Skocz do zawartości

Rejestracja motocykla brak przeglądu i OC


ArczeX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak to jest teraz z tą rejestracją chciałem kupić motocykl ( zarejestrowany w PL ) lecz osoba która go posiada nie ma na niego przeglądu oraz OC (nawet nie wie gdzie jest ubezpieczony )

 

Dokładniej...

 

Jest moto. 97r jest dowód + blacha + zgodne numery ramy + karta pojazdu

 

w dowodzie jest osoba X na którą jest zarejestrowany motor osoba X sprzedała motor osobie X1 (jest umowa kupna sprzedarzy nie opłacona w skarbówce ) osoba X1 która kupiła motocykl nie rejestrowała go ani nie płaciła OC i teraz ja chcę kupić od tej osoby X1 motor.

 

i teraz pytania

 

1. - Czy będą jakieś ( dla mnie ) problemy z braku opłacanego OC będę musiał zapłacić zaległe składki poprzedniego właściciela ? czy po prostu mnie to nie interesuje kupuje motocykl i wykupuje nowe OC ? a zaległości to już nie moja sprawa ?

 

2. - Czy jeśli osoba X1 nie opłaciła skarbówki ( PCC-3 ) będę miał przez to jakieś problemy z rejestracją ?

 

3. - brak przeglądu to chyba nie problem jadę robię i tyle... ?

 

4. - Normalnie OC przechodzi na kolejnego właściciela pojazdu ale jeśli osoba od której kupuje X1 nie wie nawet gdzie był motor ubezpieczony to co mam w takiej sytuacji zrobić ? Jak zgłosić rezygnację z polisy ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie stal u niego jakis czas albo jezdzil po polach gdzie reka prawa nie siega :P i poprostu nie ubezpieczal ani nie robil przegladu w nim,

 

1-sprawdzasz na kogo byl zarejestrowany ostatnio motor, z nim spisujesz umowe(najprosciej)czyli z osoba x, musisz posiadac ciaglasc umow, oc zalatwiasz sobie po przegladzie np w PZU lub poczta, (dodaj wspolwlasciciela z dlugim stazem -bedziesz mial tansze oc jesli na niego wykupisz polise)

 

2- x1-pominiesz go korzystajac z pkt 1 - on nie rejestrowal, wiec nic nie musial oplacac, poprostu mial, i chcac se go zarejestrowac po uplywie 2 tyg od daty zakupu, zaplacilby kare w urzedzie rej. umow.

3 przeglad robisz idac do stacji kontroli pojazdow ze sprawnym motocyklem, wreczajac dowod osobie upowanienej do wystawiania zaswiadczenia i placisz 86 zl chyba

4 raczej ubezpieczenie sie skonczylo, kazdy robi praktycznie na poczatek sezony po zakupei motoru czyli luty -marzec, sa male szanse ze jest jakis fajny okres waznego oc,

 

teraz kwestia dogadania sie, bo poprzednicy zaniechali troche procedury rejestracji i oplat w skarbowce, pomin pana X1 od ktorego kupujesz motocykl, i umow sie z panem X w celu dogadania sie i spisania umowy,

 

zostaje jeszcze umowa pana X1 z panem X , ktory moze "upomnac " sie o swoj motocykl - prawnie ma na niego papier :) - najlepiej jakbys mu go zabral dla swietego spokoju

po uzyskaniu umowy robisz przeglad i oc, z tym do wydzialu komunikacji , dostajesz nowa tablice i tymczasowy dowod, na staly czekasz okolo 2tyg,

wspolwlasciciel jest obowiazkowo obecny z dowodem, lub pisze na kartce upowaznienie i pieczetuje podpisem,

 

milego czekania w kolejce:

 

i co to za motor?

Edytowane przez Paweł Szarowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

teraz kwestia dogadania sie, bo poprzednicy zaniechali troche procedury rejestracji i oplat w skarbowce, pomin pana X1 od ktorego kupujesz motocykl, i umow sie z panem X w celu dogadania sie i spisania umowy,

 

 

Właśnie tutaj nie chcę nic kombinować bo... nie mam pewności co ten motocykl robił ( RS 125 więc młody łebek... co go tam wie ) przez czas kiedy była spisana umowa z osobą X1... następnie osoba X po spisaniu umowy musiała dana dać do WK więc kiedyś mogli by się zgutnąć że papiery w WK są pana X1 a tu nagle ja rejestruje z X na siebie

 

chcę to zrobić w sposób przedstawiony w moim pierwszym poście bez kombinowania i czy tak można... czy brak PCC3 osoby X1 zaważy na rejesracji oraz czy brak opłacanej skłądki OC będzie miał coś wspólnego ze mną... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomialem ze x1 nie oplacil podatku :P powiedz mu zeby uregulowal zaleglosc, a polise jesli jest jeszcze wazna to mozesz kontunuowac lub przejsc na inna (skladasz wypowiedzenie umowy), nie wiem jakie bylo ubezpiecznie x1 ale koszty z tego tytuly przypadna tylko jemu.

Edytowane przez Paweł Szarowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto chodzi ze ja nie chcę ponosić żadnych kosztów Pana X1

 

pytam się bo słyszałem ze teraz podczas rejestracji nie interesuje kupującego czy osoba od której kupujesz motor ma ciągłość OC to jego sprawa ty po prostu kupujesz i zaczynasz od 0 swoje OC

 

Tylko nie wiem jak z PCC-3 będzie się baba w WK pluła ze nie ma X1 i nie zarejestruje ale jak dla mnie to również jego sprawa czy opłacił czy nie jego będą ścigać ale chcę sie upewnić

 

I jak pisałem nie wiem jaką przeszłość miał motocykl i tej przeszłości nie będę brał na siebie spisuje umowę z dniem zakupu i już.

Edytowane przez ArczeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.pa tam. Miałem taki przypadek.

Musisz mieć ciagłość umów ale takich jak : X z X1 i X1 z Tobą. To jest ciagłośc umów. Tą pierwszą musi Ci oddać X1.Inaczej nie zarejestrujesz.

Opłaty : jeżeli chodzi o OC to nie ma żadnego problemu bo to jest poprzednika problem jeżeli chodzi o ciagłośc OC. Idzesz do TU i wykupujesz ubezpieczenie, będziesz tam mile widziany. Co do przeglądu to tez nie powinno być problemu jeżeli motocykl nie jest powypadkowy i nie figuruje w WK jako pojazd przeznaczony do przegladu powypadkowego.a moze się to wiązać z kłopotami np krzywa rama i kumaty diagnosta nie dopuści do ruchu. Za niezapłacony podatek w skarbowym będą ścigać X1 a nie ciebie.

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo i nie ma problemu. Trzeba zrobić przegląd techniczny i wykupić ubezpieczenie OC (wymagają w Wydziale Komunikacji przy przerejestrowaniu), następnie idziesz do WK z dowodem (z wbitym przeglądem), tablicą, kartą pojazdu i wszystkimi umowami X-X1, X1-TY to wszystko. Wypada zapłacić dla własnego spokoju podatek w US (nie wymagają kwitu przy rejestracji). Jeżeli chodzi o OC przy motocyklach nie przestrzegają aż tak bardzo ciągłości, najwyżej ubezpieczysz w innym towarzystwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie teraz wiem już na czym stoję a jeszcze może wie ktoś jak rozwiązać ten 4 problem

 

4. - Normalnie OC przechodzi na kolejnego właściciela pojazdu ale jeśli osoba od której kupuje X1 nie wie nawet gdzie był motor ubezpieczony to co mam w takiej sytuacji zrobić ? Jak zgłosić rezygnację z polisy ?

Edytowane przez ArczeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z zakupem motocykla nabywasz również jego polisę OC która przechodzi na Ciebie z datą podpisania umowy, masz jednak 30 dni na wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Jeśli nie wiesz gdzie był ubezpieczony motocykl możesz sprawdzić sobie pod tym linkiem wpisując VIN lub nr rejestracyjny http://www.ufg.pl/en/web/guest/sprawdzenie-ubezpieczenia-oc-sprawcy-wypadku

Gdy już będziesz wiedział gdzie motocykl jest ubezpieczony poszukaj adresu siedziby ubezpieczyciela bądz idź do najbliższej agencji/oddziału i wyślij/zanieś tam wypowiedzenie ubezpieczenia OC, przy tym musisz przedstawić ciągłość umów aby było potwierdzenie że Ty obecnie jesteś właścicielem. Zaległym OC sie nie przyjmujesz ale nie zapomnij ubezpieczyć moto w dniu nabycia.

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zgłaszasz, idziesz z umową K-S w tym samym dniu zawarcia umowy, z dowodem rejestracyjnym i opłacasz na siebie jako pojazd nowo zakupiony. Przepisy się zmieniły troche teraz w lutym. Jak będzie stara upierdliwa baba w okienku to powiesz że właściciel zabrał OC albo go po prostu nie miał. Wystawią ci nowy kwit odpowiednio z twoimi znizkami i tyle. Problemy pozostawiasz dla X1

 

 

http://www.scigacz.p...utro,17654.html

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny, któremu trzeba podcierać... wyszukiwarka po prawej u góry, ewentualne dalsze pytania dopisać do najlepiej pasującego tematu

 

zamykam

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...