Skocz do zawartości

Jaki łańcuch do Hondy CRM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Muszę wymienić napęd w motorze ale nie wiem za bardzo jaki łańcuch wybrać - zdecydowałem się na DiD 520 ale nie mam pojęcia ile ogniw powinien mieć, znalazłem zestaw napędowy z łańcuchem 106 ogniw, ale wolę się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jaki masz rozmiar zębatek... Policz ile ogniw masz w starym łańcuchy... Po za tym jak się kupuje napęd to zazwyczaj jest zestaw wiec poszukaj na allegro jaka ilość ogniw jest do danych zębatek. 520 jest chyba za szeroki z tego co mi się wydaje to oryginalnie jest 428..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

520 jest -tutaj ukłon dla hondy bo wolniej się zużywa (dt 125 ma 428)

 

nie kupuj bezoringowego dida -ja się złasiłem bo kasy było mało i nie starczył nawet na rok...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że CRM ma tak jak większość sprzętów tej klasy, 428. Teoretycznie do taki słabych 125 nie powinno się O-ringa dawać, ale znam parę osób co mają np. w DT 125 O-ringa i raczej nie robi to różnicy jeśli chodzi o moc..

Edytowane przez kacpers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że CRM ma tak jak większość sprzętów tej klasy, 428. Teoretycznie do taki słabych 125 nie powinno się O-ringa dawać, ale znam parę osób co mają np. w DT 125 O-ringa i raczej nie robi to różnicy jeśli chodzi o moc..

To tak jak z pakowaniem do Crossówek łańcuchów bezoringowych. Mają mniejsze opory więc takie montują w fabryce ale amator różnicy nie odczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko trochę przestanie mrozić to sprawdzę ilość ogniw i ilość zębów na zębatkach. Na allegro najczęściej są zębatki 13 lub 14 przednia i 38 tylna. Znalazłem jakiś plik DiD i tam jest opisane, że 12-36 i 108 ogniw. Wymienię na 13-38 ale czy w takim wypadku zmieniać ilość ogniw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie do taki słabych 125 nie powinno się O-ringa dawać, ale znam parę osób co mają np. w DT 125 O-ringa i raczej nie robi to różnicy jeśli chodzi o moc..

 

ale robi ogromną róznicę jeśli chodzi o żywotność...ja kupiłem najtańszy bezoring do crm i mimo smarowania mycia cudownych obrzędów ledwo wytrzymał rok i był tragiczny - wyciągnięty jak guma w majtach, w każdą możliwą stronę luzy na ogniwach i ogólnie do śmieci......a kumpel w dt 125 miał 428 dida też z alegro bodajrze xring (taki niebieskawy :D ) nic z nim nie robił i po 2 latach dopiero się naciąg kończył ale jeszcze rewelacyjnie przylegał do zębatek....

 

kij z kosztami ale pęknięcie łancucha może się skończyć tragicznie dla karterów i nie tylko....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż jakiegoś o-ringa , bezoringowe tak jak michoa pisze, w suchym terenie ewentualnie na torze dobrze się sprawdzają, ale jak poczują wodę i błoto to miazge z nich robi. Ktoś wyżej pisał o CZ jako tanim łańcuchu, a przecież jest stokroć lepszy od przereklamowanego DIDA (miałem po kilka kompletów tego i tego) Polecam również EK , to bardzo dobre łańcuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...