Skocz do zawartości

Alkomat,odebranie prawo jazdy


dejwid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa razy, dla pewności czy nie zjadł batonika "Krzyś", albo czy właśnie nie wyrzucił puszki po piwie i dopiero będzie porządnie powyżej normy :)

Analogiczna sytuacja, stoisz od pół godziny w kilometrowym korku, a przy okazji policjant idzie sobie wzdłuż z "AlkoBełtem" i każdy dmucha. Wydmuchujesz coś, biorą Cię do radiowozu i tam osiągasz wynik 0,18, a po kwadransie 0,15 (dawki w promilach). Obydwaj wiecie, że sterczysz tutaj od pół godziny (wtedy siedząc za kierownicą miałeś 0,29), ale uprawnień nie zabierze, bo nie ma ku temu podstaw.

 

Mnie natomiast zastanawia sytuacja, gdy np. piję połowę małego piwka typu "Żywiec 1,5%" i od razu łapie mnie Policja. Dmucham za pierwszym razem 0,05, za drugim 0,13. Biorą mnie na komendę, a tam wydmuchuję tyle samo lub mniej. Nikt mi nic nie zabierze bo dawki nie przekroczyłem, na przeprosiny nie mam co liczyć, ale jednak co czas stracony to moje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie lepiej pojeździć przez zimę tramwajem?

 

Ja uważam że nie, bo nic fajnego mieć odpowiednią adnotację w aktach... Chłopak jest młody, może mieć przez to problemy...

 

Koleżka w pierwszym poście tak to opisał-[ wyszło iż może jechać] pomimo tego kwity do szuflady!!! nie rozumiem.

 

Już pisano o tym na początku. Jak wydmuchasz w pierwszym badaniu że jesteś pijany to już masz po prawku i NIE WŻNE ILE BĘDZIE W DRUGIM BADANIU. Nawet jak będzie w drugim 0, to Ci zabierają PJ i do sądu. Tak po prostu jest :/

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek nie potępiam, niech się kłóci, ale weź pod uwagę, że w takiej sytuacji bierze udział w sprawie sądowej, która w przypadku przegranej (dajmy na to 50% szansy) narobi mu kosztów i będzie wisiała w jego aktach. A za takie wykroczenie zabiorą mu PJ na pół roku, po czym poprostu oddadzą. Nie lepiej pojeździć przez zimę tramwajem?

 

Mylisz się. Przypadek z życia wzięty.

Kumpel + rower + 0.38.

 

Zatrzymali go jakoś w czerwcu(dopiero robił PJ), formalności itd(nie wiem i nie pamietam dokładnie) zanim sąd orzekł kare mineło jakieś pół roku(w tym czasie zdał i o dziwo miał PJ) . Dopiero od początku grudnia mu leci "kara".0.5 roku.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie urządzenia jakimi w chwili obecnej dysponuje policja wyrażają stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu w mg/l. Jeśli dmuchnął 0,21 mg/l to w promilach będzie ok 0.43, tak więc mocne wykroczenie kierowania w stanie po użyciu alkoholu. Niech się ciwszy, że nie dmuchnął 0,25 mg/ lub więcej bo wtedy już by figurował w KRS jako karany. Zasada jest prosta jak piłeś nie jedź, bo jazda typu może już mogę a może jeszcze nie to proszenie się o kłopoty

jazda motocyklem to najprzyjemniejsze co można robić w ubraniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała dyskusja o kant dupy. Pijesz, nie wsiadaj za kierownicę. Wiesz że będziesz musiał jechać - nie pij. A jak już to robisz, to nie płacz, że zabierają prawko. Dopuszczalna norma powinna być 0,0 i nie było by problemu.

 

Następnym razem, jeśli kolega jest pewien, że nie był pijany/pod wpływem/ wypił tylko troszkę (niepotrzebne skreślić) niech jedzie na badanie krwi po pierwszym dmuchaniu. Nie będzie probelmu z błędem pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała dyskusja o kant dupy. Pijesz, nie wsiadaj za kierownicę. Wiesz że będziesz musiał jechać - nie pij. A jak już to robisz, to nie płacz, że zabierają prawko. Dopuszczalna norma powinna być 0,0 i nie było by problemu.

 

Następnym razem, jeśli kolega jest pewien, że nie był pijany/pod wpływem/ wypił tylko troszkę (niepotrzebne skreślić) niech jedzie na badanie krwi po pierwszym dmuchaniu. Nie będzie probelmu z błędem pomiaru.

 

Święte słowa...albo kierownica albo szklanka. Nikt go nie zmuszał, sam wybrał więc niech teraz rozwiązuje problem, który stworzył.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak jest młody, może mieć przez to problemy...

To jest człowiek, który ma pecha ;D 18 stycznia pierwsza rozprawa za spowodowanie kolizji drogowej do której żadna ze stron się nie poczuwa..

Kobieta bardzo mieszała z zeznaniach, prosiła napotkanych gapiów by mówili na jej korzyść..

Policja była bardziej za kolegą, był bardziej wiarygodniejszy.

 

http://www.mmsilesia.pl/390852/2011/10/22/chorzowska-kolizja-dwoch-samochodow?category=modo

Edytowane przez dejwid

'Opinia jest jak dziura w dupie, każdy ma swoją'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest człowiek, który ma pecha ;D 18 stycznia pierwsza rozprawa za spowodowanie kolizji drogowej do której żadna ze stron się nie poczuwa..

Kobieta bardzo mieszała z zeznaniach, prosiła napotkanych gapiów by mówili na jej korzyść..

Policja była bardziej za kolegą, był bardziej wiarygodniejszy.

 

http://www.mmsilesia.pl/390852/2011/10/22/chorzowska-kolizja-dwoch-samochodow?category=modo

 

Jak "bardziej" to "wiarygodny", jak już koniecznie "wiarygodniejszy", to bez "bardziej".

 

To już mamy jasne ;) to wytłumacz jeszcze, jaki to ma związek? Serio nie czepiam się, tylko jakoś nie mogę tedo powiązać z cytowanym fragmentem. Właściwie to z niczym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygoda z autopsji...mało wypił ale wykazało,wiec jeśli pijesz to nawet następnego dnia zastanów się czy siadać za kierownice!!!

 

W zeszłym roku brat był zatrzymany z rana do kontroli - czuł się bardzo dobrze...pierwsze dmuchanie 0,25 , drugie po 15min 0,18. Po ok.30min zbadano krew - wykazało 0,0. Sprawa trafiła do sądu. Werdykt - zatrzymanie PJ na pół roku. Po miesiącu złożył odwołanie które zostało uznane - ale łącznie dwa z hakiem miesięcy bez dokumentu...

 

Naprawdę nie warto ryzykować!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe pił by nic.. nie było by problemu i taka jest prawda jeśli wsiadasz za kółko po spożyciu lub " wczorajszy" to trzeba liczyć się z konsekwencjami. Jak teraz coś odwali to się nauczy i wyjdzie mu to na dobre.

 

Ja musiałem 2 wypadki przeżyć aby się nauczyć kilku spraw o jeżdzie. Teraz się z tego ciesze bo jakbym tak jeżdził na motocyklu to juz dawno by mnie nie było.

 

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczalna norma to 0,19 jak jest 0.20 to już przekroczone.

Zgadza się.

 

Właśnie kolega dzwonił, iż dostał prawo jazdy poleconym wraz z uzasadniemiem, że 2 pomiar był negatywny i bez prawnie policjant zatrzymał prawko.

 

ps. Wczoraj właśnie ogladałem coś w stylu drogówki, uwaga pirat czy coś i też mówili

1) pierwsze dmuchanie wykazało czeka sie 10 min.

2) drugie dmuchanie nie wykazało można jechać :mellow:

'Opinia jest jak dziura w dupie, każdy ma swoją'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kolega dzwonił, iż dostał prawo jazdy poleconym wraz z uzasadniemiem, że 2 pomiar był negatywny i bez prawnie policjant zatrzymał prawko.

 

Iteraz wziolbym dobrego adwokata i zaskarzyl nadgorliwego pana policjanta o straty moralne oraz wszelkiego rodzaju .....

 

ale o tym powie juz adwokat.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...