Skocz do zawartości

Docieranie motocykla


samonek4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Niedawno założyłem nowy cylinder, tłok i pierścienie do mojego czterosuwa - ma już zrobione z 500km albo i więcej( nie wiem dokładnie bo niedawno założyłem nowy licznik - nabił 370km) ale zastanawiam się czy dobrze go docierałem. Motorek chodzi, nie dymi więc narazie jest wszystko ok. W internecie znalazłem dwie szkoły docierania - pierwsza to "spokojna jazda" a druga to "mieszanie spokojnej jazdy z przygazówką..chamowaniem silnikiem itp". Ktora z tych metod jest lepsza waszym zdaniem?

Edytowane przez samonek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto przy docieraniu ma dostawać ostro w palnik, rozpędzaj na niskich biegach, hamuj, unikaj pracy na wolnych obrotach. Jeździj do 3/4 obr unikając na razie pałowania do czerwonego pola. Uważaj na przegrzanie. Z tych 20 stron tematu powinieneś się dowiedzieć wszystkiego, tylko trzeba czytać ze zrozumieniem. Adam M opisał tam jak dla mnie i wielu innych użytkowników najlepszą metodę którą w skrócie Ci napisałem, w temacie o docieraniu masz jej rozwinięcie. Olej wymieniany? Przy jakim przebiegu ?

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docierałem w sposób opisany przez Pana Adama M swoje byłe Kawasaki zzr 600. Motocykl pracował na wolnych jak nóweczka i super sie zbierał cbr 600 i hornet 600 nie miały polotu do mojej Kawuni :) Docieraj ostro ale bez przegrzewania i zlej po 50km olej na ktorym docierales pozniej po 100 znowu i zalej ostateczny. Reszta w osobnym temacie

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...