Skocz do zawartości

Od czego zacząć?


Gość Diler1997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szczerze to proponuje Ci wrócić na to forum dopiero kiedy się przejedziesz,zatankuj do pełna i wyjeździł cały bak za pierwszym razem(odmierzaj czas to uzyskasz odpowiedź na swoje powyższe pytanie),później do nas wróć tylko pamiętaj,na każdym biegu manetka do oporu bo tylko cr 500 ;]

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miszczu, nie podniecaj sie niezdrowo,

prawda jest taka, ze dla ciebie cr 125 to sprzet którego mozliwosci nie wykorzystałbys jeszcze długo, pewnie ze 3 sezony,

a 500 nawet jak cie nie pokiereszuje pierwszego dnia to i tak nie nauczysz sie na niej nic,

 

tłumik mozna dorobic samemu, nie jest on zbyt istotny, ale dyfuzor to inna sprawa, musi miec odpowiednią pojemność liczoną inaczej pod kazdy silnik, nie sądzę zeby ktos ci go dorobił,

 

co do spalania to jest to moto które spala 15-20l na setkę, a rozregulowane to pewnie koło 30l zaciągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakty twójego starego ci nie pomoga w ogarnięciu tego motoru. Jeśli już o coś pytasz na forum, to przyjmij odpowiedzi, nawet te ironiczne z pokorą i nie kozacz. Różne teorie krążą o tym dlaczego wycofali klase 500 2t z produkcji i zawodów. Jedna z nich mówi że te motocykle były po prostu za mocne, komentarze profesjonalistów typu " 500 is like a fu*king bomb" mówią same za siebie.

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche przesadzacie :D

uruchomi chłopak się przejedzie się przekona....

dyfuzor do cr 500 powinieneś dostać poszukaj po zagranicznych forach to nie jest jakiś strasznie egzotyczny motocykl, w USA z alu frame był klepany przez jakąś firmę tuningową chyba do 2008 a normalna seryjna produkcja chyba do 2000, u nas w Polsce też sie rozejrzyj teraz nie ma ruchu bo w zasadzie nie ma sezonu i allegro świeci pustkami ale na wiosnę może się coś pojawi....

 

teoretycznie odpowiedni fachman i też da się dorobić, grunt to zrobić replikę oryginalnego a tu potrzebne wymiary i to dokładne wymiary z kątami gięcia ale jak poszperasz to może ktoś robił..... jakąkolwiek własną radosną twórczością ja skastrujesz, no i w zasadzie wydech od żadnego innego nie podejdzie (od biedy od katów 360/380 ale to są egzotyczne moto i raczej nigdzie nie dostaniesz...)

 

a co do latania fajne moto :D na dłuższą metę męczy ta kosmiczna moc i wstawanie na koło na każdym biegu, no i spalanie bak 10l starcza na niewiele i fabryczny kranik nie ma rezerwy

 

tym teoretycznie można jeździć bardzo wolno bo z dołu zbiera się jak 600 4T, w praktyce wymaga to chirurgicznego operowania gazem bo reaguje bardzo nerwowo (żaden 4T nie ma tak agresywnej reakcji na gaz żaden :D ) no i strasznie ,,dusi się'' nagarem -w cr500 to nawet zdarza się jak jest zimna i ktoś zamulasto jeździ że się zaleje i zgaśnie i potem bardzo ciężko ja odpalić.....

 

waży raptem 110kg na sucho (na moje-bardzo lekka) jest trochę długawa, ma zarąbisty zawias do skoków (w końcu to pełnokrwista crossówka ) z pełną regulacją....

 

jak kupiłeś za grosze i masz trochę wolnej kasy to rób :D choćby po to żeby sie przekonać jak jeździ

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ei sluchajcie,tutaj ja tylko cos mi sie stalo z kontem tamtym,mniejsza w kazdym razie gosciu jak sie dowiedzial ze ma zrobic dufuzor do cr 500 to powiedzial mi krotkie i stanowcze powodzenia i wyszedl-.-. ciul jakis,no ale w kazdym razie,crka bedzie stac,wkoncu na allegro bedzie szla: ) w ciagu miesiaca ja wystawie, a aktualnie kupuje kawasaki kx 125 : )

dzieki za zainteresowanie tematem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...