Skocz do zawartości

Odnośnie Częstochowy- czy znacie termin? 2012


dydur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już na pierwszej stronie tego wątku napisałem "Zamiast JEDNOŚCI, mamy wielość. Zaraz potem wrogość."

No i dziś otrzymuję na moją skrzynkę e-mail trzeci komunikat podpisany przez pana Wiktora, a w nim:

"I jeszcze jedna prośba – jeżeli słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna nic dla Ciebie nie znaczą, jeżeli nie potrafisz zachować się w kościele – nie przyjeżdżaj – Jasnogórski Zlot nie jest dla Ciebie.

Jedź na bazar do Częstochowy. W tym samym czasie będzie również bazar w Warszawie na Bemowie. W ubiegłym roku były 3 striptizerki i „show” co 30 min."

 

Mógł sobie darować sugestie, które miejsce dla mnie jest właściwe.

Będzie podział, konkurencja, kwas, kicha i dym...

Adam Andryszczyk
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, było by, nie być ani tu, ani tu.Czyli całkowity bojkot jednych i drugich. Tak do Częstochowy jak i do Olsztyna, zawsze można podlecieć, i pomodlić się w ciszy i spokoju. Jednak znając życie, tu nie chodzi o modlitwę tylko jak zwykle o pokazanie się. Zresztą śledząc to forum, to wierzących tu nie ma. Tym bardziej praktykujących :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ciekawa jest wypowiedz Pana Prezydenta Czestochowy, ale mam do niego jedno pytanie... czy jakby urzadzal wesele swojej corki, to byłby szczesliwy, gdyby zaproszeni goscie przyszli pod jego dom ze swoja własną orkiestra i zrobili sobie na jego podworku swoja impreze " przy okazji " jego wesela?

Edytowane przez Lipszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k

 

kochana motocyklowa brać. jestem żywo zainteresowany problemem częstochowskiego otwarcia sezonu, ponieważ to własnie z tego miasta pochodzę. mam wrażenie, że pan Węgrzyn trochę zawłaszczył sobie ten dzień, i żyje w paranoi że 99% motocyklistów przybywajacych pod jasnogórski szczyt chce wysłuchiwać jego oskarżeń o "zamachu smoleńskim" i o tym jaka to zakłamana hołota rządzi krajem. byłem na każdym zlocie od 5 lat i o ile sympatyków idei pana węgrzyna na pewno nie brakuje to jestem pewien, że 80 procent motocyklistów traktuje ten dzień jako oficjalne rozpoczęcie sezonu i okazję do osobistego pokłonienia sie Jasnogórskiej Pani i zostawienie jej swoich intencji i podziękowań. Mam wrażenie, że pan Węgrzyn traktuje nas trochę jak bezmózgą masę, która na jedno jego słowo rzuci wieloletnią tradycję i przeniesie się 400km dalej w jego zdaniem godniejsze miejsce. O ile jestem kategorycznie przeciwny uprawianiu marketingu na terenie świątyni, to pomysł rozciągnięcia uroczystości na dwa dni i połączenia jej z zabawą oraz targami motocyklowymi uważam za znakomity. teren miasta ma charakter świecki a ludzi, którzy z różnych względów będą woleli oddać się zabawie zamiast modlitwie na pewno nie za braknie, wszak jest to osobista sprawa. osobiście sam w sobotę wybiorę się na browara w aleje, a także zamierzam zapoznać się z ofertą handlową, natomiast w niedzielę poświęcę trochę czasu, żeby nakarmić ducha. jak można się obrażać na miasto za to, że chce przedłużyć i uatrakcyjnić to wielkie motocyklowe święto. ludzie po tygodniu ciężkiej pracy chca się także rozerwać a nie tylko posłuchać z wałów jasnogórskich o rzekomych zdrajcach narodu polskiego i zaprzańcach moskwy. pomysł pana węgrzyna aby na zjeździe motocyklistów wystąpiły kresowe zespoły folklorystyczne mogę porównać tylko z koncepcją aby festyn z okazji dnia dziecka uświetnił swą obecnością Behemoth. Zapraszam wszystkich do Częstochowy na otwarcie sezonu motocyklowego. Na Jasnej Górze pomódlmy się za nas i za tych co odjechali na zawsze, a w mieście po prostu dobrze się bawmy.

 

 

dobrze kolego napisałeś. Dla mnie zachowanie p. Węgrzyna jest bardzo nieczytelne. Od jakiegoś czasy trwa też spór między prezydentem a paulinami (refundacja in vitro, podatek od pielgrzymów). Widać i nas w to wciągnięto.

I uważam podobnie, że chodzi o spotkanie, zabawę inauguracje i moment zadumy za tych co odeszli.

Mi polityczno-katolicko-narodowo-krzyżowe-radykalne-najbardziej polskie zamieszanie wokół otwarcia sezonu na jasnej górze jest niepotrzebne i nie robi na mnie wrażenia.

P. Węgrzyn sam się wysadził w powietrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhe - nigdy nie byłem na "zlocie" w Częstochowie - nie mieszam kościoła z motocyklami, niemniej w tym roku Acid Drinkers kuszą :biggrin:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe sprostowanie twojej myśli kolego. Pan Węgrzyn nie robi tej imprezy u SIEBIE na podwórku ani u SIEBIE w knajpie tylko w miejscu, które jest własnością wszystkich ludzi którzy chcą się tam znaleźć i nie potrzebuja na to zaproszenia pana Węgrzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Komu miła jest sercu Jasna Góra a przy okazji chce posłuchać muzyki, skoczyć na bazar , ten wybiera Częstochowę. Kto chce słuchać bajdurzenia o mgle, bombie, zamachu, ciemnych stronach mocy - ten jedzie do Gietrzwałdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Komu miła jest sercu Jasna Góra a przy okazji chce posłuchać muzyki, skoczyć na bazar , ten wybiera Częstochowę. Kto chce słuchać bajdurzenia o mgle, bombie, zamachu, ciemnych stronach mocy - ten jedzie do Gietrzwałdu.

 

 

Mądrego to i dobrze posłuchać :clap: . Ja tam wolę Acid Drinkers :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre i nienormalne! ale... niech ta chołota urzędowa z Matyjaszczykiem na czele nażrą sie grochówy ze swojego bazarku :mad:

 

 

nikt Cię nie zmusza kolego do niczego , wiec nie wiem poco ten tekst prostacki , rozumiem ze ty jedziesz do Gierzwałdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...