Skocz do zawartości

Zagadka. Kto ma pierwszeństwo


Gość Zbycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wykłócacie się o tak podstawowe rzeczy jak kolejność na skrzyżowaniach, a co powiecie na krzyżówkę w Nowosolnej??

 

nowosolna.jpg

 

Przecież to rondo jest :)

Dla "szczególarzy" - "skrzyżowanie o ruchu okrężnym".

Uwaga dla "spiętych" - to żarcik taki sytuacyjny.

Edytowane przez fazer72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to rondo jest :)

 

Z tego co mi sie obilo o uszy to w jezyka polska nazywac sie to ruch okrezny, ale to panie tyle lat temu bylo :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rondo srondo tratatata.

Polska język trudna język. Wodaścieka i pies ścieka.

Zwyczajowo ruch okrężny nazywamy rondem. Wskażnik oleju bagnetem, a listwę zębatą maglownicą.

Panie i Panowie instruktorzy. Czy człowiek nie umiejący nazywać po imieniu jakiejś "śrubki" w motorze jest godzien aby mu wydać p.j?

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rondo srondo tratatata.

Polska język trudna język. Wodaścieka i pies ścieka.

Zwyczajowo ruch okrężny nazywamy rondem. Wskażnik oleju bagnetem, a listwę zębatą maglownicą.

Panie i Panowie instruktorzy. Czy człowiek nie umiejący nazywać po imieniu jakiejś "śrubki" w motorze jest godzien aby mu wydać p.j?

 

"Śrubki" w motocyklu.

Skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Śrubki" w motocyklu.

Skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

 

Niepotrzebnie się czepiacie. I tak wszyscy wiedzą o co chodzi. Albo inaczej: wszyscy rozumieją co oznacza potoczne słowo "rondo" w słownictwie dotyczącym przepisów ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie się czepiacie. I tak wszyscy wiedzą o co chodzi. Albo inaczej: wszyscy rozumieją co oznacza potoczne słowo "rondo" w słownictwie dotyczącym przepisów ruchu drogowego.

 

Ale to Tomek się czepił. Zresztą nawet nazwy skrzyżowań o ruchu okrężnym występują jako "Rondo ...."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu nie mam profesury i język naukowy mnie zupełnie nie obowiązuje. Jeżdżę przez TEREN zabudowany, mijam RONDA, ŚWIATŁA i ustępuję pieszym na PASACH.Życie moje jest przyjemne i nie jestem znarwicowany.

A w karburatorze mam tak tentegownik co jak się go pokręci to szybciej jeździ.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi sie obilo o uszy to w jezyka polska nazywac sie to ruch okrezny, ale to panie tyle lat temu bylo :icon_mrgreen:

 

:crossy:

 

Albo "okrężny" - tyle tych kreseczek i kropeczek przy literkach a przeca w niemcowni też są umlauty, więc skąd taka niechęć do polskich znaków?

 

Rondo to jest w kapeluszu

 

Ach ta ludzka wrodzona hipokryzja.

 

Jak jest źle zawias ustawiony to na każdej oponie będzie zrywał przyczepność.

 

Zawiasy to są np. w drzwiach.

 

 

Nie potrzeba jaj, potrzeba umiejetnego posługiwania sie gazem ;)

 

A gazem to się można posługiwać w samoobronie albo w kuchni podczas obsługiwania kuchenki.

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazer, to nie jest rondo/ruch okrężny, aczkolwiek skrzyżowanie jest idealne dla takiego rozwiązania :)

Auta na głównej drodze (z pierwszeństwem) przy przejściach dla pieszych mają sygnalizację (ze zdjęcia wynika, że są na czerwonym).

Vis-a-vis białego ciągnika mamy osobówkę (notabene stojącą prawie na pasie do ruchu przeciwnego...) która chce wjechać na drogę idącą w prawy dolny róg fotografii, a ciężarówka pojedzie w prawo. Weźmy też wyimaginowane auto na w/w drodze idącej w p/d róg, które chce skręcić w lewo. Kto ma pierwszeństwo?

 

 

nowosolna.jpg

 

 

PS. Wy też lubicie pojeździć motorem po rondzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...