretnej specjalności motorowej (studia na AWF są potrzebne)

 

Dzieki

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdę mówiąc to nic nie da, w Polsce wszystko działa tak, że opłaca się robić wszystko "na lewo"

kontroli podlegają ODTJ-oty a Ci, którzy prowadzą działalność nielegalnie są nietykalni - nie obowiązują ich przepisy, nie ma nad nimi organów kontrolnych i w konsekwencji nie grozą im kary

nie jest moim celem robić tutaj negatywnego PRu ale w tym temacie nikt nie jest święty z Automobilklubem Wielkopolskim włącznie, który organizuje zajęcia doskonalenia techniki jazdy bez zarejestrowanego ODTJ a także niezatrudniającego instruktorów (z tego co wiem to Jacek Molik oraz pan Wajda owszem mają uprawnienia instruktorskie ale w zakresie instruktora sportu motocyklowego, no chyba, że dostali glejt ITJ z przydziału ale to i tak nie zmienia postaci rzeczy)

także, kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem ;)

 

pierwszy z brzegu przykład omijania prawa to jazdy "doskonalące/przypominające", szkolenia z eco-drivingu itp., które prowadzi pewnie ponad 80% szkół nauki jazdy nie posiadając zarejestrowanego ośrodka ani ludzi z uprawnieniami

Czyli zajęcia z panami z Kalifornia Coś Tam były organizowane "na krzywy ryj:? Nieźle... Chyba są samobójcami...

Artur Wajda posiada uprawnienia instruktora techniki jazdy i instruktora sportu motorowego - widziałem. Mimo, że mam z Arturem rozbieżne zdania na temat niektórych zagadnień dotyczących jazdy po drogach publicznych, muszę przyznać że wiedzę o jeździe po torze ma przeogromną.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała nadzieja, że palanty z PO przestaną tworzyć dziwne przepisy.

Dzięki ich wyczynom legislacyjnym mamy następującą sytuację: jest osoba, która ma prawo jazdy, ale 20 lat nie prowadziła auta. Zgodnie z prawem, nie wolno szkolić jej instruktorowi nauki jazdy autem z "elką" na dachu. Chore? Tak, niestety...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zagłosuj na PiS - będzie lepiej.

Co do tego przepisu o którym piszesz powyżej (chyba zresztą znacznie starszego niż rządy PO, ale nie chce mi się tego szukać), wg mnie akurat jest to logiczne. Ktoś kto ma uprawnienia w domyśle nie jest osobą, która uczy się jeździć. Może się doszkalać. Jasne, że występują sytuacje skrajnie ekstremalne, ale trudno pod takie przypadki tworzyć prawo. Być może brakuje jakiegoś pośredniego rozwiązania - typu tablica na samochodzie "doszkalanie" czy coś w tym guście.

 

Co do deregulacji zawodu instruktora, zwłaszcza instruktora sportu, to uważam, że powinny tu być zmiany, bo np.: można być trenerem reprezentacji w piłce nożnej chyba nawet nie mając matury....

Edytowane przez piórko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku zmartwię Cię, wszystko jest legalnie:) pozdrawiam i życzę mnóstwa zadowolonych kursantów tak jak u nas:)

Jesli legalnie, to ja nie mam się czym martwić. Pozdrawiam i życzę tego samego :)

:biggrin:

 

Nie wiem, jak reszta Forumowiczów, ale ja zdecydowanie wolę się doszkalać u kogoś, kto ma pojęcie o jeździe, niż u kogoś, kto ma pozwolenie marszałka tudzież innych świętych :)

Wiemy wszyscy, że wierzysz także nałogowemu kłamcy, który opowiada bajki na każdy temat... Ino rzeczony klamca jakoś nie podejmuje rękawicy na torze. Czemu? Wkuł na pamięc instrukcję obsługi KTM'a, książki z USA, natomiast neguje sens ścigania się... Dziwne...

 

PS Umiesz już zawrócić "na raz" na ulicy, pani instruktor?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...