Skocz do zawartości

..dokad pojechac?


Gość yeuop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

E tam, masz takie podejście, bo za dobrze ten kraj znasz.

Mnie tam Troki i Wilno mocno urzekły. ;)

 

Chyba tak. Wilno już niemal jak własną kieszeń - dziury, brud, oznakowanie gorsze niż u nas (wiem, że to praktycznie niewykonalne, a jednak) - z drugiej strony kilka ciekawych budowli i całkiem ładne litwinki...

 

Zdecydowanie Norwegia. Może być też Finlandia, gdzieś pod ruską granicą. Bliżej i więcej czasu na zaszycie :D

Gór co prawda tam nie ma. Ale są gęste ostępy leśne i bagna. Jak na horrorach.

 

Norwegia... Wg mnie zdecydowanie najpiękniejszy europejski kraj. Na pewno jeszcze tam wrócę! Tylko ta wódka - raz że prawie niedostępna, to dwa, że za bajońskie sumy!

Yamaha XJ600

Honda CBF 1000A

Honda VFR1200F DCT

BMW K1300R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwegia... Wg mnie zdecydowanie najpiękniejszy europejski kraj. Na pewno jeszcze tam wrócę! Tylko ta wódka - raz że prawie niedostępna, to dwa, że za bajońskie sumy!

 

Tam wszystko jest od cholery drogie. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w niezbędne racje żywności prasowanej w jakimś survivalowym sklepie.

Mimo tych wyrzeczeń warto jednak odwiedzić... ASGARD! :D

 

580174_335837889802615_147479555305117_823291_549914519_n.jpg

 

Aż słychać wygrywane na rogach sygnały przybijających do brzegu drakkarów :D

Edytowane przez Lefthandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem może wrzucę kilka zdjęć z Norwegii. Tak na zachętę planującym :wink:

A co do cen, to pamiętam jak w Lillehammer postanowiliśmy kupić trochę wódeczki, bo zapasy wyczerpały się nadzwyczaj szybko (ach ten norweski sprzyjający klimat :icon_razz: ) i w jedynym sklepie z alkoholem w promieniu kilkudziesięciu kilometrów zapłaciliśmy za najtańszą litrową wódkę (Absolut) w przeliczeniu 190zł - polskie wódki były jeszcze droższe! Następnym razem albo weźmiemy większe zapasy, albo może jakąś małą destylarkę :bigrazz: Chleb kosztował około 20zł za mały bochenek, a Coca-Cola 8zł za 1,5l butelkę.

Tanie natomiast były piękne czteroosobowe domeczki, zwane przez Norwegów hytte. Średnio 160zł za dobę, co przy czterech osobach jest kwotą bardzo niską jak na tamtejsze ceny.

Edytowane przez TWin_78

Yamaha XJ600

Honda CBF 1000A

Honda VFR1200F DCT

BMW K1300R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do Rumunii. Trochę dziko ale fajnie i maja dobre zupy :)

Poza tym rumunki są ładne co może miec dla ciebie znaczenie

:rolleyes:

Kilku fajnych rumunów też widziałam :laugh:

A ty przeczytałaś zanim zaczęłaś odpowiadać? Przecież napisał że 4 razy był i nie chce jeszcze raz jechać.... :huh:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skrócik z Norwegii:

 

obraz078gi.jpg

 

obraz089y.jpg

 

obraz090q.jpg

 

obraz091w.jpg

 

obraz126g.jpg

 

obraz134v.jpg

 

obraz174f.jpg

 

i reszta w kolejnym poście, bo max to 10 na jeden, ale ktoś będzie musiał coś napisać, bo nie mogę posta pod postem umieścić :banghead:

Edytowane przez TWin_78

Yamaha XJ600

Honda CBF 1000A

Honda VFR1200F DCT

BMW K1300R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już Bałkany to wybierz Albanię nim turyści ją zadepczą.Byłem już dwa razy i w tym roku też będę.Wprawdzie wolę wybrzeże ale gór tam nie brakuje.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zapodaj jeszcze jakąś bardziej realną focię, z zacinającym deszczem i odczytem termometru 12 stopni :D

Bo takie piękne dzionki to się zdarzają może 30% czasu... No sorki, ale też tam parę razy byłem, też mam takie zdjęcia, ale to nie są do końca realia :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zapodaj jeszcze jakąś bardziej realną focię, z zacinającym deszczem i odczytem termometru 12 stopni :D

Bo takie piękne dzionki to się zdarzają może 30% czasu... No sorki, ale też tam parę razy byłem, też mam takie zdjęcia, ale to nie są do końca realia :)

no trzeba się z tym liczyć ale wiesz jak się jedzie na tydzień lub dwa to można sprawdzić prognozę długoterminową po czym zła aura nie da nam tak bardzo w dupe ...

LwG! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś szczęście.. :) Czasem tak bywa... :)

Ja też zachowałem fotki tylko z tych ładnych dni, więc wygląda jakby tam zawsze pięknie było :)

 

Na pewno fjordy i góry Norwegii są fajne. Tylko ta powalająca drożyzna... :(

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno fjordy i góry Norwegii są fajne. Tylko ta powalająca drożyzna... :(

Oj tam drożyzna :biggrin:

Dwa lata temu tam byłem i litr paliwka kosztował 6zł, wydawało mi się to wtedy sstraszliwie drogo,

a teraz to Norwegię na stacjach już i u nas mamy :)

 

Yeuop, no to w końcu gdzie pojedziesz i czemu nie chcesz na tą Kmaczatkę? :)

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...