Skocz do zawartości

Wasze bezpieczne nawyki-natręctwa przed i w trakcie jazdy?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też staram się uważać na tzw "młodych kierowców", ale nie tylko. Jaśli wyprzedzam to zawsze staram się odjechać jak najdalej każdemu kierowcy. Jeśli nie oddalam sie wystarczająco daleko to często ludzie siadaja bez powodu na tyłku, tak dla zdenerwowania chyba.

Edytowane przez Satrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wróciłem z trasy i zauważyłem ciekawy sposób jednego motocyklisty - przed wyprzedzaniem mrugnał mi długimi, niejako wymuszając, żebym spojrzał w lusterko i go zauważył. Co o tym myślicie? Widziałem wcześniej flame za to, że ktoś ciągle jeździ na długich (czego również jestem przeciwnikiem) ale coś takiego wydaje się być nieszkodliwe, a może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię tu o sytuacji, gdy większość czasu spędza się na przeciwnym pasie, tylko przy samym momencie zjeżdżania na przeciwległy pas i wiadomo, też nie zawsze. Ja akurat miałem taką sytuację, że przede mną wlókł się jakiś muł 90km/h i też się miałem zabierać do wyprzedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wróciłem z trasy i zauważyłem ciekawy sposób jednego motocyklisty - przed wyprzedzaniem mrugnał mi długimi, niejako wymuszając, żebym spojrzał w lusterko i go zauważył. Co o tym myślicie? Widziałem wcześniej flame za to, że ktoś ciągle jeździ na długich (czego również jestem przeciwnikiem) ale coś takiego wydaje się być nieszkodliwe, a może pomóc.

 

Mnie sie wydaje, ze skoro wielkej krzywdy to nikomu nie robi, to mozna by to zastosowac. kazdy sposob dobry, aby poprawic swoje bezpieczenstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mignięcie światłami pomaga na ''zamyślonego człowieka''. Jedzie sobie gość, radio pewnie gra, trochę jest zmęczony, nie patrzy akurat we wsteczne, droga wąska a on nie zjedża. Trąbić nie wypada bo to chamskie :cool: a mignięcie światłem działa. Czasem zjeżdża nawet zbyt gwałtownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę wersji Kodeksu Drogowego temu trąbienie przy wyprzedzaniu było obowiązkowe. Zresztą jest do dzisiaj w niektórych sytuacjach.

A "mignięcie" długimi jak najbardziej pomaga kierowcy zauważyć, że coś z tyłu zaczyna się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skonczonej jezdzie klepie moto w siedzenie (w podziekowaniu za bezpieczny powrot) :)

Czasem zdarza mi sie wrocic specjalnie, bo zapomnialem poklepac :D

 

a co do innych nawykow... jezdze w sluchawkach pod kaskiem i slucham muzyki. Zawsze. Inaczej nie umiem. Bezpiecznie/niebezpiecznie? Nie wiem... tak mam i juz ;p Pozatym N102 na tyle glosny ze jeden ch... czy leci muzyka czy halas wiatru ;)

TasmaN

Ogar205 -> WSK125 -> XJ600S -> GSXF750 -> CBR900RR

 

www.everydaybikerslife.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trąbienie jest ok, właśnie wróciłem z Turcji - tam trąbią na co się da.O dziwo pomimo brawurowej jazdy wszystkich - stłuczek nie ma.Trąbią na pasach,drogach dojazdowych,na wyprzedzane/włączające się do ruchu auta.No i widok pędzącego 100ką na hondzie vtx bez kasku , w t-shirt w japonkach - bezcenne :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trąbienie jest uznawane za chamskie, niestety niesłusznie. To bardzo przydatny sposób komunikowania się na drodze.

Ja unikam "trąbki", jednak ostatnio zdarzyło mi się ją dotykać energicznymi ruchami, co oczywiście było sposobem komunikacji... z kierowcą SUV-a, który z łuku wyjechał sobie na moim pasie, a później opieszale go zmieniał. Robił to tak wolno, że musiałem mocno przyhamować.

 

zaj**ać sku**ieli, którzy ścinają zakręty.

 

Parę wersji Kodeksu Drogowego temu trąbienie przy wyprzedzaniu było obowiązkowe. Zresztą jest do dzisiaj w niektórych sytuacjach.

A "mignięcie" długimi jak najbardziej pomaga kierowcy zauważyć, że coś z tyłu zaczyna się dziać.

To z którego roku był ten kodeks? Obecnie także jest to w kodeksie, jednak tyko przy wyprzedzaniu we mgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...