Skocz do zawartości

kontrola trakcji made in poland


dragilla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wow, jakie porównanie :D Dzięĸi :)

Quickshifter jest dość prosty w porównaniu z tym co robię. Podpięcie dodatkowego czujnika (ktoś wywiera nacisk na dźwignię zmiany biegów) to prawdę mówiąc banał. W oprogramowaniu też nie powinno być z tym problemu, po prostu odcinam zapłon na jakiś czas - trzeba by doczytać na ile odcinają inne quickshiftery. Pewnie trzeba by to uzależnić od biegu i obrotów, ale to kwestia koniguracji. Gorzej ze zrobieniem samego kawałka metalu, który robi za czujnik. Może są gotowe elementy - nie wiem. W każdym razie temat oczywiście do rozważenia. Pytanie tylko czy warto. QS to chyba nie jest droga impreza?

W każdym razie pewnie jako dodatek do mojej kontroli mógłby kosztować taniej od innych.

Ale to jest coś do zrobienia na koniec, jaka cała reszta zadziała. A idzie toto powoli... Do końca miesiąca powinna do mnie dojść płytka i będę składał całóść. Jeśli ustrzegłem się jakiś dziwnych błędów (to już druga iteracja z tą płytką) to do nowego roku powinno udać się przygotować coś co można przymierzać do moto. Tu też będzie sporo zabawy z dorabianiem adapterów do czujników na koła, itd...

A dopiero jak wszsytko się spasuje to zacznie się prawdziwa zabawa :D Czasem normalnie spać w nocy przez to nie mogę, jak zaczynam myśleć co będzie jak pierwszy raz wsiądę z tym na moto :)

Trzymajcie kciuki - jeszcze długa droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnosć GPS na dzień dzisiejszy bardzo łatwo podwyższyć do bezwzględnej dokładności jednej pozycji ca 5-15cm, poprzez współpracę z bezpłatnym (jeszcze) serwisem ASG-EUPOS.

 

wez no cos wiecej powiedz na ten temat. nie bardzo rozumiem w jaki sposob. mam odbiornik i co dalej?

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No dobra, czas na kolejny update. Po bojach z firmą produkującą płytki w końcu doszły do mnie dwie sztuki. Jedną z nich po małych poprawkach udało się zmontować. Wyszło jeszcze przy okazji parę pomniejszych błędów, ale efekt jest - działa całość funkcjonalności - wszystkie wejscia i wyjścia.

Testuję to ciągle jeszcze na biurku. Dla celów uwiarygodnienia testów postawiełem sobie z boku głowicę z R1 i w odpalam zamontowane w niej świece.

Teraz pozostaje już (a właściwie to jeszcze) zamonotować to ustrojstwo w motocyklu i zacząć dostrajać oprogramowanie.

Wrzucam kilka fotek, bo nie mogę się powstrzymać - rozpiera mnie duma :)

Podsumowując - wygląda na to, że najgorsze już za mną i pozstaje dostrojenie parametrów a potem testy, testy i testy

Ale niespodzianki pojawiają się na każdym kroku, więc trzymajcie kciuki :)

 

http://r2r.otn.pl/20121220_145911.jpg

http://r2r.otn.pl/20121220_150019.jpg

http://r2r.otn.pl/20121220_173134.jpg

http://r2r.otn.pl/20121220_173308.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie uderzysz z pomysłem do producentów motocykli?

 

Najpierw bym opatentowal.

 

Mnie nie interesuje kontrola trakcji, ale taki bajer ktory pokazywalby kat przechylu, predkosc max , czy zapisywal GPS'em trase moze bym sobie zafudowal, pod warunkiem, ze bedzie w rozsadnej kasie i nieduzych wymiarow, bo moze okaze sie, ze ta skrzynaczka nie znajdzie miejsca do zamontowania.

 

pozdro i zycze sukcesu wraz z kasa.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pudełeczko to etap przejściowy. To mozna spokojnie zmieścić na 2x mniejszej płytce. Po prostu do testów tak jest wygodniej.

A odnośnie datalogingu, to znalazłem już też odpowiedni soft, rysujący zalogowane dane na obrazie video nagranym np.z kamerki zamontowanej z przodu motocykla. Czyli z tymi danymi, które będę logował można sobie spokojnie nagrać filmik ala motogp ;)

Tylko, żeby było kilka dni cieplejszych, to bym to już nagrał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wiązkę, to ja potrzebuje się wpiąć w to co idzie do cewek zapłonowych. Do masy równolegle, do plusa szeregowo. W sumie 2 kabelki per cylinder. Cała reszta wiązki to już do mojego urządzenia.

A co za prototyp budujesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu, ze względu na ogrom wiedzy, zaparcia i dążenia do celu, jak będzie gotowe, chętnie to kupię szczególnie jeśli będzie powiększone o QS, raz już przeskoczyłem przez kierownice z frontflipem, więcej nie chce. Myślałeś o powiększeniu tego o coś na bazie PC? Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...