Skocz do zawartości

Wyciek oleju spod cylindra w evo


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak bardzo lubisz to baw się osobiście. Satysfakcja gratis. :biggrin: Spośród 27 motocykli które posiadałem w swoim życiu tylko jeden z nich był u mechanika, GS500 na kurierce. Padło aku i regulator, nie chciało mi się nawet myśleć co jest grane, od razu odstawiłem do lokalnego speca. Miałem wtedy czas kiedy w ogóle motocykle wychodziły mi "bokiem" od jeżdżenia po 15h dziennie a co dopiero jeszcze naprawiać w wolnym czasie. :banghead:

 

 

Ogólnie ta Twoja wymiana to nic trudnego, znacznie łatwiejsze niż naprawa tej samej rzeczy choćby w 2-cylindrowym japsie. Będziesz miał zagadkę to pisz od razu. Z serwisówką też nie pękaj, wiele info z niej nie potrzebujesz. Z obrazków większość wywnioskujesz.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanika to mam bardzo dobrego , głównie zajmuje się hd , ale osobiście wolałbym sam naprawiać swój motocykl, zawsze starałem się przy swoich motocyklach robić sam , moim zdaniem motocyklista powinien znać swój motocykl , jego kaprysy i potrzeby. Ten harley jest moim pierwszym i chciałbym ostatnim , dla tego m.in. go kupiłem , bo znudziło mi się zmienianie co sezon motocykli. A praca silnika evo nie ma sobie równej.

 

takie podejście jak najbardziej pochwalam , właśnie o to w tym chodzi , tylko tak można czerpać prawdziwą przyjemność z jazdy i posiadania hd , i tylko tak motor zyskuje "dusze" .

mojego pierwszego harego kupowałem również w takim przekonaniu , ze ma dożywocie i tego się trzymam , wówczas każda zainwestowana złotówka ma sens i nie boli jak portfel robi się pusty .

a moje kolejne hd są tylko do zabawy i na sprzedaż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z tą wymianą jeszcze się wstrzymaj , zagrzej dobrze moto , zgaś , następnego dnia odpal i jak sytuacja się powtórzy to wtedy zmieniaj

 

I chyba miałeś rację , pojeździłem ostatnio motocyklem i problem ustąpił , jak na razie zrobiło się suchutko , nie ma żadnych przecieków ( może leciuteńkie pocenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, sam się naprawił. Magia HD. :biggrin:

 

 

A wyciek był bo z okazji pierwszego odpału po zimie, z tej całej radości Harry się posikał olejem. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!Mam pytanie,cieknie mi olej spod pokrywy sprzęgła,czy muszę wymienić uszczelkę na nową np james i czy one mają w sobie silikon?Czy mogę sam dorobić uszczelkę z odpowiedniego materiału jaki najlepiej?Czy założyć ją i posmarować lekko silikonem?Czy do dokręcenia pokrywy będzie potrzebny klucz dynomometryczny?czy obędzie sie bez niego?nie ukrywam ze 95 zl za nowa uszczelke wolal bym przeznaczyc na olej itp.z góry dzięki ps trza do sezonu sie powoli przygotowywac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w poprzednik moto, Road King, jak ciekło z pokrywy kapy sprzęgła to zamówiłem nowa uszczelkę , ale aby się nie denerwować zanim dojdzie, to zdjąłem kapę ,uszczelkę posmarowałem delikatnie sylikonem (czarnym :biggrin: ) i wszystko było git - przejeździłem sezon, bo mi się nie chciało zmieniać uszczelki na nowa. Zrobiłem to dopiero w zimie. Co do przykręcania śrub kapy mi się udało raz zerwać śrubę (a właściwie gwint ) na szczęście miałem kilka dłuższych śrub i wszystko skręciłem do kupy.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli,żeby nie zniszczyć gwintów jeśli nie masz wyczucia to zastosuj klucz dynamometryczny.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam pytanie,cieknie mi olej spod pokrywy sprzęgła,czy muszę wymienić uszczelkę na nową np james i czy one mają w sobie silikon?Czy mogę sam dorobić uszczelkę z odpowiedniego materiału jaki najlepiej?Czy założyć ją i posmarować lekko silikonem?Czy do dokręcenia pokrywy będzie potrzebny klucz dynomometryczny?czy obędzie sie bez niego?nie ukrywam ze 95 zl za nowa uszczelke wolal bym przeznaczyc na olej itp.z góry dzięki ps trza do sezonu sie powoli przygotowywac!

 

Jak Ci szkoda 95 PLN na uszczelke to zostaw, niech cieknie, przecież wolisz wydać na olej.

Silikonu tez nie kupuj.... bo to bedzie z 11 złotych czyli tak ze 2 jabcoki... :)

Mozesz tez kupic Mercedesa, tam nie ma uszczelek.

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam pytanie,cieknie mi olej spod pokrywy sprzęgła,czy muszę wymienić uszczelkę na nową np james i czy one mają w sobie silikon?Czy mogę sam dorobić uszczelkę z odpowiedniego materiału jaki najlepiej?Czy założyć ją i posmarować lekko silikonem?Czy do dokręcenia pokrywy będzie potrzebny klucz dynomometryczny?czy obędzie sie bez niego?nie ukrywam ze 95 zl za nowa uszczelke wolal bym przeznaczyc na olej itp.z góry dzięki ps trza do sezonu sie powoli przygotowywac!

 

To niemozliwe zeby ludzie zadawali takie pytania :D

 

 

 

Wysłane z ElDżi Optimus Dżi

 

 

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę pod temat, z trochę innym evo, a mianowicie w Buell'u. Cieknie mi olej spod tylnego cylindra, tzn jest kropla powiedzmy po jeździe. Martwić się bardzo tym ? Jestem trochę tego zdania, że jak już zdejmę cylindry do wymiany tej uszczelki, to już reszta nie będzie tak spasowana(tłoki, pierścienie itp), a jest to naprawdę mały wyciek(nie kapie na ziemie), wręcz sączenie. Co sądzicie o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawić.

Jak Cię zacznie wkurwiac to zaczac działac.

Wyciek bedzie się powiekszał i w końcu wygra z Twoja cierpliwoscia... :biggrin:

Edytowane przez fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

Ja na waszym miejscu kupił bym rower, tam nic nie cieknie :dry: .

Z drugiej strony jak cieknie to dobrze, bo znaczy że jeszcze jest :) .



No fisu na Ciebie liczyłem , dzięki ;) Kurde muszę kiedyś do Ciebie wpaść, bo chyba codziennie w pobliżu jeżdżę :)

Jaki ma adres swojej siedziby :huh: , masz stronę w necie :dry: .



Witam!Mam pytanie,cieknie mi olej spod pokrywy sprzęgła,czy muszę wymienić uszczelkę na nową np james i czy one mają w sobie silikon?Czy mogę sam dorobić uszczelkę z odpowiedniego materiału jaki najlepiej?Czy założyć ją i posmarować lekko silikonem?Czy do dokręcenia pokrywy będzie potrzebny klucz dynomometryczny?czy obędzie sie bez niego?nie ukrywam ze 95 zl za nowa uszczelke wolal bym przeznaczyc na olej itp.z góry dzięki ps trza do sezonu sie powoli przygotowywac!

No ja jak miałem Iża 49 to sobie dorabiałem uszczelki do karterów no ale ..........rozumiem że te nawyki to z ruska.

Edytowane przez starydziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fisu na Ciebie liczyłem , dzięki ;) Kurde muszę kiedyś do Ciebie wpaść, bo chyba codziennie w pobliżu jeżdżę :)

 

Hej ja to mysle raczej jak fis albo cos zrobic zeby zapie**alac lub nie ruszac a nie gdybac moze to za drogie lub nie to po H....ja !!! Kupowawac se H-D kup rower nie bedzie problemu . Jest wyciek !!! Jest jesien, Zima !!! Roskopac zrobic na 100% lub 120 % poprawic fabryke Jak to robi przyjaciel Fis i na Wiosne Na...iac !!

 

Przemek mozesz wpasc do fisa pewnie ci pomorze lecz terminow u niego do maja BRAK !!! musimy moje EVO Hybrid S&S poskladac Aby szlo N...iac !!! jak na sportach a Fisu to potrafi pokopac w piecykach H-D np. W moich iglach glowicach po portingu w usa jeszcze cos zrobi bo jak to Fis nie da spokoju jak nie bedzie miec satysfakcji jak mu staniesz w Drodze do celu to Wy....li !!! cie z laboratorium jak ostatnio Ironheda od Wiesmakow !!!!

Edytowane przez Pimp EVO V2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...