Skocz do zawartości

Bolący kark po kolizji - warto się ubiegać o odszkodowanie z OC sprawcy?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Miałem w piątek kolizję w puszce. Gościu na wahadłówce wjechał w samochód za mną, wepchnął go na mój. Policjanci byli, wypisali dzieciakowi mandat, dostałem kartkę z numerem sprawy. Auto wstawiłem do warsztatu, zażyczyłem sobie naprawy bezgotówkowej, podpisałem cesję i czekam na rozwój wypadków.

Po wypadku moją dziewczynę i mnie bolą karki. Pojechaliśmy na pogotowie tego samego dnia, mamy prześwietlenie, nic wielkiego tam ponoć nie ma (coś w stylu "powierzchowne obrażenia mięśni" - dzisiaj dziewczyna ma odebrać zdjęcia z opisem). Dostaliśmy w zaleceniach, żeby ponosić kołnierz ortopedyczny jeśli będzie dokuczać.

Warto starać się o jakieś odszkodowanie z tego tytułu z OC sprawcy? Jeśli tak to co, jak i gdzie?

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCZYWISCIE; ZE WARTO, tylko trzeba sie do lekarza kopnac !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze tak. Kark to jedyne miejsce tak naprawdę nie do zdiagnozowania i może bolec kiedy sobie zażyczysz. Pochodzić miesiąc do lekarza, brać wszystkie kwity itp. A potem do ubezpieczalni.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadośćuczynienie!

 

Wydaje mi sie, ze jezeli nie posiadasz stalego uszczerbku na zdrowiu, czyli np blizna to nic tobie nie przypada.

jak Ci się coś wydaje a nie jesteś pewny to daj sobie siana z pisaniem - z OC sprawcy jak najbardziej przysługuje kasa tytułem zadośćuczynienia

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli boli to idźcie na rehabilitację. Zbierajcie dokumentację. Im dłużej będziecie się leczyć tym wyższe będzie świadczenie. Dostaniecie odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, o ile taki zostanie stwierdzony, np. przy uszkodzeniu o jakim pisze poprzednik "wiplash". Ale takie uszkodzenie nie często na szczęście się zdarza. Częściej u kobiet - są słabsze. Tak czy owak, do tego zadośćuczynienie za ból i cierpienie. Nie piszesz nic o innych szkodach, więc to byłoby na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliscie wiplash, cos co bedzie wam dokuczalo do konca zycia.

Konieczna jest po tym rechabilitacja.

 

ja się z tym męczę od dzwona na moto, już 9 lat będzie, do tego jeszcze kolano, każda zmiana pogody to istne tortury, są momenty że środki przeciwbólowe nie pomagają i ten odgłos łamania kości po dłuższym bezruchu :)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściej u kobiet - są słabsze.

No właśnie o kobietę się martwię bardziej (już pomijając to, że generalnie się martwię bardziej o nią niż o siebie), ja patrzyłem w lusterko akurat i widziałem, jak ten za mną dostał strzał - miałem ten ułamek sekundy, by napiąć mięśnie. Kark boli mnie jak po nocy na niewygodnej poduszce, głową ruszam w pełnym zakresie, więc źle nie jest.

Dzięki za odpowiedzi, w takim razie łazimy po lekarzach. Zdjęć z opisem wciąż nie mam, bo wczoraj pan doktór nie miał czasu.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...