Skocz do zawartości

wyprawa Rumunia 2012 !


martini1404
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Chciałbym sie dowiedzieć czy były by chętne osoby na wyprawę do Rumunii i powrót przez Mołdawie... Sam powoli juz zaczynam planować trasę przejazdu lecz wszystko jest jeszcze w fazie tworzenia ;/ Termin wyjazdu do ustalenia. Moto jakie posiadam to Yamaha xj 750 seca 82r. dobrze zachowana i bezawaryjna ;) Z mojej strony nie chciał bym zwiedzać miejsc komercyjnych ;)ogólny zarys trasy postaram się zamieścić już niedługo ;) pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z autopsji nie wiem ale ostatnio czytalem relacje kolegi z forum z wyprawy min. przez rumunie na Aprilii RSV to udało mu się przedrzeć ale było sporo narzekania co do jakosci dróg drugorzędnych, natomiast te główne odcinki sa w podobnej jakosci jak u nas ;)

Edytowane przez martini1404
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Rumunii trzy lata temu i stwierdzam, że zarówno drogi pierwszej jak i drugiej klasy są dobre, a wiele dróg było remontowanych. Przejechałem Rumunię wzdłuż i w poprzek i byłem zauroczony tamtejszymi krajobrazami. Jeśli wybiorę się kiedyś jeszcze w dalekie podróże to z pewnością będą to Bałkany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez się będę przymierzał do wyprawy w te rejony,jednakże w moim przypadku Mołdawia odpada.

Planuję zwiedzić Bukareszt i delikatnie poleniuchować w Constanci nad Morzem Czarnym.

Z moich wstępnych obliczeń, już sama waha będzie kosztować ok 1200 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do startu z polski jest to do dogadania bo wiadomo pochodzimy z roznych regionów. z powrotem nie posiadam jeszcze konkretnego pomysłu, jeżeli jest ktoś chętny to liczyłbym na wspólne ustalenia ;)

 

droga po stronie rumunii wyglądała by wstępnie tak:

 

no właśnie, głównym wydatkiem jest niestety waha... wyprawe chciałbym spędzić bardziej intensywnie aczkolwiek odpoczynek nad morzem to rzecz jasna! :) z takich wiekszych atrakcji oprócz zwiedzania starówek i zamków to jeszcze wyprawa w delte dunaju - ponoć świetna sprawa !! :)

 

hmmm co do długości wyprawy to jedynie zależało by od uczestników (dobroci szefa co do urlopu :) )

post-49720-0-03309900-1325705022_thumb.jpg

Edytowane przez martini1404
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oradea to przejście również dla ciężarówek

nie pchał bym się tam

droga może pozostawiać wiele do życzenia, poza tym duży ruch

my wjeżdżaliśmy przez satu mare i potem przez cluj, do transfogarskiej droga wręcz idealna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, wsumie o tym nie pomyślałem ;/ rzeczywiście lepsza droga...

 

ma moze ktoś pomysł nad powrotem? którędy by było ciekawie i niezbyt daleko ;> jest to pierwsza grubsza trasa jaka planuje i nie idzi e to jakos lekko ;/;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oradea to przejście również dla ciężarówek

nie pchał bym się tam

droga może pozostawiać wiele do życzenia, poza tym duży ruch

Droga z w/w mapki jest fragmentami jak po bombardowaniu :icon_mrgreen: (szczegolnie na podjazdach/zjazdach w lesie, przed 'poloninami'). Co do ruchu to ja jechalem tam w niedziele, pusto bylo.

Sama Oradea ma fajne centrum miasta. Jakos tak bardziej mi sie podobalo tutaj, niz w Satu Mare.

I zamiast jechac tak jak na mapce wyzej, mozna albo odbic w lewo i przez gory sie przebijac, albo w ogole objechac te gorki od polnocy.

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...