Skocz do zawartości

Techniki jazdy sportowej (EN)


chomiczon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Orany, Nicky Hayden ścigał się w AMA na F4i :D No czego to się człowiek dowiaduje! Dzięki, przyjemna lektura!

 

BTW, gościu na stronie 32 opisuje, jak to niefajnie mieć wypadek z okularami na nosie w kasku. Ale przecież forumowi spece już dawno wykluczyli możliwość urazu spowodowanego przez okulary wędrujące po twarzy podczas gleby. Cheers! :D

Edytowane przez MarcMarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. wybitnego kierowce wyscigowego W.Kwasa "jazda z palcami na podnozkach podczas jazdy po miescie, nie ma zadnego uzasadnienia'' srodstopie musi stac pewnie na podnozku tzw. kaczka. Kto jak kto, ale ten człowiek zna sie na motocyklach i umie na nich jezdzic ;p

Edytowane przez tiger666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. wybitnego kierowce wyscigowego W.Kwasa "jazda z palcami na podnozkach podczas jazdy po miescie, nie ma zadnego uzasadnienia'' srodstopie musi stac pewnie na podnozku tzw. kaczka. Kto jak kto, ale ten człowiek zna sie na motocyklach i umie na nich jezdzic ;p

 

Rany...znowu to samo.... Dajcie już spokój i niech każdy jeździ, jak chce.

Jednak ktoś, kto uważa, że po mieście można jeździć byle jak - dla mnie nie jest autorytetem. Bo niby dlaczego?

Ale jestem ciekawa, jak tzw. kaczka może mieć śródstopie pewnie na podnóżku... Przecież to się właśnie wyklucza. :banghead:

Edytowane przez piórko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany...znowu to samo.... Dajcie już spokój i niech każdy jeździ, jak chce.

Ale jestem ciekawa, jak tzw. kaczka może mieć śródstopie pewnie na podnóżku... Przecież to się właśnie wyklucza. :banghead:

Wiesz jak ktos cisnie sie po miescie miedzy samochodami to musi szybko reagowac i używać hamulca noznego, a jak ktos ma palce na podnozku to traci cenne sekundy wg mnie, w razie przeszkody... Uzasadnienie jest ;p Poza tym na miescie nie składasz mocno motocykla... a jesli to wystarczy cofnąć stope Edytowane przez tiger666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak ktos cisnie sie po miescie miedzy samochodami to musi szybko reagowac i używać hamulca noznego, a jak ktos ma palce na podnozku to traci cenne sekundy wg mnie, w razie przeszkody... Uzasadnienie jest ;p Poza tym na miescie nie składasz mocno motocykla... a jesli to wystarczy cofnąć stope

 

Qwa, nie pier*ol, bo mi się słabo robi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Ale w tym co pisze tiger cos jest, rzeczywiscie tak jest wygodniej. Trzymanie nogi na dzwigni tylnego to jak trzymanie palców na klamce przedniego. Z drugiej strony trudniej pracować ciałem przenosząc ciężar. Na torze bez sensu.

 

najlepiej chyba przezwyczaić sie by mieć prawą noge 'w pogotowiu' i w razie czego odruchowo przestawiać na hamulec

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich, którzy są przyzwyczajeni do trzymania nogi na pedale sprzęgła w samochodzie. I mimo, że im się wydaje, że go wcale nie wciskają, to regularnie wymieniają przypalone tarcze sprzęgła (nawyk dawnych kierowców autobusów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...