Skocz do zawartości

początkujący motocyklista, jak ocenić stan opon?


Rekomendowane odpowiedzi

Mogę polecić Michelin Pilot Sport ze względu na dobrą przyczepność oraz świetną cenę. Jako ciekawostkę powiem że nagrzewają się szybciej niż Pilot Power oraz osiągają wyższą temp., sprawdziłem doświadczanie. Wada jest taka że dosyć szybko się kończą, ale przy moich mini przebiegach 5-6 tys. rocznie starczają spokojnie na 2 sezony, a po trzech i tak bym wymienił na nowe ze względu na ich wiek :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Wszystkie battlaxy to g****, nawet te niby sportowe mieszanki.

Dlatego nie czaję polityki Bridgestone. Robią gumy dla MotoGP, a na rynek dostarczają opony, które mają tak słabą opinię.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie czaję polityki Bridgestone. Robią gumy dla MotoGP, a na rynek dostarczają opony, które mają tak słabą opinię.

 

 

Swego czasu w DDR'ach uparil sie, ze wyprodukuja chip o podobnych lub lepszych parametrach niz te dalekowschodnie czy zachodnie, naklad srodkow finansowych byl kolosalny a wynik osiagniety - mierny.

 

To, ze cos w Moto GP funkcjonuje, nie znaczy, ze bedzie funkcjonowac w realu. Inni potrafia, a inni nie !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu w DDR'ach uparil sie, ze wyprodukuja chip o podobnych lub lepszych parametrach niz te dalekowschodnie czy zachodnie, naklad srodkow finansowych byl kolosalny a wynik osiagniety - mierny.

 

To, ze cos w Moto GP funkcjonuje, nie znaczy, ze bedzie funkcjonowac w realu. Inni potrafia, a inni nie !

 

:crossy:

Ale dostawca opon dla WSBK, czyli Pirelli, daje sobie w tym przypadku świetnie radę, w odniesieniu do Bridgestone.

Edytowane przez MSI

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dostawca opon dla WSBK, czyli Pirelli, daje sobie w tym przypadku świetnie radę, w odniesieniu do Bridgestone.

 

Do dzisiaj zastanawiam sie, dlaczego BT ktory moim zdaniem nie najlepiej radzi sobie z motocyklowymi oponami ( w przeciwienstwem do Michelin'a czy innych firm ) robi takie " zajefajne " gumy do Moto GP. Pytanie czy w czasie gdy koncept Stoner / Ducati byl taki dobry dzieki oponom BT i czy bylby rownie dobry ma Michelinach czy nawet bylby lepszy ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ostatnio latałem na Pirelli Diablo Strada i jeśli miałbym komuś polecić gumy, to chyba te właśnie. Wiadomo że raczej nie nadają się na tor, ale w codziennym użytkowaniu nie było z nimi żadnych problemów. No i ciężko je "zjechać" przy normalnej jeździe. Więc jeśli chodzi o przełożenie ceny do ilości nawiniętych kilometrów to jak dla mnie są spoko.

 

ps: bardziej sportowe gumy może i są fajniejsze w sytuacji śmigania po torze, ale widok zjechanej opony po powrocie z wylotu na jakieś 2000 km może szybko sprowadzić na ziemię. I tu Diablo Strada punktuje...

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Przymierzam się do zakupu Pirelli Diablo Strada na tył na miejsce dojeżdżonej Dunlop D207E - miejscami łapie TWI, łatana i zaczęła latać na boki.

Z przodu zostawiam D207E z 2,5mm bierznika. Opony po 13,5 tyś km. (w deszczu sprawowały się świetnie!)

Czy te opony nie będą się gryzły?

Czy te 2,5mm na przodzie to już nie za mało? Wytrzyma przyszły sezon?

Często zdaża mi się jeździć w deszczu - jak poradzą sobie Strady?

Moja jazda to dynamiczna turystyka + czasami dzikowanie po winklach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża szansa że będą.

Inna guma, inny profil opony ...

Miałem kiedyś z przodu Dunlopa d20coś tam, z tyłu Bridgestone BT20. Boleśnie przekonałem się że nie był to dobry zestaw.

W dobrych warunkach TO jakoś działało, po deszczu, na gorszej drodze do d** a nawet gorzej, kosztowało mnie to wyjebką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...