Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

... spoko ... to ja sobie na spinkę założę ... skoro wystarczy (postaram sie założyć dobrze ) ... ściąganie wahacza poćwiczę kiedy indziej bo łańcuch już kupiłem rozpięty ... i tylko kwestię zakuć czy zapiąć chciałem rozważyć ... dzięki za pomoc :biggrin:

Edytowane przez kriss.g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również w sprzetach na łańcuch - przy wymianie preferuje nie rozkuwanie oryginalnego łańcucha i nitowanie - nie maja do tego jeszcze odpowiednich narzędzi specjalistycznych tylko dwa młotki:)

a zdjecie wachacza i przełożenie zakutego łańcucha - Tak jak Rafał napisał pzry okazji odrazu sparawdzi sie miejsca - rzeczy na które napewno pzrez długi czas sie nie zwracało uwagi i tutaj moze przy tej operacji wyjśc cos co powinnismy naprawic - wymienić - np. łozysko wachacza.amortyzator, sprężyna itd.

 

Jeśli chodzi o oponki tańsze - nowe to zajrzyjcie tutaj: http://www.yamahaxj.pl/forum/viewtopic.php...highlight=opony jest to specjalna oferta upustów dla uzytkoników Forum/Wortalu XJ i w ten sposób mozna wiele zaoszczędzic . Firma pewna i sprawdzona - takze osobiscie przezemnie.

 

 

pozdro

haryb ;)

www.haryb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi oponkami wiadomo jak jest , ale wydaje mi sie ze poslugujac sie rozumem mozna wyrwac dobra gume w rozsadnej cenie , oczywiscie uzywke.

 

A oto przyklad z zycie.

Zakupilem nowka oponki do XJ6D p/t zaplacilem normalnie ok300zl za sztyke.

Oponki okazaly sie super na cieplym asfalcie a na deszczu .. lodowiski.

Przed tym i po tym kupuje uzywane i , mimo tego czuje sie duzo nbardziej komfortowo.

Oczywiscie temat rzeka.

 

A jak ktos kupuje uzywki za 50zl z DOT 98 i potem pierniczy ze uzuwki to szmaty , to niech sie epierdyknie w ten czereb a potem glosi wiare GTW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwale sie , wczoraj wymienialem olej w przednich lagach, bo niestety przesadzilem z gestoscia oleju i latalo sie jak na desce. Przy okazji wprowadzilem male modyfikacje. Pierwsza sprawa, zalozylem o 1 cm dluzsze rurki pod korki, daje to wieksze napiecie wstepne sprezyn. Ja dopasowalem stalowe rurki od starego odkurzacza, (rurki z PCV,od kanalizacji sie nie nadaja, plastik w polaczeniu z olejem mieknie).

Druga sprawa, centralnie w korkach wywiercilem otwor i nagwintowalem go na M-5. Teraz aby wymienic olej, (zmodyfikowac twardosc) wystarczy ze na dole odkrece srubki spustowe, i wlacnie te w korkach. Po wypompowaniu oleju ( i zakreceniu dolnych spustowych) mozna juz duza strzykawka napelnic lagi. Wszystko to trwa moze z 20 min, a nie trzeba sie meczyc ze sprezynami i odpada ryzyko uszkodzenia delikatnego gwintu w lagach. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepij kasę! :rolleyes: :wink: ;)

 

A tak na powaznie to luzik miałeś ze sprzedażą.

 

Pisałeś coś kiedyś o enduro..

Szukaj jakiegoś fajnego sprzęta.

Bez moto chyba nie chcesz zostać....??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam mały problem. Od razu mówie ze kiedyś cały wątek czytałem i zdaje sie była o tym dyskusja ale nie mam siły zeby brnąć przez to samo drugi raz. Chodzi mi o dysze w Diversionkach z Niemiec blokowanych do 24kW, rocznik `93. Były zakładane w nich jakieś mniejsze czy nie?

 

dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sezon rozpoczety.

zawiecha poprawiona +8

hamulce bdb (+9) (brak stalowego oplotu)

no i wkoncu sa kuferki.

http://www.bikepics.com/pictures/832841

http://www.bikepics.com/members/Bronx/98xj900

 

fajnie wyglada motorek z kuframi, duzo Cie kosztowaly jak nie tajemnica?

 

Jakiej firmy jest topcase?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...