Skocz do zawartości

Wygodny i nowoczesny motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję dużego, mocnego, wygodnego motocykla dla osoby doświadczonej. Cena niespecjalnie gra rolę, za używany chciałbym się zmieścić w 30 000PLN ale jeśli będzie trzeba kupić nowy na firmę za około 50 000PLN to też będzie to wykonalne. Motocykla używam wszędzie, ale bardzo żadko w mieście, mieszkam w Bieszczadach, czasami zdarza mi się wyjeżdzać na długie wycieczki takżę autostradowe, zdaża mi się także jeździć w dwójkę. Nie interesują mnie maszyny typowo turystyczne takie jak Yamaha FJR 1300. Bardziej kierowałbym się w kierunku Suzuki GSX1300R Hayabusa czy też Kawasaki Z1000SX. Nie ukrywam, że podobają mi się motocykle nowoczesne o zadziornej stylistyce. Niespecjalnie przekonują mnie motocykle Enduro. Mam 185cm wzrostu i chciałbym uzyskać wysoki komfort w trasie, niestety na motocyklach typu Yamaha FZ1 takiego komfortu nie odczuwałem. Bardzo proszę o jakieś propozycje wraz z argumentacją. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kolega sam sobie odpowiedział że kierował by się GSX1300R Hayabusa czy też Kawasaki Z1000SX. Kolego jak Ci się podobają to w czym problem jeśli kasa nie gra większej roli. Jesli ja miałbym wybierac brałbym Haye :). Odnośnie zakupu na firmę dowiedz się w swoim US jak podchodzą do sprawy odliczenia Vat bo różnie to bywa. Ja np odliczyłem tylko 6 tysi bo u mnie w US interpretują to na swoją korzyść w innych US jest różnie w jednym przychylają się do 23% odliczenia w innych nie. Wracając do komfortu to akurat te dwie pozycje do komfortowych raczej nienależą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieszczady? To moze BMW 1200 GS Adventure, chodz wspominales, ze enduro to nie to, jednak moze sie skusisz bo warto, co prawda bedziesz musial wydac 50 000 zl za egzemplarz uzywany w idealnym stanie. Ostatnio w Motocyklu wygral ponownie test w kategorii podroznego enduro, co prawda gazeta Niemiecka wiec i test niezbyt rzetelny ale jednak. Jako nowy to moze nowe Kawasaki 1000 Versys, jest tani, kosztuje ponizej 50 000, uniwersalny ze sprawdzonym piecem i zapewnia przyzwoite osiagi. Zdjecie w linku

http://www.asphaltandrubber.com/wp-content/uploads/2011/11/2012-Kawasaki-Versys-1000-1.jpg

Jeszcze jest Tiger 1050 z fantastycznym silnikiem:

http://en.triumph-club.net/graphics/gallery/full/414_2009-triumph-tigerse1050.jpg

 

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli we dwoje, szybki i duży, to z tego typu motocykli np. Honda 1100XX (Pasażerka doceni) - tylko nie wiem czy wystarczająco zadziornie wygląda, bo to parę lat już minęło, lub wspomniany Kawasaki 1400.

Są też fajne BMW serii K.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek ST

Mysle jezeli chodzi Tobie o wygodny , komfortowy motocykl ktory polyka kilometry najlepszy

bylby turystyk np: yamaha fjr 1300 , kawa gtr 1400 , bmw 1300 gt albo honda st 1300 pan european.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie to min. Honda Hornet 600, Yamaha FZ1 oraz Suzuki GSX1400, wcześniej malutkie pojemności. Własnie kusi mnie ten K1300S, ale nigdy w życiu nie miałem z nim bliższego kontaktu, muszę go gdzieś wyczaić bo przez szybkę laptopa wygląda dużo grzeczniej niż Hayabusa czy ZZR. Z dużych turystyków tylko GTR mi w miarę odpowiada.

Edytowane przez emerlu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie to min. Honda Hornet 600, Yamaha FZ1 oraz Suzuki GSX1400, wcześniej malutkie pojemności. Własnie kusi mnie ten K1300S, ale nigdy w życiu nie miałem z nim bliższego kontaktu, muszę go gdzieś wyczaić bo przez szybkę laptopa wygląda dużo grzeczniej niż Hayabusa czy ZZR. Z dużych turystyków tylko GTR mi w miarę odpowiada.

 

Osobiscie wolal bym K 1200 S. jest poreczniejsza i lepsza, niestety juz jej nie produkuja.

 

Karnij sie na jazde probna, nie pozalujesz motong zajefajny, nic lepszego jeszcze dlugo nie pojawi sie na rynku.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wolal bym K 1200 S. jest poreczniejsza i lepsza, niestety juz jej nie produkuja.

 

Karnij sie na jazde probna, nie pozalujesz motong zajefajny, nic lepszego jeszcze dlugo nie pojawi sie na rynku.

 

:crossy:

 

ks-rider - pozwolcie ze zaoftopuje bo juz nie moge zapewne masz super doswiadczenie i jestes siwetnym motocylista ja od Ciebie moglbym sie uczyc , masz na koncie ponad 6tys postow ale czasami tak pie**olisz ze nie da sie tego czytac !!!!

 

Co do zalozyciela tematu to tez porpostu pie**olisz na forum ze czytac sie nie da !!! Czlowieku z takim budzetem , objezdzasz dealerow i jezdzisz na czym chcesz a oni caluja Cie po nogach ! Wiec na co liczysz ze ktos wybierze moto za Ciebie? przy tej kwocie szukasz tutaj porady ? to napisz na kafeteria odrazu tam jest duzo nastolatek , kto wie moze podsuna dobry pomysl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...