Skocz do zawartości

"zaoszczedzilem"... : - ku przestrodze


Pierun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, tak wracajac jeszcze do tematu: http://www.orlen-oil.pl/modules/kat_show.php?id=169 Wedlug tego moge lac taki olej. Jak myslicie, moge ich poskarzyc? :D Tzn. czy mam jakies szanse? I jak udowodnic ze to od tego oleju sie tak stalo? Da sie do tego dojsc po wygladzie rys, etc.? Dodam jeszcze, ze cylinder juz odkrecilem i oddalem do wstawienia tulei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżam, bo mam kolejne sygnały o tym że olej ORLEN-u do dwusuwu jest do d.py.

Znajomi w wypożyczalni elektronarzędzi chcieli przyoszczędzić i zrezygnowali z dotychczasowego TEXACO Motex na rzecz wzmiankowanego Orlenu.I co? W ciągu 1 tygodnia klienci zatarli 4 podkaszarki spalinowe (w tym jedną nówkę OleoMac-a) i 1 piłę spalinową :buttrock: . Po rozebraniu widoczny zacier po stronie okna wydechowego, tłumiki dziwnie białe (jakby przegrzane). Ten olej nie trzyma parametrów i nie nadaje się z pewnością do bardziej wysilonych dwusuwów.

Natomiast bardzo dobrze sprawował im się do tej pory Texaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi przysłowie, "kto tanio kupuje, ten potem żałuje". Ja też kilka razy przekonałem się, że chciwy dwa razy traci :buttrock: Cóż, współczuję.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezle... U mnie byli panowie z Orlen Oil, co mnie bardzo zdziwilo ;) Przyjechali, popatrzyli, wzieli probke oleju do badan i... no zobaczcie na skanie.http://pliki.pierun.net/orlen.jpg
znimi nie wygrasz- mają za duzo kasy którą mogą wydać na wielu rzeczoznawców- cóż takie zycie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasciwie nie liczylem na zwrot jakichkolwiek kosztow... Zglosilem ta reklamacje w sumie z ciekawosci. Oczywiscie troche nadziei tez mialem ;) Dozownik jak dzialal caly czas, tak nadal dziala. Wg mnie dolewanie oleju do paliwa to takze bezpieczniejsze wyjscie, ale jestem wygodny i wole wlac olej do zbiorniczka raz na kilkaset km niz co chwile dolewac po troche do baku na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy dobrze robie ale jesli chodzi o oleje do 2T to oprocz tego iz kieruje sie napisem "Syntetic" to lubie poeksperymentowac. I tak sobie pozwole delikatnie zasugerowac ze im mniej gesty olej tym lepszy (Przynajmniej w motach z dozownikem). Mialem okazje parokrotnie rozebrac z kilem tlok i cylinder w jego NSR i moja uwage przykuly takie smieszne brazowe smugi na tloku... Poprzedni wlasciciel nie wiem co lal, ale jak ktos ma mozliwosc obejrzenia zdjec tegoz tloka to zapraszam( Wiem ze kilu gdzies takowe zdjecia ma).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

nie chciałem zakładać nowego tematu i odkopałem ten :D

 

moje pytanko:

 

mam wlany do dozownika jakis shell [poprzedni właściciel] i teraz żeby zalać Mobil1 Racing 2T powinienem wyjeździć/spuścić tego shella czy mogę po prostu uzupełnić mobilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo nie możesz mieszać dwóch różnych olejów :D Ja proponuje usunąć rurke która ze zbiornika idzie do dozownika i zlać olej a nastepnie nalać nowy. Ja tak zrobiłem w mojej DT i nic sie z tego powodu nie stało a zmiana była z Castrola na Motula. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...