Skocz do zawartości

Narzędzia


Rekomendowane odpowiedzi

Jak ogarniacie temat narzędzi? O ile calowe klucze są dostępne (płaskie, oczkowe, imbusy, a nawet torxy) to nigdzie nie mogę znaleźć narzynek i gwintowników. Albo na ten przykład narzędzia do pomiarów. Owszem można mierzyć suwmiarką metryczną ale to trochę bez zensu. Macie jakieś patenty na to?

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem zestaw gwintowników calowych na Allegro za rozsądne pieniądze.Więc nie ma z tym problemów.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu narzynki i gwintowniki

http://allegro.pl/gwintowniki-i-narzynki-calowe-camaro-buick-harley-i2618430601.html .

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzenie calowych to łatwizna. Wystarczy średnica śruby, zwój widać na oko a że do wyboru są tylko dwa rodzaje to spoczko. Przyda się tabela-ściąga z netu, np. z internetowego sklepu ze śrubami calowymi.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwintownikami i narzynkami nie ma problemu. Troszkę poszukasz i kupisz. Podejrzewam, że zestawem za 150 zł wiele się nie nagwintujesz. To jest dobre do poprawiania gwintów ewentualnie gwintowanie czegoś miekkiego. No a jak będziesz potrzebował porządne gwintowniki i narzynki (ja kupuje FANARu) to daj znać to Ci podam adres gdzie kupisz całkiem tanio (ok. 30 zł/szt). Co do pomiarów to jest to proste. W każdym zestawie gwintowników masz grzebień whitwortha. Jak nie to sobie kup. Tylko pamietaj calowy. Bo tam odczytujesz liczbe zwojów na cal. Tak będziesz wiedział czy UNC czy UNF czy też inny (bo były też inne USF - popularne w starych harleyach). Jeżeli chodzi o rozmiar to masz dwa wyjścia. Albo suwmiarka, byle jaka bo przecież możesz sobie przeliczyć z mm na cale. A jak nie to możesz sobie kupić coś takiego i też wszystko będziesz wiedział:

http://www.malyhd.pl/assets/galeria/848/miarka_do_orub_nk-003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że gwint Whitworth`a to inny gwint niż ten calowy który masz w Harrym. BSW to brytyjski standard inny od amerykańskiego.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zacząłęm dłubać w tym H-D, film "Pulp Fiction", a szczególnie jedna scena nabrała dla mnie nowego znaczenia. Teraz mogę powiedzić, że wiem co miał na myśli Buch mówiąc do Esmeraldy (czy jak jej tam), że to nie motor. To Harley.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli że to kapryśna suka jest, co nie? :biggrin:

 

 

Mówiłem, pisałem dawno temu. Z japonią to jak z dziwkami, idziesz, używasz, wychodzisz. A z Harrym jak z żonką, trzeba dbać, pantoflować a i tak nie zawsze da. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....nie zawsze da :biggrin:

i choćbyś jej nakupił całą masę świecidełek to i tak nie wiadomo czy se pojeździsz czy nie, co mniej wytrwali w zalotach idą na miasto i pojeżdżą choć przez chwilę japonią, ale nie na tym pic polega- im starszy się robisz tym więcej uciechy masz nie w samej jeździe a w zalotach (czytaj grzebaniu przy moto) :biggrin: i na koniec przychodzi taki moment że już tylko grzebiesz a nie jeździsz :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bondhus, Bahco, Teng Tools, King Tony - te są w przystępnej cenie i dobre,

Hazet, Snap-on, Facom, Gedore, te już droższe

Na początek kup sobie Bondhus z kulką tu masz najtaniej możesz u tego gościa brać sprawdzony jest

http://allegro.pl/bondhus-kpl-imbusow-usa-kulka-cal-nr-kat-10937-fv-i2573100903.html

 

potem możesz sobie dokupić też i taki zestaw

http://allegro.pl/zestaw-kluczy-nasadowych-35-ele-tengtools-ttbs35-i2627941870.html

wszystko zależy do czego chcesz użyć, jeśli do kap to powinieneś mieć nasadowe, przydałby się też klucz dynamometryczny taki przynajmniej od 7 do 50

 

ten gość co sprzedaje te imbusy Bondhus sklep "TO-MY" miał kiedyś klucze dynamometryczne Gedore od chyba 7 do 56 coś około 250 zł

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...