Skocz do zawartości

Podatek PCC3


Pit3r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje porady w sprawie podatku PCC3

Otóż moto kupiłem jakoś pod koniec września, przerejestrowalem już na siebie ale podatku nie oplacilem do tej pory. Przypomniało mi się dopiero teraz o tym wiec poszukalem co nie co w internecie ale co inny post na jakimś forum to inna opinia. Czy może ktoś mi w związku z tym powiedzieć czy US się upomni o ten podatek czy może lepiej jak sam bym się zgłosił i zapłacił w porę? Albo może nie przejmować się sprawa i czekać aż oni sobie przypomną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź się do właściwego dla siebie US, dokonaj zapłaty i załącz od razu pismo (może być pisane odręcznie) skierowane do dyrektora US. W treści opisz kiedy nabyłeś pojazd oraz okoliczności które uniemożliwiły Ci wcześniejsze uiszczenie PCC3 - w skrócie, lanie wody. Tylko tak z umiarem ;)

Zawrzyj również prośbę o jednorazowe "nie karanie za zapłatę podatku w terminie innym niż wymagany". Możesz to poprzeć swoją nieświadomością procedur, młodym wiekiem, pierwszą transakcją tego typu.

 

Po tym jak babka w Us uświadomiła mnie, że kara może wynieść >1000zł (rejestrowałem w październiku - zakupiłem w czerwcu), pisemko pomogło i mam temat z bani :)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie to takie czy kupiłeś motocykl na podstawie umowy kupna-sprzedaży czy na fakturę.

W przypadku zakupu na umowe k-s musisz zapłacić podatek w wysokości 2% od umowy cywilno-prawnej.

W przypadku faktury podatku nie płacisz.

 

Jeśli zakup moto był na umowę k-s to nie wiem jak udało ci się go zarejestrować. Urzędy komunikacji w takim przypadku wymagają potwierdzenia z US o uiszczeniu podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędy komunikacji w takim przypadku wymagają potwierdzenia z US o uiszczeniu podatku.

 

Bzdura, tylko niektóre i to zdaję się bezprawnie. Poza tym liczy się termin złożenia deklaracji a nie zapłaty podatku. Jeśli nie złożyłeś w terminie to dostaniesz karę w okolicach 300zł. Lecz da się jej uniknąć stosując czynny żal, poczytaj o nim w googlach. I lepiej nie czekaj aż sobie przypomną bo mogą być większe kłopoty i pieniądze do zapłaty.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie to takie czy kupiłeś motocykl na podstawie umowy kupna-sprzedaży czy na fakturę.

W przypadku zakupu na umowe k-s musisz zapłacić podatek w wysokości 2% od umowy cywilno-prawnej.

W przypadku faktury podatku nie płacisz.

 

Jeśli zakup moto był na umowę k-s to nie wiem jak udało ci się go zarejestrować. Urzędy komunikacji w takim przypadku wymagają potwierdzenia z US o uiszczeniu podatku.

 

Motocykl od osoby prywatnej, spisana umowa kupna sprzedaży. Przy rejestracji babka nie wymagala ode mnie potwierdzenia. Tak samo było z poprzednim rejestrowanym moto.

 

Ps. Do jakiej maksymalnie kwoty może być kara za nie opłacenie w terminie tego podatku i jak się to wylicza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędy komunikacji w takim przypadku wymagają potwierdzenia z US o uiszczeniu podatku.

 

odemnie też nigdy nie wymagają :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdą , przyjdą , jak sam nie przyjdziesz to za 5 lat . A wtedy ci odsetki jeszcze dojebią .Jak baba w US czy też w WK przy rejestracji nic ie powiedziała to ładne biurwy tam macie .Nie zazdroszcze .

W moim pipidówku bez opłaconego PCC nie zarejestrujes moto - nie muszą , ale żeby później dupa obywatela nie rąbała od karniaka- to kontorlują tą opłatę.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...