Skocz do zawartości

Honda cb250 brak mocy


malgosza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam Honde cb250 i taki oto z nią problem. Otóż motor nie ma mocy, musi się rozgrzać, trzeba przejechać jakieś 10km nim wskoczy na właściwe obroty i dostaje dopiero kopa. Niby gaźniki wyczyszczone, ustawione, ogólny przegląd zrobiony, ale jak motor wrócił od mech. było gorzej niż zanim go tam wstawiłam. Może miał ktoś podobny problem? Byłabym wdzięczna za sugestie i podpowiedzi.

Pozdrawiam - Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który to rocznik ?

 

Gosia , pozatym męcz mechanika niech kombinuje jak już Cię skasował . My mozemy być latarnią morską :D

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu - czemu nie masz wpisanego wieku? :P

 

A tak serio: co mechanik to inna diagnoza jak u lekarza: nie jest oplacalne uparcie szukac przyczyny i klient sie denerwuje, ale czyste sumienie ze wszystko zrobione jak sie nalezy jest u niektorych priorytetem. Szukaj takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei . Gosia bierze klucz do świec , wykręca obie , robi zdjecie i wrzuca na forum :D

 

Albo zaprowadzi moto do nastepnego mechaniora , ale tak konsekwentniej tym razem.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei . Gosia bierze klucz do świec , wykręca obie , robi zdjecie i wrzuca na forum :D

 

A co niby z tego zdjęcia będzie można wywnioskować? ;) Świece wykręciłam, ale nie tylko one, bo i głowice i cylinder trzeba było zdjąć ze względu na przecieki. Faktycznie luzy zaworowe są za duże (z tego co znalazłam powinny być 0,06-0,10mm), więc to napewno do ustawienia, dwa dni świąt to będzie co robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc świeca wygląda takpost-60944-0-09407800-1333828794.jpg

 

Ktory to rocznik CB, zdjecie swiec mozna smialo dac, takie zeby bylo widac elektrody i jak najglebiej porcelanke kazdej swiecy.

Sprawdzalas czy ssanie ci dziala w pelnym zakresie otwarcia ?

1985 rok. Tak, ssanie jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kilometrów przejechałas od czasu ostatniej wymiany świec ? Jezeli stare świece zostały wymienione przez poprzedniego mechanika a nowe po , jak wnosze , niedużym przebiegu tak wyglądają , to .... o tym zaraz .

 

Teraz jescze trzeba sobie zadać pytanie , dlaczego za bogato ? Wydechy fabryczne czy akcesoryjne ? Filtr powietrza wymieniony ?

No i czy pojazd puszcza niebieskie bąki (jak dla kobiety - lekki błękit :D ) przy dodaniu gazu i na wysokich obrotach ? Jezeli puszcza inne - to jaki mają kolor , może być filmik wylotu wydechu nakręcony telefonem .

Pytania na później : Kranik , jezeli podciśnieniowy , czy nie przepuszcza membrana ? Jak wyglądaja membrany przepustnic podciśnieniowych w gaźnikach ? Na ile obrotów wykrecona jest śruba mieszanki biegu jałowego ?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...