Skocz do zawartości

Czestochowa 2012


artur-suz-wawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc o Organizatorze miałam na myśli ideę Zlotu - jedyną i niepowtarzalną, której twórcą był W. Węgrzyn. Dlaczego on ma taki wpływ na klimat zlotu? Bo to on go w takiej formie wymyślił i teraz broni swoich założeń. Organizacja jest bardzo ważna i m.in z tego powodu Węgrzyn przeniósł go do Gietrzwałdu - tak przynajmniej wynika z jego wypowiedzi w tv. Organizatorzy z Częstochowy proponują zupełnie inną formę zlotu i tego zwyczajnie nie da się połączyć. Ale jeśli dla kogoś jest ważna tylko organizacja to rzeczywiście można wybrać Częstochowę, choć to też nie do końca pewne, bo organizatorzy zapraszają na mszę, która odbywać się będzie w Kaplicy Cudownego Obrazu - kto był ten wie ile osób tam się zmieści. Druga kwestia to poświęcenie motocykli, o to chyba też nikt nie zadbał. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od danego zlotu: czy kontynuowania pewnych tradycji, czy tylko żeby za wszelką cenę odbył się w Częstochowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o Organizatorze miałam na myśli ideę Zlotu - jedyną i niepowtarzalną, której twórcą był W. Węgrzyn. Dlaczego on ma taki wpływ na klimat zlotu? Bo to on go w takiej formie wymyślił i teraz broni swoich założeń. Organizacja jest bardzo ważna i m.in z tego powodu Węgrzyn przeniósł go do Gietrzwałdu - tak przynajmniej wynika z jego wypowiedzi w tv. Organizatorzy z Częstochowy proponują zupełnie inną formę zlotu i tego zwyczajnie nie da się połączyć. Ale jeśli dla kogoś jest ważna tylko organizacja to rzeczywiście można wybrać Częstochowę, choć to też nie do końca pewne, bo organizatorzy zapraszają na mszę, która odbywać się będzie w Kaplicy Cudownego Obrazu - kto był ten wie ile osób tam się zmieści. Druga kwestia to poświęcenie motocykli, o to chyba też nikt nie zadbał. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od danego zlotu: czy kontynuowania pewnych tradycji, czy tylko żeby za wszelką cenę odbył się w Częstochowie?

Czy ta idea zlotu Pana Węgrzyna to te polityczne kazania nie majace nic wspólnego z motocyklistami ? :banghead: A i jeszcze promowanie ziem wschodnich :biggrin:

Jesli tego Ci trzeba jedź do Olsztyna

 

Ja jadę na Jasną Górę do Matki Boskiej Jasnogórskiej i nie do Pana Prezydenta, Paulinów czy Węgrzyna i mam to w d----czy będa stragany, koncert itp itd,

A tak naprawdę to Pan Węgrzyn nie stworzył tylko nadał przyjazdom motocyklistów do Czestochowy bardziej uporzadkowany charakter. Motocyklisci do Częstochowy jeździli jak jeszce Pan Węgrzyn na stojaco pod szafę wchodził.

...nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć i jak mam jeździć, bo nikt za mnie nie będzie umierał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, motocykliści jeździli do Częstochowy od lat, ale nigdy nie miało to takiej formy, jaką nadał Węgrzyn. Jeśli ktoś pojechał do Częstochowy nie wiedząc jakie wartości promuje Organizator, to nie dziwię się, że był zaskoczony kazaniem. W tym roku w Częstochowie będzie znacznie lepiej - z pewnością kazań politycznych nie będzie, niestety do motocyklistów też raczej nikt nie przemówi :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole żeby nic nie mowil jak ma gadać takie farmazony jak w zeszłym roku. A tak nawiasem to nie chcę byc narzędziem w rekach Pana Węgrzyna czy innego mu podobnego.

Jadę tak jak porzednio do Matki Boskiej Jasnogórskiej a z tego co wiem to Pan Węgrzyn nie przeniósł jej do Olsztyna, chyba że się mylę.

Czas pokarze czy motocykliści jeździli na zlot Pana Wegrzyna czy tak jak ja.

...nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć i jak mam jeździć, bo nikt za mnie nie będzie umierał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na Jasną Górę do Matki Boskiej Jasnogórskiej i nie do Pana Prezydenta, Paulinów czy Węgrzyna i mam to w d----czy będa stragany, koncert itp itd,

 

A to trzeba aż do Częstochowy jechać? Nie można w najbliższym kościele? W Starej Iwicznej będzie msza za motocyklistów.

 

Ja jadę się naebać, jak myślę 95% moturzystów :D

Edytowane przez Limo

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to trzeba aż do Częstochowy jechać? Nie można w najbliższym kościele? W Starej Iwicznej będzie msza za motocyklistów.

 

Ja jadę się naebać, jak myślę 95% moturzystów :D

 

A to nie mozesz się naebać na miejscu musisz jechać do Częstochowy?

...nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć i jak mam jeździć, bo nikt za mnie nie będzie umierał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku byłem w Częstochowie z godzinę, nie widziałem organizatora i jego organizacji, nie słyszałem kazania ale nie żałuję, na Mszy byłem w Kościele po powrocie do Wawy. W Częstochowie wystarczył mi klimat motocyklowy pod klasztorem, zjadłem gofra i sru z powrotem. Chętnie przejadę się tą trasą i w tym roku, na pierwszym miejscu jest przecież przyjemność z jazdy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę tak jak porzednio do Matki Boskiej Jasnogórskiej a z tego co wiem to Pan Węgrzyn nie przeniósł jej do Olsztyna, chyba że się mylę.

 

No właśnie, nie byłbym taki pewien, bo jedno z oficjalnych oświadczeń na tej stronie głosi, że "Pani Jasnogórska jedzie z nami, jadą Ojcowie Paulini."

Adam Andryszczyk
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...