Skocz do zawartości

Śruby m10x1.25x160


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Śruby pod crashe ze stali 10.9 jakieś ocynkowane cokolwiek żeby nie rdzewiały. Ewentualnie stal wytrzymałościowa 8.8.

Moga byc 160mm lub 170mm długości, łeb sześciokątny, gwint na części trzpienia

Ktoś wie gdzie takie dostanę i czy w ogóle?

 

Wiem, że sa alternatywne rozwiązania typu ślusarz tokarz itp. ale gdzieś czytałem że śruby wytrzymałościowe nie są proste do obróbki i sie je osłabia obrabiając

Edytowane przez tostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na św. Wincentego obok Kołowej (jakieś 200 m w stronę Ronda Żaba) jest sklep ze śrubami - jest tam gość, który do tej pory miał wszystko czego potrzebowałem. Sklepik zawalony pudełkami ze śrobami, nakrętkami, podkładkami itp., a sprzedawca miły i bardzo kompetentny. Markety budowlane nie mają przy nim szans. Sklep dość krótko otwarty - do jakiejś 17 czy 18... Może będziesz leciał do Kbk opodal, jeśli dobrze odczytuję skrót Kbk.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tostek, 2 uwagi. 10.9 będą za twarde. Śruba przy szlifie ma się wygiąć, a taka pęknie. Bierz 8.8. Druga sprawa to taka że będziesz miał problem z łbem sześciokątnym gdy będziesz chciał kiedyś odkręcić crasha, tak że polecam imbusowe. Ja kupiłem na ursynowie imbusa M10 8.8 150mm, na Surowieckiego 4. Firma nazywa się Metalmax.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie była 10.9 (womet-tech) Ostatni dzwon był przy 8.8 i trochę sie za bardzo wygięła, tak mi sie wydaje, ale swoja rolę spełnila

Potrzebuje dłuzszej niz ta od womet techu co by ja wkręcic głebiej (zerwany gwint)

W fanmet nie ma jezeli to o to na sw wincentego chodziło (dzwoniłem przed sekunda)

 

W metalmaxie tez nie :)

Edytowane przez tostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam na radzymińskiej juz byłem, mają kl. 8.8 długie bo na 230 z gwintem 1.5 więc to jest alternatywa. Uciąć i przegwintować.

Na fieldorfa dzwoniłem też nie ma

 

Raczej chyba nie do dostania

Edytowane przez tostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zmierzyłem bo potrzebna mi 150 do 155 na długość.

Kiedys (jakieś pół roku temu) udało mi sie dostać na 160mm taką (tam odrobinę za długa była ale podkładki załatwily sprawę)

Kupiłem w ASMET na jerozolimskich, teraz już takowych nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem twardszych na tyle długich żeby dało się uciąć i przegwintować. Chyba ze m12 przetoczyć i dopiero ale to dużo zachodu

 

w metalmaxie najdłuższe były na 90mm

 

Ktoś wykupił wszystkie długie drobnozwojowe chyba :)

Edytowane przez tostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to bład dawac długie sruby - efekt tego taki ze wyrywa mocowanie

nie lepiej dorobic aluminiowe/ metalowe mocowanie? lub głebiej osadzic mocowanie sruby w crash padzie

wrzuc zdjecie tych crashów

 

kilka sztuk juz widziałem po takich crasha szczegonie w fz6 gdzie miały dziury w bloku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...