Skocz do zawartości

Honda NC700X - czy ktoś ma lub jeździł ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Przeglądając oferty z Hondami CBR 600rr z roczników 2007 i młodszych, doszedłem do wniosku, że tych motocykli nie ma w zadowalającym stanie technicznym. Jedne po szlifie, drugie zaniedbane, trzecie porysowane itd. itp. i to wszystko w cenie około. 20tys.zł. W cenie 21900zł można w salonie nabyć nową Hondę NC 700S. Liczę, że jesienią 2013 lub wiosną 2014 rocznik 2012 będzie można nabyć za 20tys. zł. Ja wiem, że ona ma "tylko" 48KM i proste zawieszenie - ale to zawsze będzie nowy motocykl. Motocykl ten wygląda solidnie, ma pokaźne wymiary, dość szerokie opony - także bardzo dobrze się prezentuję. Ponadto w obecnej chwili na drogach mamy tyle fotoradarów i nieoznakowanych radiowozów, że ambitniejsza (szybsza) jazda CBR-ką na dłuższa metę jest raczej niemożliwa. Za NC700S przemawia dla mnie również niskie zużycie paliwa i wygodna pozycją plecaczka, nieprzemawiania natomiast niewielka moc, która może wzbudzić politowanie u moich znajomych. Trochę głupio mi będzie jak nie dam rady utrzymać się za starą CB500, XJ600 czy GS500 :) Myślałem też o Hornecie 2007r lub nowszym, ale 100KM w nakedzie na niewiele się zda, bo i tak powyżej 120km/h jazda staje się nieprzyjemna na dłuższą metę.

Jak dobrze przeznaczyć 20tys.zł i na jaki motocykl (gustuję w Hondach)?

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za 20-30tys masz wiele ciekawych opcji i nie mówię tu o szrotach:

- cbf1000

- tdm900

- FZ1

- vstrom

i wiele innych, a wymieniłem te krzesełkowe nadające się do długich podróży

 

przykład:

http://otomoto.pl/yamaha-tdm-900-2012r-idealna-12000km-M3704013.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Tu wszyscy o spalaniu i osiągach, a ja mam inne pytanie - w NC700X nie ma regulacji zawieszenia, radkość w motocyklu pozycjonowanym jako jakoś tam "podróżny". Z drugiej strony ładowność 200kg jest całkiem w normie, ale...

Czy przy zapakowaniu 2 osobami i bagażami nie dobija Ci tylny zawias? Tu niedyskretne pytanie ile razem z plecaczkiem ważycie, żeby mieć jakieś odniesienie do możliwości zawieszenia. Tyle osób tym jeździło a na stronie hondy nie ma go w ogóle jako modelu testowego, zdraźcie który dealer ma własną testówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej SUV wśród motocykli niż rasowy turystyk, na równym asfalcie nigdy mi nie dobił

Na wertepach zdarzało się.

Z tym brakiem regulacji to jest tak ze z przodu nie ma żadnej. Z tylu jest możliwość regulowania napięcia wstępnego sprężyny. Choć ponoć serwisówkę nie przewiduje regulacji, Zenek w ISM zwiekrzył napięcie wstępne. Jest lepiej.

161875.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

No i nie mogłem się doczekać, w garażu stoi już 700ka, przejechałem już prawie 900km czyli okres docierania zakończę przed zimą :)

Póki co cały czas robi wrażenie na twardym jak i na delikatnych szuterkach jestem zachwycony wszystkim poza gabarytem, mogło by to być nieco większe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...