Skocz do zawartości

CBR 600 f4 2000r. stuki w silniku


Darekz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To w końcu stuka czy grzechocze? Nagraj może własny film i opisz dokładnie właściwymi słowami co, gdzie i jak, bo tak to tylko wróż Maciej może pomóc.

Link do filmika zamieszczony jest w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale w roztargnieniu pomyliłem Cie z sebą, który się pod twój temat podczepiał. Nie mam już też więćej rad dla Ciebie. Ja na tym etapie pewnie bym już sprawdzał drugi raz rzeczy które już wcześniej sprawdzałem, bo ten dzwięk z nagrania kojarzy mi się wyłącznie z rozrządem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez mam f4 i u mnie stukało jak silnik schodził z obrotów po wymianie napinacza temat rozwiązany. Przypadek stukania na zimnym silniku kojarzy mi sie z przegrzanym silnikiem należało by wyciągnąć tłoki i sprawdzić czy nie jest któryś tłok przytarty i co za tym idzie zmniejszyła sie jego średnica i na zimnym silniku stuka jak sie zagrzeje tłok sie rozszerzy i stuki cichną przerabiałem temat juz kilka razy ale w samochodach pojemności 1.4 i 2.5 w motocyklu nie miałem okazji jeszcze tego tematu robić głownie rozrządy i panewki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F3 (bardzo zbliżony silnik o ile nie ten sam) przy przebiegach ...> 60 kkm zauważyłem dziwne, nieregularne stuki w głowicy niezbyt głośne. Luzy były okej, po zdjęciu wałków i uderzaniu palcem w szklanki jak się odpowiednio trafiło ( osiowo) wydobywał się dokładnie taki odgłos. Głowica nie była rozbierana i naprawiana, także nie wiem czy stuki zostałyby wyeliminowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wy macie z tą nagonką na f4i, ciągle komuś coś nie pasuje. Fakt, nie jest to cbr XX ale bez przesady. Nie widze w niej niczego złego. W takim razie jest się dopiero koksem jak ma sie powyżej "lytra"? Kurcze, zmartwiło mnie to... :blush:

76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj wymontowałem napinacz i jak ruszałem tym trzpieniem to miał on luz i wydawał dźwieki podobne do tych, z którymi walczę, poniżej załączam filmik, na którym pokazany jest ten napinacz prosze o opinie czy ten luz jest normalny czy cały napinacz jest do wymiany? Jeśli nie ma być luzu to chyba znalazłem przyczynę. http://www.youtube.com/watch?v=T9go2btfTCk&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...