Skocz do zawartości

Kupno dobrego kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jaki kask:

- z dobrą aerodynamiką

- z zapięciem mikrolock (żadne podwójne D!)

- z całkowicie wyjmowanym wnętrzem

- w miarę cichy

- w cenie około 1000zł

Nie zależy mi specjalnie na super wentylacji, niskiej wadze, pinlockach, antifogach itd, choć jakby ten kask to miał to byłby dodatkowy plus.

Edytowane przez samolot

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to mając z GT-Airem jedynie doświadczenie teoretyczne, ale wczoraj wziąłem go na testy. Wrażenia bardzo pozytywne i naprawdę świetnie nadaje się na wyprostowaną pozycję na moto. Zdecydowanie na plus poziom wentylacji: wlot szczękowy daje ogromny nawiew ale zamknięcie natychmiast odcina dopływ szumu. Wentylacja czołowa jest również bardzo silna, ale po paru minutach głowa się przyzwyczaja i mało się to odczuwa (mam to w wielu kaskach).

Przy zamkniętych wlotach szybko zrobiło się duszno, wystarczy jednak otworzyć tylny wylot i natychmiast wysysa nadmiar ciepłego, wilgotnego powietrza. Akurat taki wyraźnego działania nie napotkałem w wielu kaskach, które teoretycznie mają regulowany wylot.

Wyciszenie niezłe, choć aerodynamika zachęca do szybszej jazdy (skorupa jest bardzo stabilna na dyńce) i hałas od 140 km/h trochę już wkurza. Dodam jednak, że jeździłem bez wkładów nausznych i bez stoperów.

Jedynie do zapięcia mam pewne ale: microlock jest może i wygodne, ale tylko dla rąk; uwiera mnie w szyję tak samo jak każdy Schuberth. Podwójne D to jest właśnie to, na szczęście można sobie takie zamówić w GT-Air.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy jest taki super hiper mega... zależy jaki łeb masz...

Każda jedna L w Shoeju lata mi na głowie jak przedstarocerkiewny po pewnej instytucji, a każde M gniecie w łeb tak, że w ubiegłym roku, w Poznaniu zerwałem taki z głowy i miałem ochotę pizgnąć nim w glebę... Ogólnie jak dla mnie jest to przereklamowany i 3 razy za drogi szajs :P

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak , ale na podstawie tego ze komus L jest za duzy a M za maly nie mozna twierdzic ze to jest przereklamowany i 3 razy za drogi szajs.Gdyby wszystko pasowalo i wszystko bylo by cacy to wtedy nie byl by to 3 razy za drogi szajs ? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że ja wiem o czym napisałem, a Ty nie wiesz, magia Shoeja zawładnęła umysłem.

Akurat w branży przepracowałem trochę lat, nasprzedawało się tych badziewi dużo i naoglądało i naszkoliło itp, itd. Wiem dlaczego marudzę. Kształt wypełnień w środku jest taki, że M uwierał na skroniach, L była za duża ogólnie i kask latał jak głupi... każdy model. Shark np. leży w miarę na obwodzie, ale w ogóle nie trzyma tyłu czachy i w większości modeli mogę sobie złożoną dłoń wcisnąć pomiędzy kask i czachę - do dupy takie dopasowanie, ponieważ przy glebie kask może zrobić duże kuku.

Dopóki mi się nie zużył jeździłem w badziewiu marki Nuvo - Powerbike swojego czasu usiłował zaszczepić u nas na rynku, ale niestety się nie przyjęło, marka nieznana - kaski drogie i specyficzne. Ale za to 4 rozmiary skorupy w każdym modelu, szyba rewelacja kilkuwarstowa i nie potrzeba żadnych badziewnych pinloków żeby nie parowała, świetnie dopasowana do uszczelki, wyposażona w uchwyty do zrywek... Niestety coś im nie poszło i sprzedali linię dla LS2, a Ci roztrwonili dorobek wypuszczając jakieś badziewia.

Jeden z najlepszych kasków (nie licząc niektórych Marushinków, Bell'ii o dziwo HJC) w jakich miałem okazję pomykać.

Nadal Shoei to przereklamowany szajs...

Edytowane przez rura_sn-n

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...