Skocz do zawartości

Co to za znak?


shuy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja patrzę tylko jak jadę na "japonii". Ostatnio pojeżdżałem sportsterem i jak za dawnych lat gdy jeździłem na Junaku - po wyżej 90 km/h nie widzę znaków. Tak trzęsie, że mi się obraz rozmywa ;)

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest znak tzw. aktywny i chyba tyle. W tym wypadku podejrzewam, że tylko świeci żeby bardziej zwrócić uwagę. Ale na autostradach za granicą takie znaki wyświetlaja ograniczenia lub ostrzeżenia w zależności od sytuacji na drodze.

Swojego czasu nad tunelem wisłostrady wisiało ledowe ograniczenie do 50, zdm tłumaczył że tak trzeba bo niebezpiecznie etc. okazało się, że zakupione znaki miały dwie opcje: 50 lub 30 :) więcej możliwości nie było i już.

Edytowane przez blacksheep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, to jest po prostu forma świetlna znaku zakazu, w tym przypadku ograniczenia prędkości.

To droga ekspresowa dwupasmowa - gdyby nie bylo znaku mozna jechac 110kmh. Natomiast przed kazdymi swiatlami jest ograniczenie do 100. (i chyba nie jest polaczone z radarem, bo zawsze jak tamtedy jade wyswietla 100). Ograniczenie do 70ciu jest z tabliczka dot. pojazdow powyzej 3,5t. od poczatku Łomianek.

Przecie te znaki są tam od zawsze...

Dobrze być głupią blondynką, bo dla mnie to oczywiste, że chodzi o dopuszczalną prędkość...

 

Co to jest za znak wyjaśniliście mi na początku. Teraz tylko pokazuję gdzie on stoi.

To jest chore - ograniczenie do 100 przy skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych zasłoniętym drzewami. Przecież normalna prędkość w takiej sytuacji to min 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co to jest za znak wyjaśniliście mi na początku. Teraz tylko pokazuję gdzie on stoi.

To jest chore - ograniczenie do 100 przy skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych zasłoniętym drzewami. Przecież normalna prędkość w takiej sytuacji to min 120.

 

Lecz nasze przepisy wskazują, że na tej drodze obowiązuje 100 i ten znak jest zaprogramowany na 100 i zmienia się na 70 gdzie che przejść pieszy... toczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...