Skocz do zawartości

Sponsor , Wsparcie finansowe w sporcie motocyklowym


KrzysztoFu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do założyciela tematu, trzeba najpierw coś dać od siebie, a następnie pukać do drzwi dobrych wujków. Pierwszy sezon trzeba zrobić za swoje, odwrotnie to tak nie za bardzo, bo znam przykłady szybkich na treningach "z dobrymi nawykami" (co to ku*wa jest :laugh: ), a po drugim wyścigu podkulają ogony, jadą do mamy i zapominają rozliczyć się z dobrym wujkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do założyciela tematu, trzeba najpierw coś dać od siebie, a następnie pukać do drzwi dobrych wujków. Pierwszy sezon trzeba zrobić za swoje, odwrotnie to tak nie za bardzo, bo znam przykłady szybkich na treningach "z dobrymi nawykami" (co to ku*wa jest :laugh: ), a po drugim wyścigu podkulają ogony, jadą do mamy i zapominają rozliczyć się z dobrym wujkiem.

 

Widzisz jestem w takiej sytuacji jak narazie że starty w zawodach moge sobie darować. W zupełności przerasta to moje możliwości finansowe. Jak napisałem na samym początku w stopniu podstawowym jestem w stanie przygotować moto więcej nie dam rady. Narazie mam duży zapał i chęci być może za jakiś czas bede musiał podkulić ogon i swój plan wyrzucić do kosza , kto wie? zobaczymy jak będzie.

Widze że niektórzy bardzo są pesymistyczni w temacie argumentując to realiami. Jest to dla mnie również cenna informacja która troszeczke studzi mój zapał.. ale tylko troche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam taką historię (bez nazwisk), pewien szybki na treningach, "dobrze się zapowiadający" zawodnik, przyjechał parę lat temu na pierwsze zawody swoim doinwestowanym Triumph-em. Cechowało go głównie brak pokory do swoich słabości i umiejętności innych. Na pierwszej czasówce fiknął kozackiego orła, tak skutecznie, że po szlachetnej marce została dosłownie kupka śmieci oparta o drzewo. Zaczęło się, P A N I K A, b o j u t r o s t r a t e g i c z n y p r z y j e ż d z a, wynajęty mechanik za dwójkę na całą noc, jechane po całym kraju za kołami, wahaczami i innymi niepotrzebnymi elementami konstrukcyjnymi... koszty ogromne i to nie z kieszeni strategicznego. Padlina i tak nie wystartowała z powodów technicznym... po zawodach... okazało się, iż kabelek poddał się i nie pozwalał maszynie ożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może najpierw pojeździj na trackday, moto-popołudnie, Lublin, Radom. Zobacz czy się podoba i co sobą reprezentujesz. Szybko to zweryfikuje mały tor, gdzie potrzeba techniki.

Pamiętaj także że to jest okupione glebami, jeżeli będziesz zblokowany i wykluczasz wywrotki, to nie będzie fanu z jazdy. No i należy pamiętać, że wywrotki być może nie są bolesne dla ciała, ale dla moto bywają czasami agonalne.

 

Na Lublin to chyba już nie zdąże się wybarć.. Ale to o czym mówisz jak najbardziej mam zamiar w nadchodzącym sezonie robić. Co prawda teraz ujeżdżam dość stary motocykl konstrukcyjnie ale na gleby i wywrotki jest świetny.

I masz w 100% racje kolego chce siebie sprawdzić. Może co poniektóre sprawy faktycznie wykraczają po za moje możliwości których nie miałem okazji wcześniej sprawdzić. Sezon na moto to zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Lublin to chyba już nie zdąże się wybarć.. Ale to o czym mówisz jak najbardziej mam zamiar w nadchodzącym sezonie robić. Co prawda teraz ujeżdżam dość stary motocykl konstrukcyjnie ale na gleby i wywrotki jest świetny.

 

 

A dlaczego masz nie zdążyć? Przyjeżdżaj na czym możesz. Zawsze to lepsze niż wirtualne studiowanie technik jazdy. Póki Lublin jeszcze działa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Z odpisami w skrócie wygląda to tak: Ty dajesz albo wystawiasz sponsorowi faktury, które ten wrzuca w koszty, dzięki czemu płaci mniejszy podatek dochodowy (bo ma większe wydatki). Jak to działa? W uproszczeniu tak:

Sponsor ma wpływ ze swojej działalności np. 100 000 zł miesięcznie

Jego miesięczne wydatki (koszty uzyskania przychodu, czyli to, co musiał zainwestować, żeby te 100 000 skosić) to np. 20 000 zł.

Normalnie zapłaciłby np. 19% podatku od 100 000 - 20 000, czyli od 80 000 (bo tyle realnie wyszedł jego dochód), czyli 15200 zł.

Ale Ty mu wystawiasz faktury na 30 000. W ten sposób sponsor płaci podatek dochodowy nie od 80 000 zł, ale od 50 000 zł, czyli tylko 9500 zł.

 

 

Sherman, pozwolę sobie zauważyć, że proporcje wyglądają zdecydowanie odwrotnie. 20tys. zysku, a 80tys. koszta.

Zysku brutto, z tych 20tys należy pokryć koszt prowadzenia firmy, płace, opłaty, czynsze ...

Chyba że wiesz więcej niż ja. Lub wybrałem gównianą branżę.

Sorry za :offtopic: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherman, pozwolę sobie zauważyć, że proporcje wyglądają zdecydowanie odwrotnie. 20tys. zysku, a 80tys. koszta.
Dobre :) Sherman, powinieneś zostać inspektorem skarbowym. Natychmiast bym przerejestrował firmę w zasięg twoich kontroli.

 

Ajajaj, napisałem, że w mega uproszczeniu, chodzi o sam mechanizm. Ja też jakoś nie mogę wyciągnąć takiego zysku, jakbym chciał i już nie mam czego odpisywać, bo ile setek litrów benzyny użytej do motocykla można wrzucić w koszty jako paliwo do kosiarki i agregatu? :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do niektórych wątków tego tematu to Pucharu Suzuki już nie będzie . Tylko na treningach zagranicznych dowolne starty w wyścigach w grupach ABC i na koniec sezonu jakieś podsumowanie .

Legut możemy polatać znowu razem . :)

 

Świetnie :banghead: to już nie jest seria płotków do pokania ta informacja oznacza Wielki Mur którego ani obejść ani przeskoczyć... :lapad:

 

Zostałem trochę sprowadzony na ziemię ale dzięki wszystkim za żywą dyskusję i za rady, wskazówki.

Dzisiaj kurier dostarczył mi nowe ogumienie do mojego superbika wiec jestem już gotowy na treninigi!

 

Mam nadzieje że kiedyś nadejdą lepsze czasy dla sportu motocyklowego w PL.

 

Do zobaczenia na torze w tym roku na pewno się tam spotkamy :biggrin:

 

Pozdrawiam i Lewa w góre :buttrock:

Edytowane przez KrzysztoFu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...