Skocz do zawartości

Silniki diesla już nie opłacalne?


murgal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie ostatnio "diabeł"(KS tez miał w tym swoj udział) podkusił na eko drajwing i pojawił się problem z filtrem DPF.Nigdy a jezdze juz pare lat nic takiego się nie działo, no ale fakt faktem niunia dostawała w palnik.

Wniosek nasuwa sie tylko jeden ,trzeba za.........ć i wszystko bedzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wszystkim , mulenie auta czy moto nie powoduje oszczednosci.

 

Oj tam pierdolita.

Ja od lutego tego roku zrobilem autkiem ... 800 km z predkosciami 50-80km/h :icon_mrgreen:

Spalanie minimalne, zero jakis innych dodatkowych kosztow .... dla mnie zajebiscie ekonomiczne auto :icon_razz:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie dusisz go na 1000 obr i 5 biegu :)

 

No nie, bez przesady :biggrin:

1500 i 5 bieg ....

No i czasami trzeba mu dac w pizde tak do 5000 aby turbinka zaskoczyla i troszke popracowala.

 

Fiu, fiu... 800 km w cztery miesiące...

 

Ano tak wyszlo ....

Auta uzywam aby do starszych na Kabaty dojechac a tak to metro lub z buta :biggrin:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 na V to standard. Czesto zdarza się też ruszać z dwójki. Bez gazu. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po takich przebiegach to na pewno... Ja robie po 3-4 tys km miesięcznie i żadnych awarii, a biorąc pod uwage mój roczny przebieg, to nowego TSI albo innego TFSI itd itp musiałbym zmieniać po 2 latach na nowego.

 

 

Pozdrawiam, 16 letnia 3.2 benzyna 490 000 km ;)

 

_____________

 

 

diesel jest fajny poki swiezy albo prymitywny...ojciec w swoje bumie 2.5d e39 robil ostatnio jeden pompowtrysk i jeden regulowal - skasowali jakos 3 tys zl z wymiana filtrow a pomyslec ze jest tam 6 takich pompowtryskow .... Fakt ze jezdzi sie tym cudownie i sinik naprawde ciagnie zajebiscie ,,ale jak cos trzeba zrobic to masakra......spalanie calkiem zacne ok 7 przy deptaniu z obciazeniem a jest to kombi wiec troszke budy jest do ciagniecia.

Kupiłby 4 litry w benzynie i nie miałby tego problemu.

 

______________

 

5.7 HEMI piękne silniki z systemem odłączania cylindrów, jeżeli nie używamy pełnej mocy.

Spalanie trasa JEEP Grand Cherokee 12litrów :)

 

W220 5.0 (306KM) z tym samym systemem 8.5 litra i 14 miasto.

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 na V to standard. Czesto zdarza się też ruszać z dwójki. Bez gazu. [/color] :biggrin: ]

\

wielki wyczyn moje tico też ruszy z 2 biegu bez gazu :D

 

ruszając z 2 zarzynasz sprzęgło i tracisz na dynamice ruszania i nic pozatym.....chyba że jest zima jest bardzo ślisko to jeszcze ma jakiś sens ale normalnie to nie wiem.......ruszaj odrazu z 5 będzie mniej zmiany biegów :D ??

 

ja moim jak się bardzo uprę to ruszę z 3 -kiedyś praktycznie świeżo po odebraniu plastiku zostawiłem je na wbitej 3 na parkingu no i zapalam na sprzęgle spojrzałem bieg jest no to ruszam a tu buuuuuuu sprzęgło dociskam więcej gazu buuuuuu mówie co jest k***a ręczny się zaciął czy coś no ale na siłe ruszyłem (powolutku sprzęgło i dużo gazu ) no ale jedzie trzęsie się buczy zero reakcji na gaz ale jedzie :D w końcu wcisłem sprzęgło łapię za lewarek a to 3 bieg był :D )

według wykresówki z książki na 3 biegu przy 10km/h ma 500obr/min -nie wiem jakim cudem go nie zadusiłem :D

 

jak wszystkim , mulenie auta czy moto nie powoduje oszczednosci.

 

ciekawa teoria :D ja w tico trzymam się 2 tys obr , pedał gazu w zasadzie muskam, zrobiłem 5 tys km od października zeszłego roku i nie mam problemów z niczym -zero zużycia oleju, nie zauważyłem żeby jakoś tam słabł czy coś....

 

ogólnie pali (po naprawie termostatu i zrobieniu porządku z wyciekami paliwa ) 4.8-5.2l/100km w cyklu mieszanym 50/50 (tankowanie co 400-500km pełny bak) latam ze zdrowym rozsądkiem -nie jakiś totalnie hardcorowy ecodriving bo czasem się coś odklei to przeciągnie do 70km/h na 2 to trochę popiszczę kapciami ale generalnie trasa 70-90km/h dużo wykorzystuje hamowanie silnikiem( jak widze czerwone daleko i wiem że szybko się nie zmieni to redukuję biegi i hamuje silnikiem-oszczędzam hamulce i paliwo bo hamując silnikiem mniej pali niż na wolnych obrotach -gaźnik ma układ hamowania silnikiem..........oczywiście hamowanie silnikiem w granicach zdrowego rozsądku nie że przy 80 redukuje do 2 i puszczam sprzęgło bo by mi chyba skrzynie wyrwało :D ) no i w mieście raczej nie pałuje od świateł do świateł -czasem się tylko coś odklei :D

 

ecodriving to też zresztą nie jest takie mega mulenie-gdzieś czytałem że w ecodrivingu np trzeba możliwe szybko osiągnąc prędkośc z jaką chce się jechać wtedy zużycie paliwa jest niższe niż np trzymanie pedału gazu wciśniętego w 1/20 i długie czekanie aż auto ,,rozbuja'' się do 70km/h żeby wpiąc 5 bieg -ja na początku tak jeździłem pedał ledwie wciśniety i kilometry lecą i lecą zanim pokaże się 70 i zapne 5 :D teraz staram się wciśnąc gaz może nie na max ale do połowy ,,bujnąc się '' szybko do 70 i zapiąc 5 i znowu pedał ledwie wciśnięty i sobie jadę te 70-80 ...

 

 

moto to co innego :D chociaż miałeś xr 600 -jak jak nią wracam zjebutany, upodlony z żwirowni to jadę jak tico i wcale nie grymasi, mniej oleju bierz niż przy pałowaniu nawet :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mulenie a jazda spokojna to inne jazdy :)

 

mulenie to wtedy kiedy silnikiem szarpie :) - a czesto dodanie nieco gazu i wkrecanie na wyzsze obroty nie powoduje wiekszego zuzycia paliwa lub powoduje nieznacznie wieksze zuzycie , sprawdzalem to na roznych autach i moto.Poza tym jestes wyznawca teorii spiskowej ze silnik czasem trzeba przedmuchac i dac mu w pi..de .

 

 

 

 

Kupiłby 4 litry w benzynie i nie miałby tego problemu.

 

 

 

mial passata b4 vr6 2.8 automat to marudzil ze srednia okolo 14 i ze za duzo :)

 

a z drugiej strony z wtryskami ma spokoj na kolejne kilka lat oszczednej jazdy ( teraz pali jeszcze mniej niz przed zrobieniem wtryskow)

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wy się chwalicie ja potrafię ruszyć z 5 i 6 biegu, wielokrotnie testowane. Kwestia dobrego wyczucia sprzęgła i bardzo wolnego jego zwalniania. Jak na razie sprawdzałem w ramach testu cbr 600, cbr 900, kawe er6 i hyundai accent ale podejrzewam, że da się prawie wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wy się chwalicie ja potrafię ruszyć z 5 i 6 biegu, wielokrotnie testowane. Kwestia dobrego wyczucia sprzęgła i bardzo wolnego jego zwalniania. Jak na razie sprawdzałem w ramach testu cbr 600, cbr 900, kawe er6 i hyundai accent ale podejrzewam, że da się prawie wszystkim.

 

qurim rzucił wyzwanie w jaraniu sprzęgła :D teraz to ty rzuciłeś wyzwanie musze spróbować z 5biegu tikaczem :D :D :D :D

 

Poza tym jestes wyznawca teorii spiskowej ze silnik czasem trzeba przedmuchac i dac mu w pi..de .

 

dla starego gaźnikowca chyba ziarno prawdy w tym jest ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...