Skocz do zawartości

Falowanie obrotów


SRZMichał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki przypadek, i nie mogę go rozwiązać w fzr 1000. Motor działa dobrze pali na wszystkie cylindry dobrze się zbiera. Lecz tylko na wolnych falują obroty to znaczy jak jest zimy to gaśnie bo nie ustawię mu wyższych obrotów bo jak się zagrzeje to czasem chodzi normalnie a czasem na chwilkę wejdzie sam na duże obrot. Co to może być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krućce cylinder/gażnik bym obstawiał.

Popsikaj jakimś dezodorantem gażniki i krućce na odpalonym silniku i jeśli zwiększą mu się obroty to znaczy,że zaciąga lewe powietrze

Edytowane przez zikowski

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszą lewe powietrze, to weź cokolwiek łatwopalnego, choćby zwykły dezodorant i spryskaj po kolei układ zasilania - każdy gaźnik oddzielnie - jak się zmienią obroty będziesz wiedział który puszcza :)

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwopalne nie musi być. Sztuczka polega na tym aby ów spray/płyn chwilowo uszczelnił ewentualne uszkodzenia czy wady montażowe. Można do tego stosować WD40, lakier do włosów czy inny Samostart. A że każdy taki spray zawiera łatwopalny gaz to już inna bajka, co byś nie wziął i tak będzie palne. :banghead:

 

Obroty nie zawsze wzrosną. Czasem spadną lub silnik nawet zgaśnie. Zależy co mu dolega. Należy wyszukiwać po prostu jakiejkolwiek zmiany w pracy silnika po psiknięciu czymkolwiek.

 

 

Ja w Harrym zgubiłem kiedyś o-ring śruby składu mieszanki. A że o-ring tylko wysyłkowo mozna kupić i płacić 20zł za przesyłkę takiego małego gadżetu to kombinowałem. Za radą pewnego mądrego mechanika śrubę składu po regulacji zapychałem towotem aby nie łapał lewego powietrza tamtędy. Patent działał za każdym razem. Dziś pod choinką znajdę m.in.zestaw naprawczy gaźnika :icon_mrgreen: to i patent z towotem odjedzie do archiwum.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwopalne nie musi być. Sztuczka polega na tym aby ów spray/płyn chwilowo uszczelnił ewentualne uszkodzenia czy wady montażowe. Można do tego stosować WD40, lakier do włosów czy inny Samostart. A że każdy taki spray zawiera łatwopalny gaz to już inna bajka, co byś nie wziął i tak będzie palne. :banghead:

 

Obroty nie zawsze wzrosną. Czasem spadną lub silnik nawet zgaśnie. Zależy co mu dolega. Należy wyszukiwać po prostu jakiejkolwiek zmiany w pracy silnika po psiknięciu czymkolwiek.

 

 

Ja w Harrym zgubiłem kiedyś o-ring śruby składu mieszanki. A że o-ring tylko wysyłkowo mozna kupić i płacić 20zł za przesyłkę takiego małego gadżetu to kombinowałem. Za radą pewnego mądrego mechanika śrubę składu po regulacji zapychałem towotem aby nie łapał lewego powietrza tamtędy. Patent działał za każdym razem. Dziś pod choinką znajdę m.in.zestaw naprawczy gaźnika :icon_mrgreen: to i patent z towotem odjedzie do archiwum.

 

Qurim weś się za karpia bo takie porady przy wigilii będą się za Tobą ciągnąć cały rok 2012 :icon_biggrin:

 

Jeszcze Ci ktoś uwierzy i użyje pasty do butów lub domestosa a potem będziesz musiał się tłumaczyć.

 

Do sprawdzenia należy używać samostartu i po pryśnięciu obroty na chwilę powinny wzrosnąć.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka pasta czy domestos? Pisałem o szprejach tylko.

 

A karpia już dawno ogarnąłem. Nawet zjadłem kawałek. Teraz wiem dlaczego niektóre nacje uznają karpia za rybę niejadalną. Ma tak podły smak...

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...