Skocz do zawartości

Odnośnie Częstochowy- czy znacie termin? 2012


dydur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie jestem za Jasną Górą, Szwedom się nie dała, a tu jakiś urzędniczyna popędził kota Panu W. Oj nie ładnie Komendancie tak bez walki oddać pole, dałeś się WaćPan wmanewrować w krzaki. Wiem, że mają speców od socjotechniki i manipulacji ale własny rozum i zdrowy rozsądek to podstawa. Szczegółów nie znam ale jak nie wiadomo o co chodzi to i tak wszyscy wiedzą... Moim skromnym zdaniem może być lipa i tu i tam i tylko media będą miały żer i radochę, że udało się skonfliktować kolejną grupę ludzi. Trzecia droga istnieje, zawsze można się wybrac gdzieś indziej np. tu: http://motovoyager.pl/index.php?plik=konkursy ktoś chętny z Lublina i okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy "zlot" - czyli impreza 2 dniowa i "święcenie motocykli" -czyli przyjazd na maszę neidzielną ze święceniem motocykli. Ja osobiscie byłem kilka razy i tylko na mszę niedzielną. Zresztą jak ok 70-80% motocykli. Sądze że na msze i tak przyjadą motocykle a zlot będzie pod Olsztynem skoro tak chcą. Pytanie tylko czy wpuszczą motocykle skoro oficjalnie zlot jest przeniesiony. Większość motocyklistów traktuje tą impreze jako msze niedzielną ze święceniem - dobry omen na sezon. Finał będzie taki że będzie to impreza jedno dniowa konkretnie msza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj szkoda, byłem kilka razy i tym razem też chcialem być, nie dla parady, nie dla kolegów ale dla atmosfery obcowania tysiecy motocyklistów z Jasnogórska Panią. Nie będę uczestniczył w hucpie pod nazwą bazar, zobaczę jak temat sie rozwinie na forum, ilu z Was pojedzie, albo poczekam do lata i pojadę do Medjugorie, tam polityka i pieniadze na szczęscie trzymają sie z daleka.

Edytowane przez drex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co liczyłem? Na klimat, od zawsze wydawało mi się że "częstochowa" to priorytet w terminażu motocyklisty, co prawda byłbym tam pierwszy raz więc jako tako gówno wiem, ale przynajmniej poznałbym na własnej skórze jak to wygląda.

 

Hehe, klimat w Czewie jest taki sam jak na Bemowie, pojedziesz to zobaczysz :D

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błonie są zasiane trawą :) , wiec raczej na blonie nikt nie wjedzie :) ale myśle ,że to nie przeszkadza oddać cześć z początkiem sezonu . Czasem sie zastanawiam ze ta Hucpa z tym zlotem w tym roku na rękę Paulinom bo trawa bylaby zadeptana :) a oni biedni przecież są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czterech lat Węgrzynowi pomagali w organizowaniu Zlotu Gwiaździstego ludzie z częstochowskiego chapteru klubu Gremium MC. Ci sami, którzy organizują, już po raz trzeci w przeddzień Zlotu na Jasnej Górze, zbiórkę krwi dla szpitali i oddziałów dziecięcych, pod hasłem MotoSerce. A których w tym roku Węgrzyn zostawił, a raczej "wystawił"! Mam zaszczyt być jednym z nich... I zapewniam, że przy udziale innych klubów oraz chętnych motocyklistów (i nie tylko...) spoza organizacji klubowych, dołożymy wszelkich starań, a przygotowania idą pełną parą, żeby częstochowskie otwarcie sezonu doszło do skutku i było rzeczywiście "apolityczne", nawet jeżeli pomogą nam przedstawiciele różnych stron sceny politycznej w NASZYM MIEŚCIE - do czego serdecznie zachęcamy...smile.png Tak, żeby wszyscy przybyli do Częstochowy 14 i 15 kwietnia, goście byli zadowoleni. Mało kto wie, że historia Zlotu Gwiaździstego ma nie 9 a ponad 70 lat, był to zlot częstochowski przez Częstochowian organizowany. Przy całym szacunku dla Wiktora Węgrzyna i Stowarzyszenia Rajd Katyński... tak się nie robi... nie likwiduje się wspaniałej i istotnej imprezy, jaką niewątpliwie jest podjasnogórski zlot, w imię fałszywie pojmowanego interesu politycznego - bo argumentacja Węgrzyna poprostu jest conajmniej chybiona... Tyle tytułem wyjaśnienia. Wybaczcie, że się rozpisałem. Zainteresowanych zachęcam do kontaktu ze mną: [email protected] albo bezpośrednio z klubem Gremium MC Częstochowa: [email protected], tel.+48785777736.

 

To jest informacje z forum śląskich motocyklistów, także śmiało można do częstochowy jechać i udowodnic panu W. że i bez niego zlot się odbędzie.

Jasna Góra 15 kwietnia ??

Obowiązkowo !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest informacje z forum śląskich motocyklistów, także śmiało można do częstochowy jechać i udowodnic panu W. że i bez niego zlot się odbędzie.

Jasna Góra 15 kwietnia ??

Obowiązkowo !!! :)

My ekipą z Łodzi na pewno lecimy na Czewę... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem uczestniczyć w rajdach organizowanych przez pana Węgrzyna jak np. Rajd Katyński, lecz po odsłuchaniu wypowiedzi zamieszczonej w internecie na jednej ze stron, gdzie organizator powątpiewał w przypadkowość katastrofy smoleńskiej odechciało mi się zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ekipą z Łodzi na pewno lecimy na Czewę... ;]

 

No i super, mam nadzieję że jak co roku będzie nas duuuużżoooo i że choć na ten jeden dzień zawładniemy świętym miastem ;)

 

Chciałem uczestniczyć w rajdach organizowanych przez pana Węgrzyna jak np. Rajd Katyński, lecz po odsłuchaniu wypowiedzi zamieszczonej w internecie na jednej ze stron, gdzie organizator powątpiewał w przypadkowość katastrofy smoleńskiej odechciało mi się zupełnie.

 

Wiecie, ze sprawą katastrofy to mi się osobiście wydaję że jest tak, że co by się tam nie wydażyło, to prawdy nigdy się nie dowiemy.

Jeśli były zaniedbania ze strony rosjan, to oni już zadbali żeby to na jaw nie wyszło, jeśli my coś zawaliliśmy to wątpię że osoby za to odpowiedzialne poniosą konsekwencje itd.

 

Ważne że łączy nas wspólna pasja i że razem chcemy obchodzić początek sezonu i modlić się o to by bezpiecznie go przetrwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie jadę bo nie interesują mnie "tanie dyskoteki" :)

Ps. to sie nazywa kij w mrowisko. podzieli podzielony światek motocyklowy na tych fajnych co pojechali za wodzem i tych fuj z Częstochowy. Ale jestem pewien, że miejsce Jasna Góra nie da się zepsuć kolejnym oszołomom.

wojna07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k

 

kochana motocyklowa brać. jestem żywo zainteresowany problemem częstochowskiego otwarcia sezonu, ponieważ to własnie z tego miasta pochodzę. mam wrażenie, że pan Węgrzyn trochę zawłaszczył sobie ten dzień, i żyje w paranoi że 99% motocyklistów przybywajacych pod jasnogórski szczyt chce wysłuchiwać jego oskarżeń o "zamachu smoleńskim" i o tym jaka to zakłamana hołota rządzi krajem. byłem na każdym zlocie od 5 lat i o ile sympatyków idei pana węgrzyna na pewno nie brakuje to jestem pewien, że 80 procent motocyklistów traktuje ten dzień jako oficjalne rozpoczęcie sezonu i okazję do osobistego pokłonienia sie Jasnogórskiej Pani i zostawienie jej swoich intencji i podziękowań. Mam wrażenie, że pan Węgrzyn traktuje nas trochę jak bezmózgą masę, która na jedno jego słowo rzuci wieloletnią tradycję i przeniesie się 400km dalej w jego zdaniem godniejsze miejsce. O ile jestem kategorycznie przeciwny uprawianiu marketingu na terenie świątyni, to pomysł rozciągnięcia uroczystości na dwa dni i połączenia jej z zabawą oraz targami motocyklowymi uważam za znakomity. teren miasta ma charakter świecki a ludzi, którzy z różnych względów będą woleli oddać się zabawie zamiast modlitwie na pewno nie za braknie, wszak jest to osobista sprawa. osobiście sam w sobotę wybiorę się na browara w aleje, a także zamierzam zapoznać się z ofertą handlową, natomiast w niedzielę poświęcę trochę czasu, żeby nakarmić ducha. jak można się obrażać na miasto za to, że chce przedłużyć i uatrakcyjnić to wielkie motocyklowe święto. ludzie po tygodniu ciężkiej pracy chca się także rozerwać a nie tylko posłuchać z wałów jasnogórskich o rzekomych zdrajcach narodu polskiego i zaprzańcach moskwy. pomysł pana węgrzyna aby na zjeździe motocyklistów wystąpiły kresowe zespoły folklorystyczne mogę porównać tylko z koncepcją aby festyn z okazji dnia dziecka uświetnił swą obecnością Behemoth. Zapraszam wszystkich do Częstochowy na otwarcie sezonu motocyklowego. Na Jasnej Górze pomódlmy się za nas i za tych co odjechali na zawsze, a w mieście po prostu dobrze się bawmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...