Skocz do zawartości

CRF450 zawory a gaznik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj na warsztacie miałem crf 450 i tak jeden zawór ssący był na ciasny czyli dociskał do wałek i przepuszczał wiec moto ciężko paliło ale zauważyłem ze świece jest czarna jak smoła teraz płytki sa dotarte i ma luz 0,10 mm czyli prawidłowy jak świeca teraz bd czarna i bd strzelać z wydechu tzn ze gaźnik gra tutaj w pliszki ?? bardzo proszę o odp i z góry dziękuje.

 

Polska język trudna język - czas analfabetów powoli się kończy kolego.

 

Opisz proszę dokładnie swój sposób regulacji zaworów poprzez docieranie.

 

Masz manuala do tego motocykla ?

moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zajrzeć do gaźnika. Nie dalej jak wczoraj robiłem Kata który podobne miał objawy, do tego przerywał podczas jazdy i inne cuda serwował. Gaźnik na stół a tam w komorze pływakowej, tak na oko, ze ćwierć łyżeczki piasku.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak przepraszam za moją Polszczyznę ale emocje po ciężkim dniu i kiepskim rezultacie wyszło co wyszło w poście ale do rzeczy

1 zawory dotarte przez mechanika luz na płytkach 0,10 mm

2 rozrząd ustawiony przez mechanika

3 nic nie dzwoni nie puka stuka więc jest wszystko dobrze a moto dalej ma czarną świece i strzela z wydechu dość sporo i pali za 2 kopnięciem

 

tak jak tutaj pan Adam M i qurim napisali zacznę od filtra pow potem jak objawy bd takie same wyciągnę gaźnik kupie jakąś chemie do gaźników wyczyszczę go porządnie i obniżę iglice zobaczymy co wtedy bd się działo jak dalej bd nie za ciekawie to na pewno tutaj zawitam pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jak zawory sa juz ok, to pojezdzij kilka godzin tak zeby moto troche przepalilo, wykrec swiece i znow sprawdz, jak wciaz bedzie czarna to sprawdz jakie sa dysze jak iglica ustawiona a co jest standardowo w serwisowce?

A druga sprawa to czy spala Ci olej? tak do 20ml na godzine to generalnie serwisowki mowia ze jest ok.

Edytowane przez Kris_big
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze świecą może i żaden, lecz jeśli ma tytany i zostały one dotarte to trzeba już zamawiać nowe zawory. Choć ja obstawiam że autor po prostu znowu popisał się pisownią i chodziło o to że płytki zostały dotarte a nie zawory, co IMO też jest głupotą i niebezpieczną oszczędnością przy cenie płytki rzędu 10-15 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawory są stalowe a płytki są nowe bo jaki jest sens tarcia płytki przez 30 min i zdarcia pół palca na papierze skoro nowa płytka kosztuje 18 zł w sklepie ? rocznik crf 2003 z tego co słyszałem montowane były tytanowe ale ten motor sporo widział w Polsce wyczyściłem filtr pow i go nasączyłem motor już strzela dużo mniej a jeszcze kwestia ustawienia gaźnika i wszystko bd ok bo skoro filtr dał sporo to gaźnik tez swoje zrobi Kris_big czy moto spala olej odp brzmi nie a jak spala to znikome ilości bo ani nie kopci z rury ani nie śmierdzi z niej wiec jest ok jak gaźnik wyczyszczę i wyreguluje powinno być ok ale to się okaże i najwyżej wrócimy do tematu pozdrawiam :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazniki w takich moto to ciekawy temat jest, ja mialem taka sytuacje w 530exc, jak byla dysza 180 to byla swieca normalnie przepalona, a jak wlozylem 184 to swieca byla czarna, niby bardzo mala roznica na dyszy glownej a widac ze spalanie bylo zupelnie inne. Moze u Ciebie po tylu latach i wielu wlascicielach ktos grzebal w gazniku i po swojemu kombinowal, na pewno warto sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest udało się rano pojechałem po łożyska i masę uszczelniając do mojego tm w którym robię remont i wziąłem przy okazji chemie do gaźników po rozebraniu gaźnika spryskałem wszystko tym cudem po 15 min wytarłem przedmuchałem trochę syfu było złożyłem założyłem nasączyłem dobrze filtr i moto chodzi jak zegarek strzela bardzo rzadko pali za pierwszym ciepły/zimny świecy nie wykręcałem musi trochę pojeździć na razie moto jest u właściciela który zauważył ogromną różnicę i jak pojeździ parę godzinek sprawdzimy świece jeśli bd czarna to zastosuje się do twoich rad ale na razie bez odbioru i dziękuje wszystkim za pomoc pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

więc tak przepraszam za moją Polszczyznę ale emocje po ciężkim dniu i kiepskim rezultacie wyszło co wyszło w poście ale do rzeczy

1 zawory dotarte przez mechanika luz na płytkach 0,10 mm

2 rozrząd ustawiony przez mechanika

3 nic nie dzwoni nie puka stuka więc jest wszystko dobrze a moto dalej ma czarną świece i strzela z wydechu dość sporo i pali za 2 kopnięciem

 

tak jak tutaj pan Adam M i qurim napisali zacznę od filtra pow potem jak objawy bd takie same wyciągnę gaźnik kupie jakąś chemie do gaźników wyczyszczę go porządnie i obniżę iglice zobaczymy co wtedy bd się działo jak dalej bd nie za ciekawie to na pewno tutaj zawitam pozdrawiam ;)

 

tu muszę sprostować płytki zostały dotarte bo właściciel jest trochę skąpy w servisie ale jak mu powiedziałem ze to kosztuje 20 zł to lepiej wymienić i mieć spokój wiec zainwestował te 42 zł dokładnie za dwie i luz jest spoko jeździł trochę z tą armata i strzelał po wsi no ale wyprał filtr regulacja gaźnika wymiana świecy na dedykowaną i po sprawie wiem muszę ogarnąć to co pisze w emocjach gdy stoją same strupy ciężko się wysłowić ;-) pozdrawiam

 

PS. Użytkownik rafael dnia pią, 08 cze 2012 - 08:50 napisał Ta CRF ma stalówki założone zawory? nie chciał byś widzieć tej crf ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...