Skocz do zawartości

Schuberth R1 czy shoei Qwest


Rekomendowane odpowiedzi

Mefisto -

Według shapre-a Nitro za 500 pln jest tak samo dobre jak shoei x-spirit II czy Arai rx-7 gp (kaski za 3-4 tyś). Nitro jest z plastiku a shoei i arai z laminatów kilku warswowch. Uważasz, że jest to wiarygodny test?

Wytłumacz mi proszę pokrętną logikę przyznawania gwiazdek. Ja przeczytałem całość i widzę oczywistą bzurę: ECE - 2205 (homologacja ogólnoeuropejska) wskazuje wyraźnie, że kask nie może puścić więcej niż 275G co jest ogromną siłą i żaden kask nie bedzie dopuszczony do sprzedaży jeżeli przekroczy te wartości.

W jak zatem sposób żółte strefy w teście oznaczają wartości np 300g a potem to tylko rośnie.

Dlaczego nie testują wytrzymałości paska, wizjera czy zrolowania kasku z głowy.

Porównaj sharpe-a do choćby Dot-a a najlepiej do SNELL-a. (www.smf.org)

Dlaczego takie marki jak schuberth, shoei-a i Arai nie chcą się w ogóle wpowiadać na temat sharp-a?

Dlaczego Shoei xr1100 dwa lata temu miał 3 gwiazdki a teraz ma 5. Nie było żadnych zmian konstrukcjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek ST

Ja powiem tak: Shoei, Schuberth,Arai to jest najwyzsza polka nie tylko pod wzgledem

cenowym ale przedewszystkim jakosciowym i tu nie musze sie rozpisywac, ale jezeli sa tacy ktorzy uwazaja ze jest innaczej bo

tak testy mowia , to niech ida po kask do supermarketu bo i tanio i gwiazdek jak na niebie :wink:

no, ale co ja tam wiem , na wsi mieszkam mlody jestem w d...e bylem w nogach spie i g...o wiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na www.smf.org

Po lewej masz "certified helmes i tam będą różne atesty. Najnowszy jest M2010. Kask jest dobry i dostaje się na listę lub do nie wystarczająco bezpieczny i nie trafia na listę.

Przybijam się do GIENKA St. Dobrze gada i dać mu chleba piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam dobrze, myślenie, że coś jest najbezpieczniejsze bo drogie to błąd. Kwestionowanie wiarygodnych testów to tylko dowód jak dobrze działa marketing. Przecież widać nawet na przypadku xr1100, że Shoei dostosowało się specjalnie do tego testu, dlatego teraz ma 5 gwiazdek a to znaczy, że sharp swoją rolę spełnia. Wcześniej producenci tak naprawdę mieli bezpieczeństwo w dupie bo nikt go nie weryfikował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a co byscie polecili z tej tzw,drugiej polki po tej najwyzszej?I tu nie chodzi mi o cytowanie jakichs tam testow,tylko o osobiste doznania.Czy Uwex ,Nolan i inne mozna uzywac i jakie sa ich wady przede wszystkim?Polecam sie laskawej interpelacji szanownych Panstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, co było wymienione np. w tym temacie. Oczywiście nie sposób liczyć na obiektywizm, bo jak ktoś jeździ w lepszym kasku, od razu jedzie po tych tańszych, a jak nie miał styczności z droższymi, będzie uważał że jego tandetny kask z plastiku jest fantastyczny.

Główna wada? Hałas, ale w końcu to kaski do jazdy motocyklem, a tu zwykle wieje. Niby oczywiste, ale niejeden liczy na wytłumienie jak w S-klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrać to co do dyńki pasuje i na co cię stać? Nikt ci nie powie jaki masz kupić. Przymierzaj i weź najbardziej komfortowy. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. No i główkę ma się tylko jedną, więc nie oszczędzaj na tym. Brat jeździ w Nolanie szczękowcu i jest bardzo zadowolony. Ja z kolei poszłam w Shoei Qwesta i dla mnie też bajka. Każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrać to co do dyńki pasuje i na co cię stać? Nikt ci nie powie jaki masz kupić. Przymierzaj i weź najbardziej komfortowy. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. No i główkę ma się tylko jedną, więc nie oszczędzaj na tym. Brat jeździ w Nolanie szczękowcu i jest bardzo zadowolony. Ja z kolei poszłam w Shoei Qwesta i dla mnie też bajka. Każdy ma swoją.

 

Powiec mi bo w sumie Qwest to jeden z kasków które biorę pod uwagę przy ewentualnym zakupie nowego. Jak go czyścisz w środku? Bo w zasadzie jedynym problemem w nim jaki dostrzegam to brak wyjmowanego wnętrza. Po sezonie nie zamierzam wymieniać kasku albo zanurzać go w wiadrze całego czy lać do niego wodę z prysznica by go umyć. Bez sensu.

----------------

pzdr

Mariusz

HONDA CBF600 N/A '10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przed chwilką próbowałem wytargać wyściółkę ze swojego xr-1000 na podst instrukcji od xr 1100 i jakoś wymiękłem przy wyciąganiu plastikowego wywietrznika w części szczekowej. Skończy się pewnie za jakiś czas ogólnym prysznicem ze środkiem piorącym niestety. Potem suszenie na kaloryferze i mam nadzieję że będzie git :) A wracając do meritum to strasznie dupy dali z tą wyściółką.

Edytowane przez volumax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pucowalem swoje kaski wlasnie nad wiadren z woda i plynem do prania delikatnych tkanin.Poburbukowalem szczotka do mycia garnkow dalem mu polezec w tej zupie 2 godz.po czym wyplukalem kilka razy,dalem mu wyschnac w temp pokojowej pomagajac ciut ciut suszarka do wlosow ale bez cieplego powiewu i wszysko jest swietnie.Nic sie nie rozpusilo cz odkleilo.Akcja trala 3 dni i kask znowu wolny od potu.Tak robie co roku i to wcale nie na zakonczenie sezonu a w trakcie lata.Warunkiem jest drugi,zapasowy helm lub krotka przerwa w podrozach.Polecam te metode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...