Skocz do zawartości

silnik sam wchodzi na obroty, Honda CM 400


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam taki problem: po odpaleniu moto (Honda CM 400) silnik chodzi sobie na wolnych obrotach po czym na kilka sekund samoczynnie obroty sie podwyzszaja, po czym spadaja i tak co kilka sekund cyklicznie caly czas i to na dosc wysokie obroty (nie wiem dokladnie ile bo nie mam obrotomierza). Na obroty sie wkreca, z rury wydechowej nie wydobywa sie zaden dym, ani czarny, ani niebieski, ani szary. Pytanie brzmi czy to moze byc spowodowane czyms innym niz gazniki? Moze to byc spowodowane np nieszczelnosia w ukladzie wydechowym? (mialem zdemontowany caly ukad i skladalem go na nowo, moze sa nieszczelnosci gdzies...) Dzieki z gory za pomoc i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

na jakis czas musialem moja Honde pozostawic ale teraz do niej wracam. Generalnie nie widze zadnych nieszczelnosci w ukladzie dolotowym - wszystko dokladnie podokrecane, zadnych uszkodzen na kroccach wiec nie wiem jak moze sie to lewe powietrze dostawac.

 

W odpowiedzi na poprzednia wskazowke od a_rtu_r: w moim przypadku obroty faluja, zwiekszaja sie i zmniejszaja i tak w kolko, wiec to chyba nie problem wolnych obrotow...

 

Czy oprocz lewego powietrza to moze byc cos innego, czy radzicie po raz kolejny to sprawdzic? Nie wiem co to moze byc... Widzialem filmik na ktorym koles sprawdzal czy nie bierze powietrza na lewo spryskujac dolot przy pracujacym silniku sprayem jakims do rozruchu. Polecacie taka metode, jest wiarygodna? Jak na filmiku trafil na nieszczelnosc to zasysalo ten sray i wchodzilo na obroty, ale jak moja juz sama z siebie wchodzi to czy to dobra metoda :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...