Skocz do zawartości

Buty DAYTONA


Rekomendowane odpowiedzi

rozmiarówka jest różna w różnych firmach. akurat jeśli chodzi o daytonę, to zamawiając przez net (bo oczywiście w tym kraju nie było ANI JEDNEJ pary do przymiarki) buty mieliśmy lekkie obawy - okazały się bezpodstawne, rozmiarówka jest idealna. jeśli ktoś musiał zamawiać różniące się od "codziennych", to IMHO te codzienne mają zwichrowaną numerację

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butów Daytona w RP do przymiarki jest multum, w samym tylko Krakowie znalazłem 2 sklepy (chyba z Wieliczki nie masz daleko do Krakowa???), a w innych miastach kolejne (blisko granicy z RP w Niemczech masz je wielu sklepach - tylko przymierzać). Nie wszystkie buty tej firmy są tej samej wysokości i grubości. Urban GTX są wg producenta z najgrubszej skóry, z Gore Texem oraz innymi wkładami oraz blachami stalowymi, co daje butom niespotykaną grubość ścian bocznych. Ponadto nie posiadają zamka (suwaka) z boku, są wysokie (ponad 32 cm), ważą kilka kilogramów. To spowodowało, iż mimo mego od wielu lat rozmiaru 45, musiałem wymienić na 46, najzwyczajniej w świecie nie mogłem wsunąć w nie nogi. A poza tym płacąc za buty kilkaset Euro, chciałbyś z pewnością kolego Jeszua, by były wygodne, pozdro Adolf

Edytowane przez Adolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butów Daytona w RP do przymiarki jest multum, w samym tylko Krakowie znalazłem 2 sklepy (chyba z Wieliczki nie masz daleko do Krakowa???), (...)

 

jeśli to była odpowiedź na moje zastrzeżenia, to dodam, że sprawa dotyczyła butów damskich, i miała miejsce ze 3 lata temu. od tamtej pory nie miałem konieczności sprawdzania, ale podówczas żaden sklep nie miał do przymiarki

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Również jeżdżę w daytonach, konkretnie w takich:

daytona2.jpg

 

i jestem mega zadowolona. Butki nie przemakają i są bardzo wygodne. Jedyne co im dolega to niestety na tych kolorkach bardzo widać ich "wiek",

jakiekolwiek zabrudzenia ciężko jest z nich usunąć a biały nie przypomina już tak białego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale nie mają zamka z boku i trzeba sie męczyc wsadzając go na noge.Jakie są wasze odczucia w tym względzie?

 

Które nie mają zamka? Moje mają i to po obydwu stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Bikerzy, no właśnie Daytona Urban GTX trzeba z wielką siłą wciskać na nogi (identycznie jak Kowbojki), nie mają żadnych zamków / suwaków, ale są kultowe i rewelacyjne. To właśnie ja rozpocząłem ten post, a wielu Kolegów próbowało mnie przekonać, iż jeżeli na co dzień noszę nr 45, to taki mam kupić na moto. I kupiłem i jak napisałem powyżej wymieniłem na rozmiar 46 i WCISKAM ciężko, ale wchodzą na nogę. 45 nie było szans, bym "wepchnął" nogę chociaż z 10 cm. A Ty Ciemka masz super czerwone Daytony, to jest to i tak trzymać. Słyszałem, że istnieją specjalne farby / lakiery do odnawiania pierwotnych kolorów obuwia, ale wątpię, czy są w RP, a może jednak?!? Ja mam czarne i tym samym zero kłopotów. Moje zresztą ważą jak sadzę 3 razy więcej od Twoich, ale na damskie "nóżki - stópki" powinny być oczywiście lżejsze. Pozdro dla wszystkich, Adolf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Bikerzy, no właśnie Daytona Urban GTX trzeba z wielką siłą wciskać na nogi (identycznie jak Kowbojki), nie mają żadnych zamków / suwaków, ale są kultowe i rewelacyjne. To właśnie ja rozpocząłem ten post, a wielu Kolegów próbowało mnie przekonać, iż jeżeli na co dzień noszę nr 45, to taki mam kupić na moto. I kupiłem i jak napisałem powyżej wymieniłem na rozmiar 46 i WCISKAM ciężko, ale wchodzą na nogę. 45 nie było szans, bym "wepchnął" nogę chociaż z 10 cm. , Adolf

I tu jest największy ból jakby miały boczny zamek byłyby bardziej funkcjonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek ST

Halo Bikerzy, no właśnie Daytona Urban GTX trzeba z wielką siłą wciskać na nogi (identycznie jak Kowbojki), nie mają żadnych zamków / suwaków, ale są kultowe i rewelacyjne. To właśnie ja rozpocząłem ten post, a wielu Kolegów próbowało mnie przekonać, iż jeżeli na co dzień noszę nr 45, to taki mam kupić na moto. I kupiłem i jak napisałem powyżej wymieniłem na rozmiar 46 i WCISKAM ciężko, ale wchodzą na nogę. 45 nie było szans, bym "wepchnął" nogę chociaż z 10 cm. A Ty Ciemka masz super czerwone Daytony, to jest to i tak trzymać. Słyszałem, że istnieją specjalne farby / lakiery do odnawiania pierwotnych kolorów obuwia, ale wątpię, czy są w RP, a może jednak?!? Ja mam czarne i tym samym zero kłopotów. Moje zresztą ważą jak sadzę 3 razy więcej od Twoich, ale na damskie "nóżki - stópki" powinny być oczywiście lżejsze. Pozdro dla wszystkich, Adolf

 

Witam :)

Jezeli chodzi o farbe na skore (Leder) to dobrze Slyszales :wink:

 

http://www.ebay.de/i...#ht_3354wt_1139

 

Pozdro.

Edytowane przez Gienek ST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...