Skocz do zawartości

Weekend Majowy Alpy i Czarnogóra


gumul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje wyjazd na "długi weekend majowy"

Trasa przebiega przez Słowacja Austrie tam przejazd alpejskimi ścieżkami

tzw Grossglockner hight alpine road ( duzo filmików na you tube) następnie przez Slowenie, Chorwacje oczywiście

wybrzeżem do Czarnogóry. Termin od 28.04.2012 do do 6.05.2012 Ze wstepnych kalkulajcji

koszt benzyny + winiety to około 1200 zł.Więcej info udziele na priv

Jeżeli ktoś chce się dołączyć proszę pisać ....

Edytowane przez gumul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitny plan.Przejechałem podobną trasę w ciągu kilku wyjazdów w te rejony,więc raczej nie dasz rady.Zabraknie Ci czasu.

 

Na samo paliwo wydasz więcej.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuje wyjazd na "długi weekend majowy"

Trasa przebiega przez Słowacja Austrie tam przejazd alpejskimi ścieżkami

tzw Grossglockner hight alpine road ( duzo filmików na you tube) następnie przez Slowenie, Chorwacje oczywiście

wybrzeżem do Czarnogóry. Termin od 28.04.2012 do do 6.05.2012 Ze wstepnych kalkulajcji

koszt benzyny + nocleg to około 1200 zł.Więcej info udziele na priv

Jeżeli ktoś chce się dołączyć proszę pisać ....

 

Witam!

Również tak jak Ty planuję jechać w tym samym terminie.Jednak chcę zjechać Austrię,Szwajcarię i Francję.Aż do samego Monaco.Generalnie całe pasmo Alp.Gdybyś był zainteresowany pisz śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ciekawe ,ciekawe ....zwłaszcza Czarnogóra ...

 

 

Witam!

Również tak jak Ty planuję jechać w tym samym terminie.Jednak chcę zjechać Austrię,Szwajcarię i Francję.Aż do samego Monaco.Generalnie całe pasmo Alp.Gdybyś był zainteresowany pisz śmiało

 

.... a jaki masz uknuty planik ??... łącznie oczywiście z kasą ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Również tak jak Ty planuję jechać w tym samym terminie.Jednak chcę zjechać Austrię,Szwajcarię i Francję.Aż do samego Monaco.Generalnie całe pasmo Alp.Gdybyś był zainteresowany pisz śmiało

 

Na początku był taki plan tylko kasowo wychodzi więcej mialem zamiar jechać na Lazurowe Wybrzeże ale koszt Francuskich autostrad mnie wystraszył proponuje sprawdzić przed wyjazdem. Ja liczyłem 3300 km jeżeli chodzi o cene paliwa liczyłem średnio 6,20 przy czym w Słoweni wychodzi paliwo ok 5,40 Chorwacja 5,60 zł a Czarnogóra to ..... spradzcie sami:) austostrady :

Słowacja za free dla motocykli

Austra 16 Euro tygodniowo

Słowenia 9 euro

Chorwacja - chcę jechać wybrzeżem -zero autostrad.

Więc 1200 zł to koszt paliwa do tego nocleg wstępnie jestem ugadany na domek 6 osobowy

koszt 12 Euro za dobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku był taki plan tylko kasowo wychodzi więcej mialem zamiar jechać na Lazurowe Wybrzeże ale koszt Francuskich autostrad mnie wystraszył proponuje sprawdzić przed wyjazdem. Ja liczyłem 3300 km jeżeli chodzi o cene paliwa liczyłem średnio 6,20 przy czym w Słoweni wychodzi paliwo ok 5,40 Chorwacja 5,60 zł a Czarnogóra to ..... spradzcie sami:) austostrady :

Słowacja za free dla motocykli

Austra 16 Euro tygodniowo

Słowenia 9 euro

Chorwacja - chcę jechać wybrzeżem -zero autostrad.

Więc 1200 zł to koszt paliwa do tego nocleg wstępnie jestem ugadany na domek 6 osobowy

koszt 12 Euro za dobe.

 

Wjazd na Groslockner płatny, ok 20 euro. Autostrady we Francji też bardzo drogie.

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o winiety na moto to coś źle podałeś.Chyba że o zeszłego roku się zmieniło.Austria-4,50 € za 10 dni,Słowenia 7,50 € za tydzień.Jeśli chodzi o paliwo to jeszcze się nie zdarzyło żeby było tańsze niż u nas.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ciekawe ,ciekawe ....zwłaszcza Czarnogóra ...

 

 

 

 

.... a jaki masz uknuty planik ??... łącznie oczywiście z kasą ....

 

Wstępnie dopiero planuję dokładną trasę sugerując się opiniami i różnymi wypadami w Alpy..Ale generalnie tak jak wcześniej pisałem.Słowacja,Austria,Szwajcaria,Francja.Powrót przez Włochy.Długość trasy-Wstępnie 4500 km.Myślę się zamknąć w okolicach 3 - 3.5 tys.

A byłbyś zainteresowany takim wyjazdem?

Proszę też o opinie pozostałych Forumowiczów którzy zjechali właśnie Alpy jak cenowo to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... generalnie też szukam nowego pomysłu na ten okres czasu , jednakże z doświadczenia wiem że porównując czas do ilości planowanych kilometrów nie pisze się na taką eskapadę , po zeszłorocznym Krymie ( 13 dni i 6 tys km ) jeszcze przez miesiąc po powrocie bolał mnie tyłek ... uważam że to zbyt dużo km jak na taki krótki okres czasu....

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend majowy na grossglockner to może być problem. Dwa lata temu pojechałem w czerwcu na boże ciało i opad śniegu był tak intensywny, że bramki były zamknięte :sad:

 

W wysokich górach to chybił-trafił... w 2009 roku w czerwcu byłem 2 dni i w dniu wyjazdu padał śnieg powyżej 1000m tak intensywnie, że zamknięto drogę... a ja miałem taką pogodę:

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wysokich górach to chybił-trafił... w 2009 roku w czerwcu byłem 2 dni i w dniu wyjazdu padał śnieg powyżej 1000m tak intensywnie, że zamknięto drogę... a ja miałem taką pogodę:

http://www.youtube.com/watch?v=U1BKJOMmTnc&feature=fvsr

 

:)

 

pozazdrościć takiej pogody,

w tym roku też się tam wybieram, liczę że uda się wjechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...