Skocz do zawartości

WSBK 2012


dwapro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Groźnemu wypadkowi na torze Imola podczas treningu przed drugą rundą mistrzostw świata motocyklowej serii Superbike uległ Paweł Szkopek. Życiu zawodnika nie zagraża niebezpieczeństwo. - Paweł jest przytomny. Trwają badania - powiedział w rozmowie z tvn24.pl menedżer motocyklisty Igor Piasecki. Osiemnaście lat temu na tym samym torze śmiertelny wypadek miał Ayrton Senna.

Szkopek wypadł z toru na jednym z szybkich łuków. - Nie znamy szczegółów wypadku. Wiemy, że miało to miejsce podczas trzeciego okrążenia drugiego treningu wolnego w trzecim sektorze toru - powiedział menedżer zawodnika. Motocyklista jest przytomny i porozumiewa sie z lekarzami. Jak powiedział Piasecki zawodnik prawdopodobnie ma złamaną nogę.

 

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

 

„W szpitalu w Imoli rozpoznano złamanie prawej nogi – zarówno kości piszczelowej jak i strzałkowej. Jeśli po badaniach okaże się, że to jest najpoważniejsza kontuzja, to jutro lub w poniedziałek odbędzie się operacja. Motocykl został zniszczony na tyle, że nie jesteśmy na tą chwilę odczytać danych z telemetrii by poznać przyczynę wypadku.” – powiedział menedżer Igor Piasecki dla serwisu sport.pl.

 

http://motosp.pl/2012/03/wss/powazna-kontuzja-pawla-szkopka/

Moje zabawki:

NEO; Intruz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STK 1000 La Marra pokazał,że można nawiązac walkę z BMW :excl:

Będę śledził poczynania w Wyścigu.

Bogdanka a raczej ich pozostali zawodnicy....Sam Lowes pierwszy!Brawo!

Scholtz skończył 10,ale to jest też dobry wynik.

Zobaczymy jak się potoczą losy wyścigu.

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma pecha, ale ...

http://www.scigacz.pl/James,Ellison,celem,jest,zwyciestwo,16633.html

Jak dogadujesz się z Pawłem Szkopkiem?

James: Bardzo dobrze. Paweł jest bardzo szybki, ale trochę zbyt często się przewraca, do czego sam się z pewnością przyzna. Jest jednak bardzo szybkim zawodnikiem i bardzo się stara, więc to normalne, że takie rzeczy się zdarzają.

Czym różnią się wasze style jazdy?

James: Przejechałem się motocyklem Pawła podczas testów na Mallory Park w Wielkiej Brytanii i zupełnie nie odpowiadał mojemu stylowi jazdy. Różnica w naszych stylach polega na tym, że on jest bardzo, bardzo agresywny podczas hamowania, więc potrzebuje dużego wsparcia ze strony przodu motocykla. Większość masy znajduje się jednak z tyłu, który jest bardzo nisko, a to sprawia, że przód jest lekki. Myślę, że to może być w jakiejś części przyczyną jego wywrotek. Paweł jest szybki, ale ustawienia, z których korzysta, nie działają wszędzie i na niektórych torach musi przekraczać limity motocykla z takim setupem. Gdyby zmieniono balans motocykla, a on hamował nieco delikatniej, mógłby pojechać szybciej, ale lubi takie ustawienia, z jakich obecnie korzysta i nie chce ich zmienić.

 

Może faktycznie coś w tym jest, skoro staje się to ciągle i ciągle.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, na 5 sekund. Widziałeś nagłówek w tvn24? 'Polak połamał się tam, gdzie zginął Senna'. Żałosne. Gdyby rozwalił się w Japonii, to byłyby nagłówki 'Polak połamał się niedaleko Fukushimy', i w treści newsa 3/4 dotyczyłoby promieniowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, na 5 sekund. Widziałeś nagłówek w tvn24? 'Polak połamał się tam, gdzie zginął Senna'. Żałosne. Gdyby rozwalił się w Japonii, to byłyby nagłówki 'Polak połamał się niedaleko Fukushimy', i w treści newsa 3/4 dotyczyłoby promieniowania.

 

Dokładnie - żałosne.

 

A co do stylu jazdy Szkopka i nie przystającego do niego setupu motocykla, to może jednak Szkopek nie bardzo wie, jak sobie z tym poradzić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...