Skocz do zawartości

Silnik z Junaka + części - weryfikacja


bahama
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

 

w dniu wczorajszym przywiozlem silnik z Junaka od dziadka .. nie jestem do końca pewien który to rocznik, dziadek mial dwa Junaki (zakupione jako nowe), po przebiegu ponad 4tys km pierwszy ulegl uszkodzeniu, (drugi zostal pózniej sprzedany) zostal sam silnik reszta z tego co mówi dziadek poszla na zlom. Dziadek sobie wymyslil ze zrobi z niego silnik stacjonarny (nie wiem czemu mialo to slużyć) stad na zdjeciach widac przerobiona dźwignie zmiany biegów, dźwignie rozruchu oraz "stworzony" stelaż na którym silnik zostal osadzony. Pomysl jednak umarl i silnik zapadl w sen na ponad 40lat. Częściowo go oczyścilem wymienilem świecę, zalalem gaznik świeżym paliwem, wymienilem olej i wziolem się za odpalanie. Silnik zagadal za drugim kopnięciem :) Silnik podobno nie byl nigdy rozpolawiany i jest w 100% z jednego "kawalka", przy cylindrze znalazlem na karterach wybite numerki 130 (poza tym że oznacza to ze kartery są z jednego kompletu... czy liczby te jeszcze coś oznaczają?).

 

 

Podaję link na którym można podejrzeć silnik oraz części które dostalem : http://bikepics.com/members/bahama/64m10/default.asp?i=2299125&s=0

 

widać tam iskrownik który podobno nigdy nie byl używany dwa cylindry również "podobno" nowe (można to jakoś zweryfikować ? sprawdzalem tuleje sa przyrdzewiale ale nie ma żadnych śladów pracy tloka, progu również nie ma) glowice i jeszcze parę innych gratów, wiele części jest nowych z tym że leżaly wiele lat i wyglądają jak wyglądają. Da się z tych części jeszcze cokolwiek wykorzystać czy raczej zlom ?

 

z góry dziękuję za wszelakie odpowiedzi !

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj numer silnika to określimy rocznik, ale już widzę że na pewno powyżej 13000.

numer 130 to tylko numer montażowy, nie oznacza nic więcej,

iskrownik jeśli nie był używany to teraz nadaje sie tylko do regeneracji bo na pewno rozmagnesował się wirnik, jeśli wnętrza cylindrów da się oczyścić przez pocieranie palcem lub szmatą z rozpuszczalnikiem to super jeśli nie to ratuje je tylko szlif.

ze wszystkiego da się coś zrobić, zależy tylko jakim kosztem, więc nie złom. Jeśli miałbyś coś wyrzucać to ja chętnie to przygarnę.

chcesz może sprzedać ten silnik?

 

odczytałem numer, wczesny 1961, 100 egzemplarzy po wprowadzeniu obudowanej zębatki zdawczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem bardziej z ciekawości, sam mam 2 silniki luzem, a trzeci kupiłbym tylko po okazyjnej cenie

silniki do junkersa chodza po okolo 600zl ale na bazarze nawet 1000 zl krzycza ale malo kto kupuje za taka kwote chyba ze ma kase na wydanie:) heh...jednak jak sie nie znasz dobrze na mechanice to stracisz nerwy z pojazdem typu junak:))) ale taki ich urok i za to sie je lubi hehehe

jak chcesz sprzedac to na allegrinoo wszystko co masz za normalna kase i zejdzie:)))

Edytowane przez Dawid1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, pogrzebać fajna sprawa. W sumie to połowa z radochy posiadania motocykla. Pogrzebać, pojeździć...

 

 

Ja nawet chętnie bym przytulił ten silnik od kolegi, bo kompletuję Jana po trochu. Zależy ile by zaśpiewał za niego, oczywiście z forumową zniżką. :icon_mrgreen: No chyba że ktoś chciałby przytulić Komara 230 w zamian za taki silnik. :rolleyes:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to pewna przyjemność i z tym się zgodzę ale ostatnio czasu brakuje. Ja myślałem kupć też janka do remontu jakiegoś , ale przeszło mi na szczęście narazie :icon_biggrin:

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...