Skocz do zawartości

Rękawice zimowe do ~250zł


Rekomendowane odpowiedzi

Mam rękawice Probiker Arctic II i jestem zadowolony;

 

- Są ciepłe, chronią przed wiatrem. W tamtym roku jeździłem w Grudniu przy temp. +2-5 stopni - po 2-ch godzinach jazdy 100-150 km/h zaczynałem odczuwać zimno na koniuszkach palców.

- W deszczu namiękają po jakimś czasie ale nie przemiękają (przynajmniej mi nie przemiękły jeszcze, choć przyznam się że unikam deszczu).

- Są długie i mają ściągacz - bardzo szczelne, nic nie podwiewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rękawice ESKA (te za 299zł z goretexem). Wydaje mi się że nie są tak ciepłe jak myślałem. Przy ok. 7 C czuć w nich zimno, ale da się wytrzymać. Rękawice koniecznie trzeba mierzyć na manetce z palcami na klamce hamulca. Ja kupiłem z za krótkimi palcami mimo że w sklepie wydawały mi się idealne i pasowały w obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co się tak tego gore-texu uczepiliście - membrana nie grzeje!

co do odzieży bundeswehry (tutaj przykładowe rękawice) - nie nabierajcie się na teksty sprzedających - sam się kiedyś nabrałem kupując spodnie niby goretexowe - koło gore to nawet nie leżało

 

ja nie lubię grubych rękawic - nie mam takiego czucia i operowanie gazem/dźwigniami nie jest tak precyzyjne

osobiście preferuję (przy ekstremalnych temperaturach) mufy+grzane manety+normalne skórzane rękawice

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna uwaga

widzę, że poruszasz się cbr 125

nie wiem jak u Ciebie ale Yamaha Ybr 125 nie dawała rady z grzanymi manetami Saito, tzn altek chyba był za mało wydajny aby podpinać dodatkowe urzędzenia

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to łatwo sprawdzić; na biegu jałowym, przy włączonych długich światłach, podłączyć do akumulatora żarówkę o mocy zbliżonej do max. mocy manetek (w tym przypadku ~40W) i zmierzyć czy jest ładowanie.

Na włączonym silniku?

Ogólnie w cbr125 światła są tak rozwiązane, że nie da się ich wyłączyć. Po włączeniu zapłonu od razu się zapalają, przez co aku starcza na ok 5-10min...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soulreaver pisze o światłach drogowych a nie mijania

Adii - w jaki sposób chciałeś sprawdzić ładowanie na wyłączonym silniku?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły łapki RACER NOVUS. Jestem pozytywnie zaskoczony, wreszcie ciepło w ręce!!!

Rękawice mają 3 aspekty które biją konkurencje (eska revolution gore-tex)

1. Ta sama cena

2. Protektory

3. Ściągany materiał za kostke, który zapewnia 100% izolacje i nie przemakalność

 

 

Łapki w pierwszy dzień przeszły od razu test wody - za oknem ulewa jakiej dawno nie było, postanowiłem wyskoczyć na miasto. Po 1h latania wciąż sucho!! miazga. Jestem pozytywnie zaskoczony.

 

 

Jednak każde zimowe rękawice mają swoją wadę - są grube. Nie ma tak dobrego wyczucia manetki, sprzęgła czy hebla jak w sezonowych łapkach. Kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś może coś powiedzieć o rękawicach PROBIKER WINTER SPORT.

Takich ja te http://allegro.pl/re...2747917148.html

Interesuje mnie jazda w temp od -5 do +10 stopni, czasami w deszczu i szukam czegoś do 300 zł..

 

201348_rekawice_01.jpg

Czy ta membrana Hipora przy dłuższej jeździe w deszczu się nie poddaje. Ktoś już testował może tą membranę albo konkretnie te rękawice lub podobne z Probaikera ?

 

 

Pytam bo rozwiażam albo zakup konkretnych i drogich rękawic na goretexie do 500 zł jak np HELD SEAZON (bez podgrzewanych manetek)

http://www.4ride.pl/...n-gore-tex.html

 

Albo coś tańszego np ten PROBIKER z membrana HIPORA do 300 zł + podgrzewane manetki..

 

Który zestaw był by lepszy ?

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...