Skocz do zawartości

Yzf 426


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Chciałem sie wam pochwalić. Oddałem motor to mechanika żeby go obejrzał i porobił co trzeba. Moto było kupione od handlarzy których okazało sie ze mechanik zna i miał z nimi zle doświadczeńe jednakże był zdziwiony gdy rozebral silnik IDEALNY STAN i bardzo maly przebieg !!!!! Moto było sprowadzone i sie tym sprzedawcy nichwalili chyba niewiedzieli co sprzedają. Jedyne co zrobił to uszczelka pokrywy sprzegla bo przepuszczała , olej , filtry , luzy były ok, i Regeneracja amora 640 zł za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :) YZ400, 426, WR400'00 i WR426 to bardzo dobre motocykle i trudno je zepsuć jak ktoś serwisuje:)!.

____________________________________________________________________________

Sumomoto Motocykle Kraków www.sumomoto.pl

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Koledzy więc wcieliłem moje plany na odświeżenie motoru przez zimę wystartowałem od kompletnej rozbiórki naprawy wycieków regulacji zaworów czyszczenia sinika i wszystkiego innego, następnie wymieniłem filtr oleju i powietrza +nasmarowałem go olejem valvoline , wlałem nowy olej castrol 10w40 , wysłałem ramę do piaskowania a potem do proszkowego malowanie (piękny efekt)

, wywaliłem stare zniszczone plastiki i założyłem nową okleine +nowe poszycie siedzenia , silnik jest w super stanie , zwieszenie również (niedawno regenerowane), oponki 80 i 90%, napęd 90%.

Więc go złożyłem i już nawet się przejechałem w sniegu wczoraj wszystko trwało 7dni.

Moje pytanie dotyczy tego co mogę jeszcze zrobić?

Zauważyłem że jakieś 2 kabelki idące do modułu są ucięte i zaizolowane przez kogoś domyślacie się dlaczego? Motor chodzi i nic się z nim nie dzieje, pierwszy raz rozbierałem moto do gołej ramy mój czas 3:47h składałem 6h

Przed:

 

a85df4c405b0fc64.jpg

 

8946a7df2f0e66a0.jpgi

 

No i po zabiegach :

(koszt wszystkiego około 1500zł nie licząc malowania ramy była po znajomości )

0b6c7c7af4a12bd1.jpg

9440f7dab23a641b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij, także o utrzymaniu filtra powietrza w należytym stanie, a mianowicie należy go okresowo myć i nasączać olejem aby wyłapywał drobne cząsteczki pyłu czy innych zanieczyszczeń.

 

Naprawdę ładna sztuka. Też tak swoją potraktowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacji zaworów czyszczenia sinika i wszystkiego innego, następnie wymieniłem filtr oleju i powietrza +nasmarowałem go olejem valvoline , wlałem nowy olej castrol 10w40

to normalne czynnosci, które w tych sprzetach wykonuje się co kilka lub max kilkanaście mth, a nie odświeżanie - chyba ze ine robiłes tego cały sezon

silnik jest w super stanie

silnik w yzf moze pięknie śmigac a za chwilę wybuchnąc jeśli przeciągnąłes wymiane tłoka lub olewales zawory, silnik w wyczynówce zawsze jest w super stanie o ile od remontu nie upłynęło zbyt wiele motogodzin pracy

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 10w40 castrola zalej 10w50. Możesz się zająć jeszcze hamulcami, rozebranie i wyczyszczenie zacisków napewno pomoże. Wszystkie łożyska do inspekcji(poza silnikiem) czyli koła, główka ramy, dźwignie tylnego zawieszenia, wahacz. Linka gazu z rolgazem do inspekcji i linka sprzęgła + czyszczenie i smarowanie linek. Inspekcja szprych w kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Kolego regulacja zaworow filtr powietrza to wszystko

było na bieżąco. Jedyne lozyska jaki były robione to przy amorach zamówiłem linke sprzęgła i gazu i jeszcze przejrze wszystko.

 

A z tymi kablami ktoś się orientuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...