Skocz do zawartości

Zatrzymanie dowodu rej. i badanie techniczne (przegląd)


konrad1f
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją:

-policja zatrzymuje dowód rejestracyjny za pokwitowaniem (niesprawność pojazdu, brak ważnego badania)

-pan diagnosta w stacji SKP odmawia przeprowadzenia badania twierdząc, że należy mieć przy sobie dowód chociażby tymczasowy a gdzieniegdzie nawet tablice tymczasowe

 

osobiście nie spotkałem się z taką sytuacją ale z opowieści znajomych z Wrocławia, niektórych miejscowości w Lubuskiem oraz relacji w internecie wiem, że takie praktyki mają miejsce

czy ktoś się orientuje w temacie

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzynowi spłonęły w pożarze wszystkie dokumenty i nie było problemu ze zrobieniem przeglądu (miał zaświadczenie z policji o tym, że się spaliły). Bez przeglądu urząd nie wydałby wtórnika dowodu rejestracyjnego.

Nie znam się aż tak bardzo, ale czy można wydać dowód tymczasowy jeśli nie ma badania technicznego? Jedno drugie według mnie wyklucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że już o tym pisałem na forum gdzieś w okolicach maja, ale nie mogę znaleźć. Historia dokładnie taka, jak opisujesz:

 

Diagnosta we Wrocławiu przedstawia mi pismo z interpretacją (chyba, bo dokładnie już nie pamiętam) ministra, z której wynika, że do wykonania badania technicznego potrzebny jest dokument zawierający dane techniczne pojazdu, a pokwitowanie takowym nie jest. W związku z tym powinienem udać się do urzędu po tablice tymczasowe, bo on inaczej przeprowadzić badania nie może. :blink: :banghead:

 

Od znajomego obytego w sprawach komunikacyjnych w urzędzie dowiedziałem się, że prikaz dotyczy (wtedy) wyłącznie diagnostów na terenie Wrocławia, więc czym prędzej zrobiłem bez problemu badania w Długołęce (następna wieś za Wrocławiem na wylocie na Warszawę). Pan w urzędzie bez mrugnięcia wydał mi dowód.

Edytowane przez _Ra_

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmieniają się jeszcze przepisy co do badań technicznych

 

http://mkredyty.net/...niadze/bad-tech

"Stwierdzone w trakcie badania technicznego usterki zostaną podzielone na trzy grupy: drobne - takie, które nie mają istotnego wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego i ochrony środowiska; istotne - takie, które mogą naruszać bezpieczeństwo ruchu drogowego i ochrony środowiska; stwarzające zagrożenie - takie, które stanowią bezpośrednie i natychmiastowe zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska w stopniu uniemożliwiającym używanie pojazdu, niezależnie od okoliczności."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniają się jeszcze przepisy co do badań technicznych

 

http://mkredyty.net/...niadze/bad-tech

"Stwierdzone w trakcie badania technicznego usterki zostaną podzielone na trzy grupy: drobne - takie, które nie mają istotnego wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego i ochrony środowiska; istotne - takie, które mogą naruszać bezpieczeństwo ruchu drogowego i ochrony środowiska; stwarzające zagrożenie - takie, które stanowią bezpośrednie i natychmiastowe zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska w stopniu uniemożliwiającym używanie pojazdu, niezależnie od okoliczności."

 

Czyli będzie coś na wzór niemieckiego ADAC czy tam TUV czy DEKRY? Może to i niegłupi pomysł. Ważniejsze jednak żeby lewizny nie było....

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą dopóki nie będzie poważnych masowych kontroli skutkujących zamknięciem stacji.

15 lat temu dzieciak bez problemu kupował browar dla starego w spożywczaku, teraz już nie. Sprzedawca się boi cofnięcia koncesji i grzywny.

Jak zamkną z 10 SKP to w końcu zaczną kontrolować pojazdy a nie tylko stemplować dowody. Gorzej dla nas ale tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są naloty, są kontrole i dużo trudniej coś "załatwić"

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jednak powinni rzetelniej sprawdzać stan pojazdów. Nie wiem jaki procent przyczyn wypadków leży po stronie złego stanu technicznego pojazdów, ale na pewno nie jest to jakiś promil tylko ładnych kilka procent.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są naloty, są kontrole i dużo trudniej coś "załatwić"

 

Porządek jest na stacjach tylko w dużych miastach i tylko tam przeglądy robione są dość rzetelnie.

Obawa przed kontrolą i możliwość conięcia uprawnień diagnoście robi swoje.

Natomiast w mniejszych mieścinach nadal jest kolesiostwo i stemplowanie dowodów "po znajomości"...

 

Nie obrażając nikogo ale 95% widzianych w Łodzi wsiowych tuningów w starych(i nie tylko w starych) rozklekotanych sztruclach (przyciemniane na czarno szyby, dorabiane w garażu oślepiające ksenony, ryczące dziurawe wydechy, niebieskie diody gdzie się da, itd) to auta na tablicach EBR... EZG... EPA.. czyli akurat wszystkie podłódzkie. Tam bez problemu takie twory przechodzą przeglądy bo się wszyscy znają. A w Łodzi? A w Łodzi to np mój brat został cofnięty z przeglądu bo mu żarówka od tylnego kierunkowskazu mrugała "za mało pomarańczowo". Ot się farba z żarówki trochę przepaliła i musiał na miejscu wymienić.

 

Wystarczyła by regularna akcja Policji w weekendy pod kinami czy pod Manufakturą, zabieranie dowodzików i troche by pomogło. Choć po powrocie do swojego miasta pewnie zaprzyjaźniony diagnosta znowu by przepchnął przegląd i tak w kółko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...