Skocz do zawartości

zblokowane biegi ;/ FZR 600


Jasiooooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wyprzedzałem osobówkę na 3 biegu i przeciągnąłem na tym biegu do odciny,chcę wbić następny bieg a wahcha ani drgnie.objawy podobne jak ostatnio więc to napewno to samo.Mógłbyś mi pokazać jak wygląda to sprzęgło kłowe i jak działa ?

 

ps.A jeśli by dorobić wałek z bardzo twardego materiału ? pogięło by wodziki ?

 

Dorobić możesz sobie do emerytury a uszkodzone części w tym motocyklu powinieneś wymieniać na nowe oryginalne.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobić możesz sobie do emerytury a uszkodzone części w tym motocyklu powinieneś wymieniać na nowe oryginalne.

 

ale przecież nie chcę dorabiać trybów czy wakłów zdawczych ! chodziło o ten sworzeń co na nim wodziki chodzą a to kawałek prostej rurki.Ojciec tokarz ma o wiele twardsze materiały na taki sworzeń niż oryginalny,który wcale taki super jakościowo nie jest....

 

No ale zgoda,wiem że coś tam nie gra skoto wykrzywia go.Koszt nowych trybów jest nieproporcjonalny do wartości całego motocykla,a z allegro skrzynia może być gorsza od mojej,ale to już takie ryzyko.To mówicie że nie da rady wyjąć skrzyni bez rozpoławiania i zdejmowania cylindrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież nie chcę dorabiać trybów czy wakłów zdawczych ! chodziło o ten sworzeń co na nim wodziki chodzą a to kawałek prostej rurki.Ojciec tokarz ma o wiele twardsze materiały na taki sworzeń niż oryginalny,który wcale taki super jakościowo nie jest....

 

 

Jak dorobisz twardszy sworzeń do wodzików to puści coś innego. U mnie w starym silniku do "zajechania" pękł wałek na pół, i łożysko przy zembatce wyskoczyło razem z gniazdem. Tak, że nie kombinuj. Jeżeli wyskakuje Ci trójka, to tryb trzeciego biegu, + tryb z którym wpółpracuje sprzęgło tego trybu przy załączonym trzecim biegu do wymiany. Innej rady nie ma.

Chyba, że problem leży po stronie mechanizmu zmiany biegów, i te nie są zapinane do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniacz jest w porządku, problem leży w tym jak to pisał Lisek508.No trudno muszę wymienić skrzynię.Tylko mam problem ze znalezieniem jej do tego modelu,czy skrzynia od FZR 400 to to samo ? od fazera 600 1996r mam cały silnik od ręki.

 

ps: http://moto.allegro.pl/yamaha-fzr-400-walek-skrzyni-biegow-silnik-czesci-i2431806252.html

Edytowane przez Jasiooooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...