Skocz do zawartości

HONDA CR 125 CZY HONDA CRF 250


Xevir12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

można poematy o tym pisać.

Zależy od zasobności kieszeni, jednak droższy w utrzymaniu jest czterotakt. Zależy ile chcesz na to wydać. I czy chcesz jeździć stricte po torze czy więcej lasu i żwirowni.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do utrzymania to słyszałem, ze 2 suw jest droższy w utrzymaniu

 

o sorry nie napisolo sie. Znalazlem w anglii odpowiadajace mi cenowo maszyny. Zamierzam jezdzic po torze jak i po lasach. Ale bardziej nastawiam sie na wyprawy w las.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do utrzymania to słyszałem, ze 2 suw jest droższy w utrzymaniu

 

tańszy

 

zawsze w offroadzie czy to dual sport czy hard enduro czy cross......

 

bzdurna opinia bierze się zapewne z faktu że 2T zawsze więcej pali ale 4T ma skomplikowany silnik i jak zrobisz remont 4T to nagle okazuje się że 2T za darmo jeździłeś :D

 

setka do lasu czy żwirowni moim subiektywnym zdaniem będzie męczarnią już lepiej ćwiara 2T....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej amatorskiej jazdy- łatwiej na CRF, jazda bliżej granic możliwości (tor) raczej CR- lżejsza i przy kręceniu na maksa mocą nie ustępuje. To takie generalizowanie. Najpierw miałem dwusuwa (RM 250) i bylem podjarany specyfiką dwusuwa, potem kolega kupić 426 i przeszły mi dwutakty i sam kupiłem CRF, teraz mam jeszcze RM125 i ... też mi się nim cholernie fajnie jeździ. Jak dla fanu wszytko będzie dobre!

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupic sobie crossa, tylko mam dylemat pomiedzy cr125 a crf 250. Jakie są różnice i co byscie osobiscie wybrali???

 

A ja z swej strony (widzę że nie masz zbytnio doświadczenia w cross) polecam ci coś z 125cc w 4t bo 125 2t trochę za mocna na 1 raz a znając życie na torach i pod ostre góry dawać nie będziesz.A 2t nie lubi dawania w palnik na długich prostych jak to robią początkujący a co dopiero z gazu spuszczają i tak jadą na luzie kilkadziesiąt metrów,bo nie ma smarowania.A ja się czujesz że za słabe to bierz crf 250 moto ma już trochę mocy i się nie zatrze jak będziesz szybko lasy zwiedzał na prostych.Crf czy 250/450 są łatwe w obsłudze i naprawie jak skuterki a jak się dba to remont wychodzi mniej więcej raz na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady z tą poprawnością polityczną i szukaniem na siłę najsłabszego sprzętu do kupienia bo ktoś nie ma doświadczenia -125 4T szybko się znudzi jedyne plusy czegoś takiego są koszty utrzymania zalatujące chińskim skuterem bardzo rzadki i prosty serwis i niskie ceny młodych motocykli w tej klasie

 

pozatym-cięższe od 80 2T enduro, nudny silnik, 99% ma mokrą miskę olejową i częsta praca ,,na boku' po glebie im nie służy, jak przychodzi do naprawy to jednak jest drożej i bardziej skomplikowane niż 2t....

 

2t uczy techniki jazdy manewrowania biegami sprzęgłem-małe 2T zmusza wręcz do tego......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może nie latałem ale jakos sobie dawałem rade... niedaleko domu mam tor i jezdzilem tam na moim poprzednim crossie, i jak tam ostatnio byłem to taki gosciu ktorego zapoznałem porzyczył mi CRke na ok. 3h oczywiscie paliwo itp ja placilem i troche juz zaczolem skakac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Podepnę się pod temat aby nie zaśmiecac forum. Mam hondę xl125 s, jeżdziłem nimi klikanaście lat i jest ok, ale za chwilę będę miał suzuki 125 2 takt chłodzony cieczą mie mam pojęcia o tym motorku, dlatego pytam fachowców co lepsze, który zostawić. Nadmieniam, że jazda będzie w miarę spokojna mam swój wiek hi hi .

Edytowane przez kaisor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...