Skocz do zawartości

Gas gas ec125


Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem EC 300 z 2006 roku ale na nowych plastikach. Tylny błotnik i boczki jako całość były niezniszczalne. Wyginał się o 90 stopni i nic. Przednie i boczki również zaliczyły mase gleb, i nic nie pękło. Jak dla mnie plastiki bardziej elastyczne niż w Yamasze, Husqvarnie i Hondzie, i KTM ( Wszystkie te marki miałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nawet do Yamahy YZ wołają po 1000zł za używaną skrzynię.

Wołać to sobie mogą, pytanie za ile sprzedają. Mogłem kupić jakiś czas temu cały piecyk do remontu góry od 200sx za 2k, kumpel ostatnio kupił skrzynkę do cr250 za 400zł w idealnym stanie. Padające skrzynie to nie rzadkosc. Plastiki orginalne KTMa są bardzo mocne i elastyczne, w normalnym uzytkowaniu nawet na kamieniach ciezko popsuć, tylko, że w sprzetach 10cio letnich juz dawno nie ma orginałów bez względu na markę, a niektóre zamienniki sątak słabe ze w garazu mozna polamać :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wołać to sobie mogą, pytanie za ile sprzedają. Mogłem kupić jakiś czas temu cały piecyk do remontu góry od 200sx za 2k, kumpel ostatnio kupił skrzynkę do cr250 za 400zł w idealnym stanie. Padające skrzynie to nie rzadkosc. Plastiki orginalne KTMa są bardzo mocne i elastyczne, w normalnym uzytkowaniu nawet na kamieniach ciezko popsuć, tylko, że w sprzetach 10cio letnich juz dawno nie ma orginałów bez względu na markę, a niektóre zamienniki sątak słabe ze w garazu mozna polamać :icon_mrgreen:

Tym bardzie jak ktoś wbija biegi na siłe :biggrin: Co do zamienników plastików to niektóre są rzeczywiście tragedia. Mój gas poturlał się do potoka i nic. W Hondzie jakiś czas temu jak miałem założoną podróbę, to jak oblepiło mi błotem tylny błotnik, odruchowo drasnąłem nogą żeby błoto spadło, i.... spadło razem z błotnikiem :laugh: W Gasie jak mówiłem tylny błotnik można było wyginać na wszystkie strony świata i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, w rieju mam przedni błotnik od ktm, bo tak oryginalnie mocują to o kostke zachaczę błotnik i nic :D Ktm biore 03+ bo jak są lepsze w tych rocznikach to najwyżej dopłacę, ale trochę spokoju z naprawami, a plstiki widze są na allegro acerabisa itp. A czyszczenie gaźnika i dostęp do filtra powietrza jest dobry? Ile plastików trzeba pozdejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynię podałem jaką przykładową część ale dajmy na to kup karter czy którąś pokrywę jak Ci się roz*ebie, a o to nie trudno jak się jeździ w skalistym terenie.. Nie znalazłem nigdzie używanych części do ec 125. Przy kupnie motocykla crossowego czy hard enduro trzeba brać uwagę na dostępność części nowych i używanych na rynku. W taki moto może paść wszystko np. skrzynia jeśli poprzedni właściciel będzie rzadko zmieniał olej i nie umiejętnie wrzucał biegi bez sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie im nowsze tym lepsze, ale nie za bardzo wiem co tam jest lepszego w katach +03? Przy wyczynowych motorkach mozesz kupić zaniedbany wrak 5lat młodszy niz doinwestowany sprzęt który będzie słuzył, rocznik tu niczego nie gwarantuje, zwłaszcza przy 2T, gdzie remonty są w zasadzie co sezon. Do filtra masz dostęp bez kluczy, wystarczy jedną pokrywkę zdjąć, sam filtr siedzi tez tylko pod sprężynującym prętem. Gaźnik mozna wyjąć w 5min, wystarczy poluzować opaski i sciagnac wężyki, w zadnym 4T nie masz tego luksusu. A poza tym to zadajesz za duzo pytań, z poliscji jesteś czy jak :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O skały nie rbije, jak już to kamienie xD Ale też nigdy mi sie nie zdarzyło nic takiego. Słyszałem, że od 2003 sie mniej psuły jakieś nowsze wersje to były :D O nie jjank mnie zdemaskował :D Chyba na razie na tyle, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gasie masz jeden plastik do zdjecia lub siedzenie. Ja sciagalem dla wygody 2 ale to kwestia 4 srub imbusowych :) Kazdy sprzet ma latwy dostep do filtra powietrza. Nikt nie chcialby rozbierac pol motocykla :) Jedynie co mnie denerwowalo to w Gas Gasie swiece wykrecac ale to napewno w kazdym tak ciasno. Poprostu to mnie wkurzalo bo pare razy zalalem go i trzeba bylo przekopac :D W sensie jezdzilem w ulewie bo wodowania jeszcze nie mam na koncie ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik nie jest wyznacznikiem stanu technicznego, pewne elementy jednak jak gwinty itd. dają o sobie znać w starych moto.

 

Nie chodzi mi o to, bo są wsk-i w lepszym stanie technicznym od 3 letnich motorów. Chodziło o to, że podobno exc fabrycznie są lepsze od 03.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O skały nie rbije, jak już to kamienie xD Ale też nigdy mi sie nie zdarzyło nic takiego. Słyszałem, że od 2003 sie mniej psuły jakieś nowsze wersje to były :D O nie jjank mnie zdemaskował :D Chyba na razie na tyle, dzięki.

 

Dlatego Ci się nie zdażyło bo mało jeździsz w ciężkim terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...