Skocz do zawartości

Skora czy GoreTex?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wolę skórę, gdyż dzięki nie, w sytuacji krytycznej (wypadek) można nie porozrywać sobie ścięgien, mięśni itp, gdyż jest ona tak zaprojektowana, aby przed takimi kontuzjami chronić. Nic nas nie uratuje przed złamaniami kończyn, ale one szybko się goją, natomiast zerwania potrafią dukuczać przez całe życie. To tylko moja opinia.

Pozro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martius napisał:

"Najlepsza cordura wytrzymuje kilka metrow tarcia po asfalcie to samo kevlar - skora ma ponad 20 m wytrzymalosci dwukrotnie wieksza wytrzymalosc niz najlepsze tekstylia a czesto 3 krotnie wieksza. " nie wiem jak się podkreśla cytat :oops:

 

Nie bęsę się spierał co ile razy jest wytrzymalsze, ale Modekę miałem nieprzyjemność (bo gleba)/przyjemność (bo wytrzymała) przetestować. Przejechałem po asfalcie 20-30 m, kurtka już nie wygląda jak nowa (przytarty szef na rękawie i podrapana kieszeń) ale do użytku jak najbardziej się nadaje. Moje obrażenia to obtarcia na nadgarstkach (przewrócilłem się przy ok 70 km/h) - brak ochtaniaczy na mankietach rękawic.

Zauważyłem jeszcze jedno: na moim golasie w skórze mogę utrzymać większą prędkość marszową o jakieś 10 km/h bez bólu w rękach, TEX chyba większy opór stawia. W ciepłe dni rzeczywiście w GORETEXie jest gorąco, chociaż na buty nie narzekam nawet w upały.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrze dopasowanej skorze:

bylo po prostu cieplo w zimny dzien a chlodno w cieply
i to jest dla mnie wazne.Zeby nie pocic sie w upaly i nie marznac w zimie.

Chociaz nie wiem,czy w zimie tekstylia lepiej nie trzymaja ciepla.

 

Moja skora jest ciezka i gruba i pewnie po przeszlifowaniu 50m po asfalcie nie byloby wiekszych sladow :D

na moim golasie w skórze mogę utrzymać większą prędkość marszową o jakieś 10 km/h bez bólu w rękach, TEX chyba większy opór stawia

Kiedys, ktos mi juz o tym wspominal.Ale ja nie jezdze z takimi predkosciami zeby to bylo mocno odczuwalne.

 

Kurcze sam nie wiem :?:

Dzieki wszystkim za opinie.Decyzja co do tego z czego wdzianko sobie kupie ,bedzie pewnie uzalezniona od tego jaka roznica w cenie bedzie miedzy skora a GoreTex'em

 

Pozdrawiam

 

KACZOR

 

ZRX1100

---------------

!!!!!!!!TANIO!!!!!!!

Sprzedam kurtke skorzana"Ramoneska"z podpinka,pasem nerkowyn,ochraniaczami na lokciach i ramionach oraz nowe buty wojskowe rozm.42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

opinie są różne... ja jestem za skórą (ale chyba bardziej ze względu na wygląd).

Pisaliście że najważniejsza jest dobrze DOPASOWNA skóra. Mam możliwość kupienia kombinezonu, ale on jest na mnie trochę za szeroki, a spodnie za krótkie i krawcowa, która go uszyła (jakiś zakład w którym szyją ubrania ze skóry) może go przerobić więc będzie na mnie w sam raz (nie wiem czy kupię tak dobrze dopasowany z oryginał). Tylko ta skóra którą oglądałem ma miękkie ochraniacze, szczególnie na kolanach. Jest tam chyba jakaś gąbka czy coś (zapomniałem się spytać), ale większość wdzianek które oglądałem miały twarde wzmocnienia który były cienkie...

Czy w tej sytuacji kupić tą skórę (która jednak nie jest zrobiona przez profesjonalne firmy zajmujące się ubraniami dla motocyklistów) czy szukać czegoś używanego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej sytuacji kupić tą skórę (która jednak nie jest zrobiona przez profesjonalne firmy zajmujące się ubraniami dla motocyklistów) czy szukać czegoś używanego :?:

Wszystko zalezy do jakiej jazdy chcesz uzywac - czy to szybka jazda czy lightowo. Duzo odziezy motocyklowej ma miekkie ochraniacze ktore wiadomo nie zabezpiecza tak jak sztywne ale zarazem do celow turystycznych sa takie rozwiazania wygodniejsze. Ale tu moze byc inny problem - typowa odziez motocyklowa robiona przez wyspecjalizowane firmy najczesciej ma typowe rozwiazania na motocykl a przede wszystkim nie podwiewa jej i maja dobrze robione szwy.

Musisz ustosunkowac sie - cena i jakosc i w jakim odzieniu bedziesz dobrze sie czul oraz czy spelnia nalozeone przez Ciebie wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra w porównaniu z "texami" ma dwie zalety: pierwsza to lepsza ochrona w razie upadku, druga to wspominany "klimat" motocyklowy. Są to cechy bardzo istotne dla jeżdzących klasykami lub supersportami.

W kazdym innym przypadku lepiej wybrać ubranie tekstylne. Należy jednak koniecznie zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny - najlepiej gruba orginalna cordura, obszywana w newralgicznych miejscach tkaniną kevlarową lub skórą, ważny jest tez rodzaj membrany, protektorów, jakość podpinek. Niestety wysokiej klasy kurtka i spodnie dużo kosztują, ale jest to inwestycja na lata! Moto sprzedasz - ciuchy zostaną ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra :P Tylko i wyłącznie! Własnie ona mi uratowała dupsko po szlifie :P

Tak czy inaczej warto troche zainwestować.

Jak nie wierzysz to mogę Ci przesłać foty mojego kombi. Dziękuję Bogu, że wtedy miałem spodnie na sobie :P

Fakt faktem w gorące dni nie jest zbyt ciekawie - szczególnie jak jedziesz gdzieś w korku pomiędzy samochodami. Możesz jeszcze się porozglądać za skórą perforowaną (małe otworki w okolicach ramion barków) Wówczas masz przyjemny chłodzik. Takie wynalazki mają zwykle jakąś podpinkę coy nie było za zimno :P

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zawsze podobala skora z wygladu, ale za to tekstylia z wlasnosci uzytkowych. I chcialbym sobie kupic spodnie skorzane, a kurtke z materialu. I mam pytanko jak to bedzie wygladac ? Czy nie bede wygladal jak idiota. Spodnie ze skory bardzo mi sie podobaja, a z drugiej strony kurtke wole tekstylna. Czy takie ubranie pasuje na funbika ?

A i jeszcze jedno jak to jest z doborem spodni skorzanych z protektorami na kolanach? Musza byc dobrze dopasowane ? Zeby protektory byly rowno na kolanach ? Czy mozna kupic ciut wieksze, bo wiadomo rosne i w takich mocno dopasowanych to max jeden sezon przejezdze. Jakie sa ceny spodni ze skory z protektorami ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trajka66, jak już chcesz mieć dwa różne materiały na sobie to raczej goretexowe spodnie i skórzana kurta z tego prostego powodu, że kurtkę zawsze (np. w mieście) możesz zdjąć, a spodni raczej nie :P

 

PS. niesądzę aby był to jakiś obciach w takim zestawieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w Berlinie i kuplem spodnie z goretexu ze wstawkami skorzanymi.Chcialem kupic rowniez podobna kurteczke,ale akurat z tych,ktore podobaly mi sie i odpowiadaly mi cenowo nie bylo na mnie rozmiaru :cry:

 

Spodenki juz wyprobowalem i duza ich zaleta jest lekkosc i wygoda.Spodobaly mi sie rowniez otwory wentylacyjne.ktore mozna otworzyc podczas upalow i fajnie chlodza podczas jazdy.Natomias w korkach i spacerach jajka poca sie jak w skorze.

 

Pozdrawiam

 

KACZOR

 

ZRX1100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...